Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ги рангирав по севкупните успеси. Токму поради тоа, колку кола поминале во ЛШ, Италија е под закана да загуби место од Германија. Значи не ми се мерило исклучиво титулите, туку сите други релевантни фактори. Не можам Реал да го ставам пред Манчестер, кога 6-7 години нема поминато 1/8 финале. А што се однесува до местото во ЛШ кое италија евентуално ќе го загуби во наредната сезона, Италијаните нема да можат да се вадат како Милан освоил ЛШ во 2007 а Баерн, далечната 2001 кога коефициентите важат за секое поминато коло а не исклучиво за титулите. Значи екипите кои ги набројуваш, освен титулите немаат постигнато ништо друго во ЛШ. Аналогно на тоа, Дортмунд, Порто и Ајакс, имаат ист успех во последниве 20 години со Ц. Звезда.
Забегавме скроз.....Првин беше муабетот Јуве меѓу првите четири екипи ,па залкучивме дека не е,потоа зошто да биди челзи пред руги екипи кои наполно заслужуваат да бидат межу првите десет,па те пробив со факти дека не заслужува да биди бидејќи челзи никаде го немаше во девееесетите години:toe:,нели зборуваме заа последните 2 децении,не се титули?добро историја не се гледа ама кога се вели за успешност одма се гледаат титулите А НЕ ФИНАЛИЊАТА..Па Милан има најповеќе финалиња во ЛШ АМА повторно реал е најуспешен тим....ЗОШТО?...зборот ми беше дека Интер,Ајакс,Порто заслужуваат да бидат пред челзи во европа со постигнатите успеси во овие 20 години во Европа..а Јувентус според мене го делат петтото место со Баерн ....вака некако.Реал,Манчестер,Барселона,Милан,Јувентус/Баерн....реал и манчестер ги ставив поради константно добри што се во домашните првенства и барселона е тука,а Милан 4 поради тоа што има малце титули во домашното првество...Баерн и Јуве се тука според мене!

континуирано играње во финале на ЛШ е ништо ?! оти бе другар вакви работи....
Освен финанскиски ништо не е:toe: губи ти во финале секоја година па види како е?болката е поголема а чуството е лузерско:toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ако освоиш ЛШ и после играш 3 финалиња со ред значи дека тимот е еден од најдобрите во светот,јес дека не е исто да го освоиш и да НЕ го освоиш,меѓутоа јас зборувам за КОНТИНУИТЕТ.....како да го ставам ливерпул или порто во рамниште со јуве кога играат финале еднаш во 30 години и баш тогаш можат да го освојат...големите клубови се гледаат во постојаноста,континуитетот....за жал делегирањето на Јуве во втора лига и тоа како му наштети мислам повеќе на Сериа А и италијанскиот фудбал воопшто отколку на самиот клуб,на кој очигледно му треба повеќе време да се врати на старите патеки
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Јувентус е во најдобрите тимови во Европа последниве две децении,тоа неможе да го негира никој,освен нормално фан на Шинтер.

Има 4 финалиња од кои 3 се едно по друго.Дуелот во финалето е нешто друго,нема врска формата или пак јачината на тимот.Јувентус со Борусија загуби во финалето,ама во истата сезона два пати ги порази.Неможе никој да ми каже и дека Милан во 2003 година беше подобар во финалето,пошто победи на пенали.

Константната форма во текот на годината се гледа како мерило,во финалето се може да се случи.

Тоа што се случи во 2006 година го сруши максимално Јувентус.Ама никој неможе да каже дека тогаш Јувентус имаше слаб тим,можда го имаше и најдобриот тим во светот.

Буфон беше најдобар голман на светското,Замброта и Турам беа во тимот на Светот.Исто и Канаваро кој беше прогласен за најдобар играч.Тука беа и Давид Трезеге,Златан,Муту,Недвед,Виеира,Емерсон и други.

Јувентус секако дека е во топ 5те најдобри тимови во Европа изминативе 20 години.

Тука се Реал,Милан,Барса,Манчестер и Јувентус.

Освен финанскиски ништо не е:toe: губи ти во финале секоја година па види како е?болката е поголема а чуството е лузерско:toe:

А какво е чуството никогаш да не си го гледал твојот тим во Финалето на ЛШ?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Забегавме скроз.....Првин беше муабетот Јуве меѓу првите четири екипи ,па залкучивме дека не е,потоа зошто да биди челзи пред руги екипи кои наполно заслужуваат да бидат межу првите десет,па те пробив со факти дека не заслужува да биди бидејќи челзи никаде го немаше во девееесетите години:toe:,нели зборуваме заа последните 2 децении,не се титули?добро историја не се гледа ама кога се вели за успешност одма се гледаат титулите А НЕ ФИНАЛИЊАТА..Па Милан има најповеќе финалиња во ЛШ АМА повторно реал е најуспешен тим....ЗОШТО?...зборот ми беше дека Интер,Ајакс,Порто заслужуваат да бидат пред челзи во европа со постигнатите успеси во овие 20 години во Европа..а Јувентус според мене го делат петтото место со Баерн ....вака некако.Реал,Манчестер,Барселона,Милан,Јувентус/Баерн....реал и манчестер ги ставив поради константно добри што се во домашните првенства и барселона е тука,а Милан 4 поради тоа што има малце титули во домашното првество...Баерн и Јуве се тука според мене!
Некој погоре спомна период од дваесетина години и затоа се вклучив да направам моја табела. Инаку ако се скрати тој период на 5 години, реално не би го ставил Јуве ни во првите 10. Впрочем од Италија тука би влегол само Милан.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Господе ..со кој најдов да се замарам....Бјанконеро јас те пробив со факти дека челзи не заслужува да биди меѓу првите десет екипи во европа за послените 10 години и то е то......димитри за јуве кажав само некој тука се палеја го правеа односно го извишија меѓу првите три јас докажав со факти дека не е така што не е јасно??...добро ај во право сте ок позз
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Господе ..со кој најдов да се замарам....Бјанконеро јас те пробив со факти дека челзи не заслужува да биди меѓу првите десет екипи во европа за послените 10 години и то е то......димитри за јуве кажав само некој тука се палеја го правеа односно го извишија меѓу првите три јас докажав со факти дека не е така што не е јасно??...добро ај во право сте ок позз
UEFA Team Ranking 2010

Last update: Thu, 11 Mar 2010 23:05:26 CET > 2011








05/06 06/07 07/08 08/09 09/10 Ranking
1 FC Barcelona Esp 32.1284 17.8000 27.7750 28.6624 20.9284 127.294
2 Manchester United Eng 10.8856 25.3250 32.5750 28.0000 25.9284 122.714
3 Chelsea Eng 15.8856 26.3250 28.5750 25.0000 21.9284 117.714
Еве ранкинг за последните 5 години, што не е мал период. Челзи е на високото трето место. Пред тоа играше уште едно полуфинале 2003/2004. Ти на сето тоа ме убедуваш дека не заслужува да биде пред Порто и Дортмунд?

Значи јас како навивач на Јувентус, воопшто немам потреба да го возвишувам Челзи туку само ги кажувам фактите.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Збориме од кога постои ЛШ а тоа е 1992 година.Кога би ги рангирале тимовите за тој временски период,Јувентус секако влегува во првите 5 тимови.

Јувентус да губел во Финалињата,ама како што кажав во финалето нема фаворити,нема моментлна форма ниту пак јачината на тимот.Глупаво е да се збори дека Јувентус не заслужува место во првите 5 најдобри тимови.

1996 година кога Зидан пристугнува во Јувентус,доаѓа во најдобриот тим тогаш во светот.Јуве игра три финалиња по ред 1996,1997,1998 и едно полуфинале во 1999 година(знаеме како беше исфрлен од Манчестер:tapp:).Потоа има уште едно финале во 2003.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Значи ти у ствари си го сакаш Јуве и нормално велиш дека енајдобар клуб у свет нели :smir: Нешто слично како мајките за своите деца секогаш нивните деца се најдобри нели ? А јас прашувама како резултатски Јуве стои во последните 2 децении не повеќе во Европа?
За твоја информација, Јувентус е прогласен за втор најдобар клуб за изминатиот ВЕК после Реал Мадрид. Рангирањето го вршеше институтот на УЕФА за историјат и статистика на фудбалот, а во предвид се земаат само натпреварите на интернационано ниво.

Не е лошо, а???
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ова е Фан клуб Јувентус, а не Фан клуб Челзи или Интер така да доста веќе замаратееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jaj:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
последните неколку постови заслужуваат да бидат избришани ПРЕТЕРАВТЕ ВЕЌЕ :nenene:
Па не сакам кога некој ми го навредува Јуве на Јуве форумот ... Ако го вреѓа нека вреѓа на друг форум ...
Еве, му се извинувам на Мики
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
4 Felipe Melo
5 Cannavaro
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
12 Chimenti
15 Zebina
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
21 Grygera
22 Sissoko
26 Candreva
28 Diego
29 De Ceglie
39 Marrone
41 Pinsoglio
45 Bonassi

Повиканите за натпреварот со Фулам.
 
P

PewDiePie

Гостин
Дечки да ве прашам нешто,ако испадне вечер шиттер,дали тоа ќе влијае на 4-тото италијанско место за во Л.Ш??? Со други зборови дали ако италијанските екипи (или бар една) не успеат да постигнат пласман за во 1/4 финале,ќе и се одземе на Серија А 4-тото место за во Л.Ш. ???
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Како ќе ја склопиме одбранава не ми е јасно.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Дечки да ве прашам нешто,ако испадне вечер шиттер,дали тоа ќе влијае на 4-тото италијанско место за во Л.Ш??? Со други зборови дали ако италијанските екипи (или бар една) не успеат да постигнат пласман за во 1/4 финале,ќе и се одземе на Серија А 4-тото место за во Л.Ш. ???
Губењето на место од страна на Италијанските екипи можно е да се случи дури од сезоната 2011/2012. За нареднава, сигурно имаат 4 места во ЛШ.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Доста со препукување,тоа никаде не оди,само се става жар на оганот.Сега не е време за статистики и други работи пред нас имаме натпревари со незгодни противници во Сериа А, како и реваншот со Фулам.Претстојните натпревари ни се многу побитни од тоа на кое место се наоѓа Јуве на ранкингот на УЕФА.

Амаури ги прави финалните чекори за добивање на италијанско државјанство.ЛИНК
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom