Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
за канти кантосани да не прајме муабет хехе сепак Елано има своја вредност,не е во знакот непозната,таа своја вредност не може да му удоволи на Јуве-барем според мене,а тука е веќе Маркизио,возраст како на Красич,и двата талентирани фудбалери,желни да ја напреднат својата игра.....Елано ќе остане само една од безброј шпекулации летово поврзани со Јуве кој повеќе треба да мисли на доведување на лев бек,еве Баштош добро се покажа на светското,доведување на Красич би бил добар трансфер,исто и на џеко,меѓутоа со новите правила сето ова ќе падне во вода....истото правило уште на почеток се гледа дека е чиста глупост затоа што благодарение на странците од Интер италија го задржа тоа 4то место во ЛШ,а со доведувањето на Баштош,Красич и Џеко сигурно лигата би се унапредила,а не уназадила што е тренд веќе повеќе години......
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Голот и едната асистенција на Диего на вчерашниот тренинг.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
мислам дека не ни е потребен елано место да гледаат лев бек да земат они за елано се фатиле.

--- надополнето ---

последна шпекулација Клиши за Мело.Што знам овој Клиши незнам дали би се снашол у тимов

http://cuorebianconero.forumfree.it/?t=49248324
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
мислам дека не ни е потребен елано место да гледаат лев бек да земат они за елано се фатиле.

--- надополнето ---

последна шпекулација Клиши за Мело.Што знам овој Клиши незнам дали би се снашол у тимов

http://cuorebianconero.forumfree.it/?t=49248324
оууу супер ова може Мело и така не е за во Јуве, Венгер го сака Мело а нам ни е потребет лев бек :)
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Мислам дека најреална опција за лев бек за нас би била Варгас :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Варгас беше употребуван како бек,меѓутоа како крило се неговите перформанси подобри,не верувам дека овој играч би дошол летово инаку со вакво неуморно крило и Гросо и Григера ќе можеа подобро да се снајдат како лев бек.......работата за Мело е “дај шта даш“,па и Клиши би бил добар избор.....не знам што стана со Поулсен,вратите му беа отворени,ама мислам дека тешко ќе му даде иста плата некој друг клуб,а и подобро е да го имаме во комбинација кога веќе Мело не го бидува,а Сисоко не покажува константно добри игри
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
http://www.football-italia.net/jul07d.html

Мексес е на трансфер листа,што мислите ,да го лапнеме?ама и ние треба да ги продадеме нашите инвалиди за да го земеме Мексес.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Голот и едната асистенција на Диего на вчерашниот тренинг.
Асистенцијата на Диего :drk: Мислам дека Диего ќе се знајде на позицијата како втор напаѓач
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Amauri : Operation come-back.
Јас сум повеќе за онаа операција Go-away !
Амаури 100% е сигурно дека останува во Јуве и нареднава сезона.Ќе биде продаден еден од двоецот Трезеге-Јакинта, а можеби и двајцата.

Марота ќе има разговор со сите играчи поединечно,и на тие разговори како што изјави самиот Марота, јасно и недвосмислено ќе им го каже ставот на клубот кон секој играч и очекувањата кои клубот ќе ги има од секој играч поединечно (дали ќе биде ставен на трансфер листа итн).Се шпекулира дека веќе сигурно на трансфер листата ќе бидат:Тиаго,Каморанези,Зебина и Поулсен.

--- надополнето ---

Дел Пиеро заработил повреда на мускулот на ногата на денешниот тренинг и нервозен го напуштил тренингот,а утре ќе се испита колку е сериозна повредата.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ако веќе Амаури останува се надевам дека ќе најде инспирација да ја подигне формата за на терен,а не како лани за по форуми....
веќе не можеме да очекуваме многу од Алекс на терените,сепак годините го прават своето,се надевам дека токму доделувањето на неговата улога во тимот ќе ја преземи Диего и ќе биде негова достојна замена.....како Алекс се раѓа играч на 100 години и треба целосно да бидеме благодарни за стореното до сега и прекрасните моменти спроведени повеќе од 10 години....
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
јуве не купи на време засилувања...дур да дојдат на подготовки овие од СП мода да се изреагира и да се донесат напагач и бек.читам мексес ке си идел од рома треба да го собереме да се задржи тиаго во среде едно крило на пр.красич,лев бек под итно зашо тој гросо е катастрофа... ваљда дел нери и марота си ја знаат работата.јуве мора да купи уше нешо мада до сеа има добар трансвер период пошо подготовките не значат нисо засо лани ако се сеќавате јуве го тепа милан и интер на пенали и имаше значајни резултати во подготовките...во секој случај треба да да се донесат уше 2-3 играчи засо со тек на време ке се познаат слабостите во овој тим.

--- надополнето ---

Barcelona and Juventus are believed to be keen on taking defender Patrice Evra from Manchester United. Reports in England suggest that the France international is considering whether his future still lies in Old Trafford.

овој ако дое ке биде одлично мада не веруам дека манчестер би го пуштиле

Juventus Preparing €30 Million Plus Mohamed Sissoko Offer For Wolfsburg Striker Edin Dzeko - Report ова е добра понуда поше најверојатно јуве ке го форсира фелипе мело така да овој не е потребен

Sebastian Giovinco To Bari? He Wants To Stay At Juventus - Giampiero Ventura - ова ми праи мерак:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
јуве не купи на време засилувања...дур да дојдат на подготовки овие од СП мода да се изреагира и да се донесат напагач и бек.читам мексес ке си идел од рома треба да го собереме да се задржи тиаго во среде едно крило на пр.красич,лев бек под итно зашо тој гросо е катастрофа... ваљда дел нери и марота си ја знаат работата.јуве мора да купи уше нешо мада до сеа има добар трансвер период пошо подготовките не значат нисо засо лани ако се сеќавате јуве го тепа милан и интер на пенали и имаше значајни резултати во подготовките...во секој случај треба да да се донесат уше 2-3 играчи засо со тек на време ке се познаат слабостите во овој тим.

--- надополнето ---

Barcelona and Juventus are believed to be keen on taking defender Patrice Evra from Manchester United. Reports in England suggest that the France international is considering whether his future still lies in Old Trafford.

овој ако дое ке биде одлично мада не веруам дека манчестер би го пуштиле

Juventus Preparing €30 Million Plus Mohamed Sissoko Offer For Wolfsburg Striker Edin Dzeko - Report ова е добра понуда поше најверојатно јуве ке го форсира фелипе мело така да овој не е потребен

Sebastian Giovinco To Bari? He Wants To Stay At Juventus - Giampiero Ventura - ова ми праи мерак:toe:
za ova da se slozuvam so tebe
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Според Германскиот весник „Билд“, Палермо и Волфсбург го договориле трансферот на Симон Кјаер,Волфсбург се договорил и со играчот, ќе потпише 4 годишен договор. линк

Се шпекулираше дека сите големи клубови биле заинтересирани за Кјаер (Јунајтед,Јувентус,Челзи итн),но на крајот заврши во Волфсбург.

Новиот клуб на Каморанези,најверојатно ќе биде олимпијакос.Агентот на Каморанези изјави дека атина му се допаѓала на Каморанези,дека му се допаѓала можноста да потпише за олимпијакос кој настапува и во Европа, и дека сака да се раздели со Јувентус со пријателство и очекува Јуве да ги почитува барањата на играчот. Поулсен и Григера се исто така на трансфер листата, а се шпекулира дека Трезеге веќе преговара со Валенсија. линк

--- надополнето ---

Диего повторно блескал на сабајлешниот тренинг натпревар. Постигнал гол од слободен удар, и имал една асистенција.Дел Нери изјави дека Диего ќе ја добие шансата да ги докаже своите квалитети, и застана во одбрана на Мело, изјавувајќи дека и покрај исклучувањето на натпреварот со Холандија,Мело изиграл добро на СП, и дека како тренер ќе се обиде да му даде поголема самодоверба и дека има големи очекувања од него. линк
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom