Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.288
Поени од реакции
86.168
Стварно бе што се случи со Красич мене ми изгледа дека нема да дојде
 
С

сашенко

Гостин
Стварно бе што се случи со Красич мене ми изгледа дека нема да дојде
Па зависи тоа од многу работи.Незнам дали Џеко е уште опција за Марота ама и без тоа он повеќе го сака Елиа така да до последен момент ке се бори за тоа.Не му е по кејф красич...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
едвај чекам да завршат трансвериве да се гледа фудбал на раат после
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Па зависи тоа од многу работи.Незнам дали Џеко е уште опција за Марота ама и без тоа он повеќе го сака Елиа така да до последен момент ке се бори за тоа.Не му е по кејф красич...
Со Красич Јуве има договор,но Марота најверојатно сака да види дали сепак ќе успее да го доведе Џеко,поради нон-ЕУ правилото не може да се ангажираат двајцата.Џеко неколку пати изјави дека Јувентус е идеален клуб да ја продолжи кариерата,и Марота најверојатно е подготвен да чека до 31 Август за Џеко,и според неговите зборови,со евентуален ангажман на Џеко,Јуве ќе го обезбеди нападот во наредните 5 сезони.Петраља вчера изјави дека за 2 дена ќе има поконкретни информации и за Џеко и за Диего, и според тоа постои можност да се реализира трампата Диего-Џеко.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
коа играме следна утамкмица што е ова трофео тим не разумем
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
коа играме следна утамкмица што е ова трофео тим не разумем
утре се игра Трофео Тим Купот и почнува во 20:45 се игра по систем секој со секого и еден натпревар трае 45 минути ...значи секој со секого(ЈУВЕ-МИЛАН-ИНТЕР)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Последните вести на Sky Sport 24 викаат дека и Шалке доставиле понуда за Диего. Се шпекулира дека доставиле иста понуда како таа на Волфсбург.
(бедни €16mil.)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Џеко изјави дека волфзбург го има измамено и дека лани милан кога понудил достава тој се сретнал со челниците на германискиот тим и дека ако стигне понуда за ова лето од милан ке ја прифатат се случи и тоа не ја прифатиле ама стигнала понуда и од јуве итаа нее прифатена и дека сака да го облечи црнобелиот дрес .... друга работа сакам да викажам јуве иако потроши 33 34 мил сепак како да потроши 15 ми со тоа што даде 33 34 за играчи и од продажба на други играчи или позајмици 18 мил тоа е тоа
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Поулсен и официјално потпиша за Ливерпул, па нека му е со среќа во новиот клуб.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Џеко изјави дека волфзбург го има измамено и дека лани милан кога понудил достава тој се сретнал со челниците на германискиот тим и дека ако стигне понуда за ова лето од милан ке ја прифатат се случи и тоа не ја прифатиле ама стигнала понуда и од јуве итаа нее прифатена и дека сака да го облечи црнобелиот дрес .... друга работа сакам да викажам јуве иако потроши 33 34 мил сепак како да потроши 15 ми со тоа што даде 33 34 за играчи и од продажба на други играчи или позајмици 18 мил тоа е тоа
drugar jas kako navivac, ocekuvam juventus da osvoi se za toa i navivam bidejki e najdobriot klub vo scetot ,inaku zosto bi navival ne samo jas tuku i sekoj kojima fan klub.
Dali si svesen deka ako juvenuts go prodadae diego i korpite sto gi obiva od site strani(bastos,aogo,krasic skap e a za edna godina ke bide za bes pari,adebayor go odalecuvaaat, pobliku e do totenhem)juventus ce se bore so dzenova ako ne mu se znakcinjata na dresovite ce gi pomesa nekoj, so kupuvanjeto na tia igraci so gi ima do sega i bez canavaro,caseres koj bes super minatata sezona i bez diego koj bese megu top 5 minatata sezona so canavaro,caseres,candreva izigra dobro i da ne go zaboravime celini,
p.s dzenova gi kupi toni,rafinja koj bese blisku do juventus,blisku e do dos santos a i se zagreani za afelai.
p.s juventus odlicno trgna na transfer bazarot i so tia igraci so gi barase bese blisku do niv ama se zaeba naednas situacijata,odbivanja od sekade pa mora sega da gi bara igraci kako ledesma i palombo a go prodava diego.KATASTROFA.sepak se nadevam na najdobroto i da se nadevam deka e spekulacija
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
drugar jas kako navivac, ocekuvam juventus da osvoi se za toa i navivam bidejki e najdobriot klub vo scetot ,inaku zosto bi navival ne samo jas tuku i sekoj kojima fan klub.
Dali si svesen deka ako juvenuts go prodadae diego i korpite sto gi obiva od site strani(bastos,aogo,krasic skap e a za edna godina ke bide za bes pari,adebayor go odalecuvaaat, pobliku e do totenhem)juventus ce se bore so dzenova ako ne mu se znakcinjata na dresovite ce gi pomesa nekoj, so kupuvanjeto na tia igraci so gi ima do sega i bez canavaro,caseres koj bes super minatata sezona i bez diego koj bese megu top 5 minatata sezona so canavaro,caseres,candreva izigra dobro i da ne go zaboravime celini,
p.s dzenova gi kupi toni,rafinja koj bese blisku do juventus,blisku e do dos santos a i se zagreani za afelai.
p.s juventus odlicno trgna na transfer bazarot i so tia igraci so gi barase bese blisku do niv ama se zaeba naednas situacijata,odbivanja od sekade pa mora sega da gi bara igraci kako ledesma i palombo a go prodava diego.KATASTROFA.sepak se nadevam na najdobroto i da se nadevam deka e spekulacija
брат види вака јас на никој начин не го оправдувам продавањето на диего ... и јас како навивач на јуве очекувам титула али види јуве гради нов тим ... епа на овај тим му треба некој како липи и капело но сепак марота и андера знаат со прат ... сепак мислам дека најбитно е моментално да се гледа на бековската позиција а не на нападот и да не се чепка диего но само незнам дал се секаваш на овај тим


буфон монтеро тудор ферара турам замброта давидс такинарди каморанези дел пиеро и трезеге ... а додека пак денешниот е
буфон мота бонучи киелини де чеље /или нов бек пепе сисоко маркизио мартинез диего и амаури ...
каде каде тој првиот е по квалитетен не ради шо од 1997 сум за јуве но тој тим беше страф и трепет ... ако се земе фактот дека и едно време игравме со емерсон и со виерира ... ех златни времина ова е само бледа секна на тој јуве шо го знам...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Последните вести на Sky Sport 24 викаат дека и Шалке доставиле понуда за Диего. Се шпекулира дека доставиле иста понуда како таа на Волфсбург.
(бедни €16mil.)
Денешниот број на Билд пишува дека понудата што наводно Јуве ја прифатиле од Волфсбург за Диего е 17милиони,вчера пишуваа дека е 16 милиони.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Денешниот број на Билд пишува дека понудата што наводно Јуве ја прифатиле од Волфсбург за Диего е 17милиони,вчера пишуваа дека е 16 милиони.
од прва се гледа дека е шпекулација
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Мислам дека Марота е спремен да го даде Диего само доколку во обратен правец дојде Џеко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom