Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.354
Поени од реакции
86.543
Bogami ni treba i vakov brz i da gi ebe protivnocite vo sekoj moment
 
С

сашенко

Гостин
Леле стварно луѓе што ке се деси кога Дел Пиеро ке се пензионира?Мада не верувам дека ке отиде у пензија додека не дојде некој асален кој што ке го убеди Дел Пиеро дека е достоен за 10ката и дека може да биде лидер на јувенутс.Јас сум сигурен 100% дека Дел Пиеро би останал во Јувентус и до 40 година мада и да не игра ич само колку да биде тука за тимот а и од инает според мене треба да остане за да не се даде 10ката на било кого а без 10ка јуве несмее да остане.Баш ме интересира дали Диего ке се покаже достоен за тој дрес.
 
P

PewDiePie

Гостин
Леле стварно луѓе што ке се деси кога Дел Пиеро ке се пензионира?Мада не верувам дека ке отиде у пензија додека не дојде некој асален кој што ке го убеди Дел Пиеро дека е достоен за 10ката и дека може да биде лидер на јувенутс.Јас сум сигурен 100% дека Дел Пиеро би останал во Јувентус и до 40 година мада и да не игра ич само колку да биде тука за тимот а и од инает според мене треба да остане за да не се даде 10ката на било кого а без 10ка јуве несмее да остане.Баш ме интересира дали Диего ке се покаже достоен за тој дрес.
Јас мислам дека 10-ката на Дел Пиеро треба да ја повлечете.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Диего веќе покажа дека не е достоен , ниту пак заслужува да ја носи 10ката ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Диего веќе покажа дека не е достоен , ниту пак заслужува да ја носи 10ката ...
После играч како Дел Пиеро никој не заслужува да ја носи 10ката на Јувентус,но некој мора да ја носи неа и одговорноста која ја носи играчот со тој дрес.Се надевам дека Диего ќе успее да се наметне нареднава сезона,и дека ќе успее да се наметне како нов лидер.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јас мислам дека 10-ката на Дел Пиеро треба да ја повлечете.
За разлика од Милан во Јувентус поминале еден куп играчи кои своевремено биле на местото на ДелПјеро. Ако почниме така да прајме ќе треба да бараме дозвола троцифрени бројки да клаваме. Досега колку шо памтам само дресот на Скиреа беше повлечен и то лани беше вратен за да го носи Гросо ако не се лажам.

Не дека Алекс не заслужва таква чест. Проблемот е дека има уште многу други такви играчи за кои не бил повлечен дресот.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Нешто од Елиа,колку да видиме на кратко за каков играч станува збор,струја е малиот:)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
За разлика од Милан во Јувентус поминале еден куп играчи кои своевремено биле на местото на ДелПјеро. Ако почниме така да прајме ќе треба да бараме дозвола троцифрени бројки да клаваме. Досега колку шо памтам само дресот на Скиреа беше повлечен и то лани беше вратен за да го носи Гросо ако не се лажам.

Не дека Алекс не заслужва таква чест. Проблемот е дека има уште многу други такви играчи за кои не бил повлечен дресот.
Пинтуричио заслужува највеќе од сите да се повлече десетката.сите рекорди ги сруши во Јуве.затоа нема дискусија за о0ва прашање.Останува управата да реши шо ќе се деси по неговото пензионирање,иако мисламд ека ќе се деси тоа доколку ањели се на чело на Јуве тогаш.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
А бе какво повлекување не е ова НБА па да се повлекуваат дресовите.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
А бе какво повлекување не е ова НБА па да се повлекуваат дресовите.
милан ја има повлечено 6ката на Барези и 3ката на Малдини може да ја носи само син му.Мислам дека ако некој заслужи повлекување тоа е Алекс.Но го нема кажано последниот збор има уште да трча на теренот :)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Во утрешниот (т.е денешниот :) ) број на тутоспорт на насловна е веста дека Јувентус повторно го преферира Красич пред Елиа ...

А Газета вика дека Интер е спремен да понуди 15 милиони евра + Бурдисо за Маркизио :tv:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дечко тебе не ти е добро изгледа ??? Герет Бејл игра во Тотенхем и има 22-23 години ... Да не си пиел нешто ?
И да пиев додека да вратиш на постот ќе се отрезнев. :)))) Ја решивме забуната пред 2 дена ние,читај малце повеќе не само 1-2 поста. :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
10 ката на алекс мора да биди повлечена никој да не смее да го носи незнам колку ке биди достоен да го носи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom