Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
http://football-italia.net/jun15i.html: Наводно Манчестер Јунајтед бил спремен да даде 20 милиони за Келини доколку Видич замине во Сити. Како прво мислам дека ова е шпекулација зашто Келини многупати има изјавено дека е приврзан за Јуве, а и после СП ќе добие нов подобрен договор, а како второ сумава од 20 милиони е смешна. Кога може за напаѓачи и ѕвезди во подем да се бараат и по 40 милиони тогаш за играч кој може да ја држи целата одбрана се под 50 милиони е премалку.

П.С. Доколку го продадеме Диего мислам дека ќе направиме огромна грешка. Како прво лани беше еден од најдобрите во составот, едвај дојдовме до неговиот потпис, а сега сакаме да го продадеме не се вклопувал во формацијата на Дел Нери. WTF??????? Не е сакат или со две леви нозе па да не може да му се најде место во составот.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Ја би го продал Диего само доколку бидам сигурен дека во таа формација во која не се вклопува Диего ќе биде успешна со гаранција.
Али, што ако формацијата биде дури и бетер од оваа која ја гледавме и превртуевме очи цела година и дојде до смена на формација и тренер. Затоа според мене најдобро ќе биде Диего да се задржи барем до Јануари и ако стварно не се вклопува може да си го бара чарето у друг клуб. :)
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ја би го продал Диего само доколку бидам сигурен дека во таа формација во која не се вклопува Диего ќе биде успешна со гаранција.
Али, што ако формацијата биде дури и бетер од оваа која ја гледавме и превртуевме очи цела година и дојде до смена на формација и тренер. Затоа според мене најдобро ќе биде Диего да се задржи барем до Јануари и ако стварно не се вклопува може да си го бара чарето у друг клуб. :)
И јас мислам дека тоа би било најдобро решение. Не може уште неиспробана новата формација со нови фудбалери и да каже некој дека Диего не се вклопува во формацијата. Скокни па кажи оп:smir:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
abe ne mi e jasno od tolku glupi fudbaleri na diego mu se maanaa so mu e ostajte go neka dise deteto ce se vklope em za juventus dobro em za nego a i moze podocna za golemi pari da bide prodaden
vazno e da go vratime criscito go biva deteto zaedno so caseres ce praat beli po stranite
 
F

FuckYouAll

Гостин
abe ne mi e jasno od tolku glupi fudbaleri na diego mu se maanaa so mu e ostajte go neka dise deteto ce se vklope em za juventus dobro em za nego a i moze podocna za golemi pari da bide prodaden
vazno e da go vratime criscito go biva deteto zaedno so caseres ce praat beli po stranite
Ако игра како што играше сношти за Италија, нека си остане во Џенова.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Ако игра како што играше сношти за Италија, нека си остане во Џенова.
abe drugar ako gledame od edna utakmica cekoj ce go napravite 50 miliona nesto slicko kako elia od holandija dobri izigra 10 minuti i odma se povrzuva so juventus
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Сигруно е подобар од Грозо
не е финтата да биде подобар од Гросо туку да најдеме навистина квалитетен бек. Кришито не е доволно добар за во Јуве, нека си остане во Џенова. Впрочем тој и не напаѓачки бек. Не ни треба Кришито.
 

Lucky Luciano

Forza Juventus
Член од
19 ноември 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Не ми се верува што зборите за Кришито... дечкото е моментално најдобро решение за лев бек башка и наше дете е од школата на јуве ако не се лажам и вчера мн добро си изигра добар и во дефанзива и напад...

п.с да не сакате ешли кол да дојде
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ако заклучувате од една утакмица дека не вреди играч браво ќе ве биде за скаути.Крисито е одличен играч !
 
F

FuckYouAll

Гостин
Kришито доби шанса во Јуве и не ја искористи, и ако добие уште една шанса сигурен сум дека нема да се покаже.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom