Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
браво за Маикон,видовме и ремек дело на дербито за разлика од вториот гол-не се знаеше дали Мунтари шутира или центрира:tapp:
двоецот Момо-Мело не донесол резултат цела сезона-не знам што очекуваше Зак овој пат?! штета што не влезе Легро,можеби тој ќе го најдеше голот за разлика од овие ќор фишеци од офанзивци:toe:

Да се надеваме дека некој од конкурентите за 4 место ќе киксне.....сега ни преостанува да се надеваме, и да чекаме следната наша утакмица на домашен терен да победиме.
тоа 4то место очигледно не е заслужено годинава,така да сосема сеедно ми е дали ќе го освоиме или не !
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Тоа е момци. Барем против Интер не се избрукавме. Победа како победа им беше заслужена, но задоволен сум од играчите во оваа ситуација.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.704
Поени од реакции
3.685
Задоволен од залагањата на играчите. До 37 минута без проблеми функционираше тимот. Иако примивме 2 гола, сепак одбраната имаше еден од своите најдобри денови, поготово Киелини и Канаваро.

Мислам дека Дамато ја претера со картонот, ма да дел од вината иде и на душа на Сисоко. Во црна глава не очекувајте многу мозок :XD:
Сигурен сум дека ако останевме 11 vs 11, Јувентус ке однесеше бодови од овој натпревар.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Боби[Мкд];3485125 напиша:
Јувентус е пример за тим кој има јака одбрана.Ваљда ќе биде позитивна на крајот на сезоната.

Тоа е одбраната беше на ниво колку толку,картонот на Сисоко влијаеше најмногу,сепак Интер заслужено победи.

Не ни очекував нешто повеќе од оваа утакмица,брзо да се заборави и да дадат се од себе до крајот на сезонава.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
хаха,пак имаме посети од фановите на виола,чест ми е,како цела мудрост да е во нив собрана:nesvest:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Јувентус е пример за тим кој има јака одбрана.Ваљда ќе биде позитивна на крајот на сезоната.

Тоа е одбраната беше на ниво колку толку,картонот на Сисоко влијаеше најмногу,сепак Интер заслужено победи.

Не ни очекував нешто повеќе од оваа утакмица,брзо да се заборави и да дадат се од себе до крајот на сезонава.

Eдвај чекам да заврши и сезонава, не можам веќе...

За утакмицава, пишав и на другата тема, црвениот не болеше најмногу. Можеше и да не му покаже втор жолт ама јебига судиска проценка.
Да останевме со 11 до крај, сигурен сум дека утакмицава ќе имаше попозитивен крај за нас. Друго, задоволен сум од играта, пожртвувано вечерва... за разлика.:uvo:


Остануваат уште 4 натпревари до крај:

Juventus - Bari 4/25/10 **
Catania - Juventus 5/2/10 ***
Juventus - Parma 5/9/10 ***
Milan - Јuventus 5/16/10 *****

* тежина на натпреварот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дечки утре ќе биде ден на жалост во РМ ... Знамињата ќе бидат спуштени на пола копје ...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не знам што да кажам.
Само знам дека со душа чекам да поминат уште 4 кола.:toe:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Сисоко беше катастрофа и пред да излезе подобро што му дадоа црвен вака правеше многу грешки. Но голема грешка на Зак гледаше дека не му оди направи 4-5 катастрофални грешки и не го извади после тоа Дел Пиеро го вади:tapp: Како и да е со Зебина и Гросо не заслужуваме да играме ЛШ догодина. И морам да кажам за Канаваро играч на натпреварот беше за Јуве спаси се што можеше да се спаси :)
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Абе тоа е што да правиме сега добро одигра повеќето од играчите ама јебига Сиссоко катастрофа направи со црвениот картон...п.с. ова со аватарот се кладев со кире_интер и загубив па сега ке трпам 1 недела јебига
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Се беше добро се до 37 мин кога типот си дозволи премногу слобода и стартуваше без размислување за можните последици ... заслужен црвен картон и заслужена победа на Интер, пошо во второ полувреме не мрднавме ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom