Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Сите на форумов од 7-77 години повеќе го разбираат фудбалот од Марота ( на дел нери не ни сакам да помислам )....
Искрено ТИ не би платил 1.5 милиона повеќе за да го купиш Красич? а од друга страна да дадеш 12 милиона за некојси Мартинез кој воедно има 27 години и доправа ќе стане звезда нели??? Јас овде не гледам никаков професионализам , туку тешка глупост ...
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Па оваа гарда на Јуве ги трпи последиците на преходната која го донесе клубот на работ на пропаст ... смирете се малку , не се гради клуб преку ноќ , не очекувајте Јувентус веќе следната сезона да се прошета низ лигата ... конечно на чело застанаа луѓе кои го разбираат фудбалот , но треба да почнат не од 0 туку од огромен минус ...

Имаше многумина овде кои веруваа во Секо , Блан и компанија , па кога можело да се верува во нив цели 4 години и да се нарекуваат како спасители кои го превзеле клубот кога било најтешко и слични епитети , тогаш мислам дека и овие заслужуваат да им се даде барем една година , да видиме во која насока ќе го носат клубот ...

се жалите не ви чини Мартинез или Пепе , не биле некои познати имиња ... па Секо ви донесе две премногу познати имиња минатото лето , па видовме што се случи ... се во свое време , ако има простор за плукање , јас прв плукам , а моментално нема потреба од тоа :smir:
Алал да ти е бе секогаш успеваш да одржаваш рамнотежа во фан клубов: кога сите се задоволни и оптимисти ти си тука да плукаш, и обратно, сега кога сме во очај ти си једини оптимиста :) :)

Не го сфаќај како навреда!:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
не е проблемот за тој 1 милион , факт е дека Красич не вреди ни 10 милиони евра со оглед на тоа дека има помалку од година дена од договорот со ЦСКА ... а воедно и се има договорено со Јувентус и ги одбива сите други понуди , значи ЦСКА ќе мора да попушти и да прифати понуда од Јувентус или да го изгуби Красич следното лето без да добие ниту цент ...

Е сеа проблемот што некои овде премногу го “разбираме“ фудбалот ... да беше Секо ќе дадеше 20 милиони за Красич и сите ќе го фалевме за прекрасната зделка , слично како онаа на Амаури :smir:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
хаха.... Ако сакаш ќе ставиме облог дека ако не дојде во Јуве , ќе иде или во манчестер јунајтед или во друг клуб.... красич не вреди ни 10 ,а мартинез вреди 12 милиони ???
А красич нее ни оддалеку сличен како Амаури па да го споредуваш... не само ради позицијата него заради квалитет... или ти не би го примил во Јуве Красич?
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Сите на форумов од 7-77 години повеќе го разбираат фудбалот од Марота ( на дел нери не ни сакам да помислам )....
Искрено ТИ не би платил 1.5 милиона повеќе за да го купиш Красич? а од друга страна да дадеш 12 милиона за некојси Мартинез кој воедно има 27 години и доправа ќе стане звезда нели??? Јас овде не гледам никаков професионализам , туку тешка глупост ...
Красич требаше да се потпише за бараната цена, немаше потреба од никакво ценкање затоа што и онака цената 15мил за таков играч во ова време не е воопшто голема - напротив. (го занемарувам фактот што му е последна година од договорот)
Марота одеше на коцка, им даде ултиматум кој русиве очигледно го одбија, а после тој ултиматум не смее да има повисока понуда од Јуве од проста причина што ќе испаднат кловнови и секој нареден клуб со кој ќе преговара Јуве ќе мисли дека преговара со неискусни луѓе од кои можат да извлечат многу пари.

Грешката е што трансферот не беше договорен пред да се отвори трансфер периодот на 1ви Јуни, а сето тоа требаше да биде направено далеку од очите на јавноста.

Да беше италијанец, а не србин Красич ќе имаше црно-бел дрес со бројка до сега.


@Stara Dama не сум сигурен дали ќе истрае Красич во тој договор со Јуве да одбива се живо. Последната изјава на неговиот агент вика дека е блиску до Сити...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
хаха.... Ако сакаш ќе ставиме облог дека ако не дојде во Јуве , ќе иде или во манчестер јунајтед или во друг клуб.... красич не вреди ни 10 ,а мартинез вреди 12 милиони ???
А красич нее ни оддалеку сличен како Амаури па да го споредуваш... не само ради позицијата него заради квалитет... или ти не би го примил во Јуве Красич?
Не ме разбра , во нормални околности Красич би вредел 20тина милиона евра сигурно ... во моменталната ситуација каде е на крајот од договорот 10-12 милиони се доволно и нема потреба да се преговара со ЦСКА кога те ебат во здрав мозок :wink:

Не е финтата само да го донесиш играчот , треба да останиш доследен на некои принципи ... воедно Јувентус е голем клуб па нема потреба да си игра на ти го дај ми го со некоја провинција од Москва , Красич не е единственото крило на пазарот ...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Не ме разбра , во нормални околности Красич би вредел 20тина милиона евра сигурно ... во моменталната ситуација каде е на крајот од договорот 10-12 милиони се доволно и нема потреба да се преговара со ЦСКА кога те ебат во здрав мозок :wink:

Не е финтата само да го донесиш играчот , треба да останиш доследен на некои принципи ... воедно Јувентус е голем клуб па нема потреба да си игра на ти го дај ми го со некоја провинција од Москва , Красич не е единственото крило на пазарот ...
Се слагам, само што сите други крила кои се со сличен квалитет како него вредат 20+ мил. either way we lose...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
@Stara Dama не сум сигурен дали ќе истрае Красич во тој договор со Јуве да одбива се живо. Последната изјава на неговиот агент вика дека е блиску до Сити...
Јувентус му е прва опција, тоа јасно и гласно го кажа ... а во последниве неколку дена Марота и Агентот на Красич имале 2-3 средби и безброј телефонски разговори , па не би ме чудело и изјавата на Борозан да е некоја игра во договор со Марота :)

а , ако замине во Сити , здравје боже , не е единствено крило на светот ... Сити е и единствениот клуб на светов кој би ја платил сумата која ја бара ЦСКА (18 милиони ми се чини) и ќе бидат насамарени ...

--- надополнето ---

Се слагам, само што сите други крила кои се со сличен квалитет како него вредат 20+ мил. either way we lose...
Елија е достапен за помалку од 15 милиони евра , Афелај исто итн , итн ...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Елија е достапен за помалку од 15 милиони евра , Афелај исто итн , итн ...
...еее да, го заборавив Елија, само тој може да биде реален излез од срањево што настана со Красич.

Како и да е, има уште доста време за трансфери па ќе пратиме што се случува, што ни е работа :)
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
Сите на форумов од 7-77 години повеќе го разбираат фудбалот од Марота ( на дел нери не ни сакам да помислам )....
Искрено ТИ не би платил 1.5 милиона повеќе за да го купиш Красич? а од друга страна да дадеш 12 милиона за некојси Мартинез кој воедно има 27 години и доправа ќе стане звезда нели??? Јас овде не гледам никаков професионализам , туку тешка глупост ...

Играчите како Мартинез или Пепе, кои што нема да го носат товарот на голем трансфер, можат да се покажат далеку поисплатливи од некои звучни имиња...плус Јуве има тредиција со такви трансфери. Ако си помлад че ти кажам а ако си постар че те потсетам дека Каморанези го зедоја од верона на 26-7години за 5-6милиони како просечен играч со потенцијал, којшто го покажа и докажа уште во првите години... слично беше и со случајот на Маркиони но "професионалците" што беа главни до пред некое време во Јуве (не заслужуваат имињата да му ги спомнам) решија да го продадат во фиорентина за да го купат фелипе Село и епилогот од таа приказна на сите ни е многу добро познат...затоа подобро да почекаме пред да ругаме... Марота засега барем мене ми покажа дека се разбира од фудбал далеку повеќе од економистине за да одбере играчи но и да ја почитува големината на клубот.
поздраФ
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Неколку информации кои тукушто ги прочитав
- Јуве има сеуште добри шанси да го купи Красич
-ДИЕГО , Трезеге и Мело имаат уште една година од нивниот договор и сакат да го одработат што значи дека остануваат и дека биле повикани во тренинг - кампот во Пинзоло - посебно сум среќен за Диего ... класа играч
- Доколку не успее трансферот на Џеко , управата на Јуве ќе се сврти кон Лукас Подолски . Неговата цена е 17 милиона евра ...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Уште ова ни фалеше,Тиаго ќе се врати во јуве,Атлетико не го сакале па нема да платат 6 милиони ,сеа мора да му бараме нов клуб и мора да ги шитнеме овие играчи како Тиаго ,Гросо, Григера
http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=213887
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Неколку информации кои тукушто ги прочитав
- Јуве има сеуште добри шанси да го купи Красич
-ДИЕГО , Трезеге и Мело имаат уште една година од нивниот договор и сакат да го одработат што значи дека остануваат и дека биле повикани во тренинг - кампот во Пинзоло - посебно сум среќен за Диего ... класа играч
- Доколку не успее трансферот на Џеко , управата на Јуве ќе се сврти кон Лукас Подолски . Неговата цена е 17 милиона евра ...
диего има уште 4 (мислам),а мело уште 2или3 до раскин на договорите...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom