fino alla fine
9 август 2008
7.337
2.224
Што се случува бе, неможев да ја гледам само 5 минути погледав од првото полувреме последните ..

Добар гол дадовме како го дадовме ?
Зошто црвен на Канваро, што направи?
Како е нашата игра, имаме ли барем средина, односно посед на топка ... :С

Инаку на овој резултат сега ни треба само 1 гол, само 1 гол да постигнеме и потоа ке се повлечиме повеќе и нема да можат да дадат 3 гола после тоа, ајде верувам сега дека ке ги среди Зак. :)

Pinturicio

Forza Juventus !!!
22 септември 2007
1.705
109
Значи незнаеме ни да одржиме предност од 3:1
Се да му ебам на судијата зошто им суди фаул на секој допир а тој Замора ги бута со сета сила нашиве
канаваро не заслужи да добие црвен картон
требаше да излезе Каморанези а да остане Кандрева, со оглед на тоа што каморанези веќе има жолт картон, а сите знаеме дека може многу лесно да добие црвен

и незнам зошто се пикаме во шеснаесетник, треба да им ја пресечеме играта на средината, а не пред гол.

СЕ НА СЕ ... шансите за пласман во следна фаза се 50 - 50. Доколку не постигнеме гол треба или Кименти да се повампири или да имаме многу среќа за да поминеме понатаму

Bianconero vero

Il Capitano
10 ноември 2008
9.224
8.093

Кименти се повампирува кога брани против Јувентус а за Јувентус некако тешко му оди сета таа работа.

Il Capitano
9.224
8.093
Судијава уште му останува тој да даде гол за Фулам и да го реши мечот.

29
Судијава требаше да му даде црвен на Сисоко.Сепак е многу безобразен и тој.Цело време трча и одзема топки ...