Што мислеле девојките за сексот пред да го имаат и потоа?

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Дали пред да имате секс сте викале дека е гадно дека е глупо.. се додека не сте почнале. Јас имам слушнато дека после тоа женските го менуваат мислењето и дека стануваат зависни од тоа..
Дали е вистина ова .. женски повелете. поздрав
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ко на повеќето теми тука ќе се иде контра...прашање од машки за женски, а одговараат машки :) ...


И не е тоа дека мислеле дека е гадно па после се просветлиле...Него им било непознато, па затоа се плашеле од истото ... После одреден период се увидува дека тоа е нормално и станува дел од секојдневието:wink:

И не стануваат зависни од сексот пошо не се сите нимфоманки . . .
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Ко на повеќето теми тука ќе се иде контра...прашање од машки за женски, а одговараат машки :) ...


И не е тоа дека мислеле дека е гадно па после се просветлиле...Него им било непознато, па затоа се плашеле од истото ... После одреден период се увидува дека тоа е нормално и станува дел од секојдневието:wink:
да да во право си и јас го мислам истото
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Бато ти треба да му бидеш десна рака на Васко Ефтов и емисијата во центар. Како само ги поставувате темиве алал да ви е.

Што можи да мисли некој што не доживеал такво нешто? Што мислиш ти за скокањето со падобран? Е скокни од авион 10-15 пати, па ќе правиме муабет после.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Прва девојка сум што постира на темава :pipi:
Па јас мислев дека страшно боли :kesa:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Бато ти треба да му бидеш десна рака на Васко Ефтов и емисијата во центар. Како само ги поставувате темиве алал да ви е.

Што можи да мисли некој што не доживеал такво нешто? Што мислиш ти за скокањето со падобран? Е скокни од авион 10-15 пати, па ќе правиме муабет после.
А ми се курчеше мене ко ја отворив темата за идеја за уба тема....простувам, можи не си ја сватил иронијата тогаш:smir:


Извинете за Оф топиков
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Уште една тема кај што машките ќе нижат претпоставки:)
Нема на сите да ви одговарам, туку само на авоторот на темата, го интересира детето, очебијно :)
Дека е гадно и глупо сме викале, точно... И пред секс било тоа, точно... Ама едновремено - дааалеку пред времето да всушност имаме секс. Тоа обично таму, на 12, 13 години викавме бљак. Ни една здраворазумна женска особа која смета дека сексот е гаден и глуп - после тој став одма скока во кревет со некого. Обично сме прити мач спремни кога се дешава првиот пат. Така. што мислењето е сменето пред да се има сексот. Исплашени - фала Богу, вие не бевте? Станѕвањето зависна од секс постои само во вашите глави :)
п.с. T'as quel age? :)
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ништо не мислев бе па вие ама ја затупевте:pos2: што мислела трајанка на трале кога тикви требало да брале, што и да сум мислела сум била у заблуда ама колку што се сеќавам не сум ни помислила на тоа:kesa:
 
S

Sookie

Гостин
Јас мислев дека сексот е overrated ама еве сега сфаќам дека поубаво нешто немало бре!
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Пред да имам секс мислев дека многу боли, а и така ми кажуваа. Но кога првпат имав секс не ме болеше. Ми беше многу убаво.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Има повеќе фази. Идат вака.

1. Страмота е за тоа да се збори.
2. Леле како можат...
3. Ја нема да имам деца ако треба да ме ебат!
4. Еден ден и ние...
5. Ми се сака.
6. Очајно ми се сака. Ама рано ми е, ќе ме сметаат за курва.
7. Кој кур, ми се сака. *потрага*
8. Страв ми е, ама како треба, ама што ќе ми влезе, ама ќе ме боли, ама полека!
9. Сакам уште...
10. Сакам уште...


Секое женско поминува низ овие 5 фази. Тоа е нормално.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Прва девојка сум што постира на темава :pipi:
Па јас мислев дека страшно боли :kesa:
Mnogute vliaete na toa deka mn boli deka neznam e mn strasno ali koa ke go dozivees baras repriza :)
Јас мислев дека сексот е overrated ама еве сега сфаќам дека поубаво нешто немало бре!
Poubavo nesto nema!
Има повеќе фази. Идат вака.

1. Страмота е за тоа да се збори.
2. Леле како можат...
3. Ја нема да имам деца ако треба да ме ебат!
4. Еден ден и ние...
5. Ми се сака.
6. Очајно ми се сака. Ама рано ми е, ќе ме сметаат за курва.
7. Кој кур, ми се сака. *потрага*
8. Страв ми е, ама како треба, ама што ќе ми влезе, ама ќе ме боли, ама полека!
9. Сакам уште...
10. Сакам уште...


Секое женско поминува низ овие 5 фази. Тоа е нормално.
prvo imas napisano 10 fazi i poise :) a ti si pisal 5 hahaha ... inace nekoj fazi ne ti trebaat. no se slagam ima vakvi zenski koi nekoj od ovie gi koristat... provereno :smir:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
prvo imas napisano 10 fazi i poise :) a ti si pisal 5 hahaha ... inace nekoj fazi ne ti trebaat. no se slagam ima vakvi zenski koi nekoj od ovie gi koristat... provereno :smir:
Прво, да расчистиме. Сум напишалА. :)
Иначе, постов у 3 саат го пишував, и секако дека има печатна грешка. Мислев на 10те фази. Некои не требаат, но се користат. Тоа е начинот на размислување на просечна македонска девојка. Сега, тоа што има напредни генерации кои се даваат во шесто одделение е сосема друга работа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom