Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Само утре да се настапи без нервози и да не се реагира на провокациите на тие гомнарите од шинтер.со оглед ан тоа дека многу играчи кај нас како мело,сисоко,зебина..... реагираат на провокации,треба пред се психички да се настапи смирено и резултатот сам ќе си дојде.:smir:
 
F

FuckYouAll

Гостин
со ова не е исто


------буфон------
---зебина---канаваро----киелини----гросо----
-----сисоко----мело-----маркисио
---------диего--------
------амаури--------дел пиеро

НЕ!! Оваа 4-3-1-2 се игра со тројца ЦМ, а 4-1-2-1-2 се игра со крила
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
^^ Ако излеземе со овој состав што се шпекулира можеме слободно уште сега да им ја честитаме победата на Интер. Разбирам дека треба да се браниме и дека ќе биде доста тежок меч ама во овој состав не гледам ама ич креативност. Сисоко, Мело и Маркисио во ист состав никако. Повторно ќе нема кој да ја протури топката до Диего со што ќе мора сам да се враќа до средина за да прифати, а тоа знаеме како завршувало по Јуве. Според мене вака е најдобро:

--------------- Буфон ---------------
---Зебина---Кана---Киело---Гросо---
---------Сисоко-----Маркисио-------
---Каморанези-----------Кандрева---
-------------------Диего-------------
--------Амаури-----------------------
 

Juventin0

Alex Del Piero
Член од
23 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
2
Добро би било Зак да излези и со ваков состав :

-----------------------Буфон-------------------------

Касерес/Зебина---Кана----------Киело -----Гросо

---------------------Сисоко--------------------

Камо ---------------Диего --------------Кандрева-----------

----------------Амаури ------------Капитано-----------------
и после нека менја во :

----------------------------Буфон------------

Кас/Зеб ------Кана -------------Киело ----------Гросо

-------Камо/Кандрева ------Сисоко --------Марки -----------

--------------------Диего -------------

------------------Амаури -------------Капитано----
Сепак да видиме како ке не изненади Зак утре ... xD
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
После последниве случувања и управата на Фиорентина ќе вложи жалба затоа што сметаат дека во 2006 е направена тотална неправда после последно објавениве телефонски разговори ...

Големо браво за Фиорентина и нивната управа бидејќи со ова ќе се створи уште поголем притисок ...

Бидете сигурни дека крајот ќе биде каков што сите очекуваме ... :smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
нормално е и тие да побараат обештетување и да не спијат како сегашнава управа на Јуве,кај ги најдоа бре овие спанковци-дефинитивно ме убедија дека не се за водење на овај клуб.....дали ова сам Моџи го тера или има некој со него?!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
нормално е и тие да побараат обештетување и да не спијат како сегашнава управа на Јуве,кај ги најдоа бре овие спанковци-дефинитивно ме убедија дека не се за водење на овај клуб.....дали ова сам Моџи го тера или има некој со него?!
сам го прави да докажи дека и други местеле :smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Буфон,Гросо,Киелини,Канаваро.Зебина,Мело,Сисоко.Маркизио,Каморанези,Диего,Дел Пиеро(Според мене)
 
H

^HITMAN^

Гостин
2-3 слушајте ме што ви зборам. Ке тргнат отворено и двата тима, нема што да се калкулира, победата е неопходна и за двете екипи.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
2-3 слушајте ме што ви зборам. Ке тргнат отворено и двата тима, нема што да се калкулира, победата е неопходна и за двете екипи.
мора така нема што да чуваат само се плашам да не папса одбранава Киелини ќе биде на висина на задачата и Зебина да се убацува по централно да блокира шутеви
 
H

^HITMAN^

Гостин
мора така нема што да чуваат само се плашам да не папса одбранава Киелини ќе биде на висина на задачата и Зебина да се убацува по централно да блокира шутеви
Зебина е многу подобро доколку се убацува странично, сеуште знае да се пробие и да нафрли доста добро. Киелини сигурен сум дека ќе биде на висина на задачата а и 100% сум сигурен дека Диего ке блесне на оваа средба во полн сјај.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ако излеземе со тактиката што ја покажаа сабајле на Скај 4-4-2:

Del Piero - Amauri
Marchisio - Sissoko - Melo - Camoranesi
Grosso - Chiellini - Cannavaro - Brazzo
Superman​

...може уште одма да честитаме победа на домаќинот.
НЕ МОЖЕ да функционира вака поставена тактика со тој фонд на играчи, едноставно не може!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom