Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
море никола свестисе со зборвиш ало мене не ми се свигат един џеко и ке се упропастит во јувентус и кој к** сеа ??? и јас си иам мој желби на пример евра и маикон за во среден ред хави алонсо и за во напад тевез и белами а не един џеко
А па за кој к** ти е Белами ??? Ај ако не ќе го земеме Агболахор !!! НЕ НИ ТРЕБААТ ЗАСИЛУВАЊА ШТО СЕ ПРОСЕЧНИ !!! НИ ТРЕБААТ КЛАСА ИГРАЧИ
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Значи ти у ствари си го сакаш Јуве и нормално велиш дека енајдобар клуб у свет нели :smir: Нешто слично како мајките за своите деца секогаш нивните деца се најдобри нели ? А јас прашувама како резултатски Јуве стои во последните 2 децении не повеќе во Европа?
Јувентус е меѓу најдобрите три клуба заедно со Барса и Манчестер во последните две децении.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јувентус е меѓу најдобрите три клуба заедно со Барса и Манчестер во последните две децении.
во шо е најдобар или така навивачки си велите....освен вие никој не ве смета за најдобар или помеѓу најдобрите 3-4..и јас можам да кажам дека интер е најдобар во италија во последните 10 години ама НЕ Е и за во европа исто...за најдобри тимови во последните 20 години се сметаат Реал.М,Манчестер,Барселона,Милан ...сигурно финалињата не се главн показатор за тоа да се најдите помеѓу најдобрите..размислете малце..

иначе интер играше тука со примавера тимот бидејќи со најдобрите тимој изгубивте 0-2 од Интер а навивачите бесни влегоја на теренот и утакмицата и титулата наместо Интер да си ги земи заслужено тогаш среќа во несреќа претседател на ФИЦГ бил некојси таму од Фиат и се преигра оваа утакмица каде Интер изјави протест и го извади примавера
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Јувентус е меѓу најдобрите три клуба заедно со Барса и Манчестер во последните две децении.
Ок Ок најдобар е :drk: и тоа баш со БАрса и Манчестер вов :smir:

Заеби ги Реал и Милан заедно иматт 6 титули и 9 финалиња (Милан има само 3+3) Заеби го и Баерн нели

Јуве е најдобар :vozbud:

Заборави да спомнеш и тиула во Серија Б и таа се брои
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Mики ај остани си со здравје, доволно кажа слободно напушти го форумот ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
во шо е најдобар или така навивачки си велите....освен вие никој не ве смета за најдобар или помеѓу најдобрите 3-4..и јас можам да кажам дека интер е најдобар во италија во последните 10 години ама НЕ Е и за во европа исто...за најдобри тимови во последните 20 години се сметаат Реал.М,Манчестер,Барселона,Милан ...сигурно финалињата не се главн показатор за тоа да се најдите помеѓу најдобрите..размислете малце..
Mожеби не е во првите 3, ама во првите 7 сигурно. Милан, Барса, Манчестер, Реал, Јуве, Ливерпул, Челзи. Ова е некоја моја табела за состојбите во последните 2 децении европски фудбал. Би го додал тука и Баерн за да не почнат да скокаат "германците".:helou: Мислам дека треба да бидат рангирани, токму по овој редослед.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Mожеби не е во првите 3, ама во првите 7 сигурно. Милан, Барса, Манчестер, Реал, Јуве, Ливерпул, Челзи. Ова е некоја моја табела за состојбите во последните 2 децении европски фудбал. Би го додал тука и Баерн за да не почнат да скокаат "германците".:helou: Мислам дека треба да бидат рангирани, токму по овој редослед.
Абе батали ги швабите ... Тек они сега почнуваат да играа фудбал ... До пред 2-3 сезони се рамњаа со Српските клубови :tv:...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
последните неколку постови заслужуваат да бидат избришани ПРЕТЕРАВТЕ ВЕЌЕ :nenene:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Mожеби не е во првите 3, ама во првите 7 сигурно. Милан, Барса, Манчестер, Реал, Јуве, Ливерпул, Челзи. Ова е некоја моја табела за состојбите во последните 2 децении европски фудбал. Би го додал тука и Баерн за да не почнат да скокаат "германците".:helou: Мислам дека треба да бидат рангирани, токму по овој редослед.
тебе те сметам за еден од најобјективните НО..добро да меѓу првите седум нека биди само проблемот е тоа што и да е подолу јувентус ќе речите меѓу првите 14 итн...а челзи сигурно не е погоре од интер(со што има челзи заслужено во последните 20 години да е пред интер ...1 финале?)Интер има освоено Двапати куп на уефа па што да речам интер е межу првите 10:nenene:...Каде е Ајакс?Каде е Порто?(сигурно Ливерпул и челзи не се пред овие тимој во овие 2 децении)?..бидими поздравен и спуштете се малце ..историјата не е битна толку во овие моменти:toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
тебе те сметам за еден од најобјективните НО..добро да меѓу првите седум нека биди само проблемот е тоа што и да е подолу јувентус ќе речите меѓу првите 14 итн...а челзи сигурно не е погоре од интер(со што има челзи заслужено во последните 20 години да е пред интер ...1 финале?)Интер има освоено Двапати куп на уефа па што да речам интер е межу првите 10:nenene:...Каде е Ајакс?Каде е Порто?(сигурно Ливерпул и челзи не се пред овие тимој во овие 2 децении)?..бидими поздравен и спуштете се малце ..историјата не е битна толку во овие моменти:toe:
Погрешно напишав "европски фудбал", мислев исклучиво на ЛШ. Ајакс не го напишав поради тоа што славата на Ајакс згасна уште пред 15 тина години, Интер не го ставив затоа што има само едно полуфинале во периодот за кој зборуваме (20 години), а пак од друга страна тука ги ставив Ливерпул поради нивните успеси последниве години, 2 финалиња, 1 титула, 1 полуфинале и секако Челзи поради 5 полуфиналиња во последните 6 години и секако финалето во Москва.

Значи, не ми е намерата да наметнувам како мојот Јуве е најдобар, туку чисто онака дадов МОЈА табела на успесите на клубовите во последните 20 години во ЛШ. Инаку свесен сум во каква ситуација сега се наоѓа Јуве и свесен сум дека истата не е нималку пријатна.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Погрешно напишав "европски фудбал", мислев исклучиво на ЛШ. Ајакс не го напишав поради тоа што славата на Ајакс згасна уште пред 15 тина години, Интер не го ставив затоа што има само едно полуфинале во периодот за кој зборуваме (20 години), а пак од друга страна тука ги ставив Ливерпул поради нивните успеси последниве години, 2 финалиња, 1 титула, 1 полуфинале и секако Челзи поради 5 полуфиналиња во последните 6 години и секако финалето во Москва.

Значи, не ми е намерата да наметнувам како мојот Јуве е најдобар, туку чисто онака дадов МОЈА табела на успесите на клубовите во последните 20 години во ЛШ. Инаку свесен сум во каква ситуација сега се наоѓа Јуве и свесен сум дека истата не е нималку пријатна.
Другар како прво неможиш онака да ги рангираш тимовите Манчестер пред Реал wtf Реал три трофеи има Манчестер два:toe:..за Лш така па ајакс и порто се поуспешни од челзи во ЛШ во послдените 20 ГОДИНИ како што велиш односно пишеш...Финалињата не се релевантнен показател според мене бидејќи тоа е Аlmost is nothing...Баерн е тука исто,Дортмун е тука и тие се повеќе од челзи ако гледаме...сега не знам која ти е поентата со челзи што го ставаш во првите 5-6 екипи кога нема титула а Ајакс,Порто,Баерн,Дортумн, ги нема никаде:toe:полуфиналиња и финалиња тоа е муабет на лузерите:toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Другар како прво неможиш онака да ги рангираш тимовите Манчестер пред Реал wtf Реал три трофеи има Манчестер два:toe:..за Лш така па ајакс и порто се поуспешни од челзи во ЛШ во послдените 20 ГОДИНИ како што велиш односно пишеш...Финалињата не се релевантнен показател според мене бидејќи тоа е Аlmost is nothing...Баерн е тука исто,Дортмун е тука и тие се повеќе од челзи ако гледаме...сега не знам која ти е поентата со челзи што го ставаш во првите 5-6 екипи кога нема титула а Ајакс,Порто,Баерн,Дортумн, ги нема никаде:toe:полуфиналиња и финалиња тоа е муабет на лузерите:toe:
Ги рангирав по севкупните успеси. Токму поради тоа, колку кола поминале во ЛШ, Италија е под закана да загуби место од Германија. Значи не ми се мерило исклучиво титулите, туку сите други релевантни фактори. Не можам Реал да го ставам пред Манчестер, кога 6-7 години нема поминато 1/8 финале. А што се однесува до местото во ЛШ кое италија евентуално ќе го загуби во наредната сезона, Италијаните нема да можат да се вадат како Милан освоил ЛШ во 2007 а Баерн, далечната 2001 кога коефициентите важат за секое поминато коло а не исклучиво за титулите. Значи екипите кои ги набројуваш, освен титулите немаат постигнато ништо друго во ЛШ. Аналогно на тоа, Дортмунд, Порто и Ајакс, имаат ист успех во последниве 20 години со Ц. Звезда.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
континуирано играње во финале на ЛШ е ништо ?! оти бе другар вакви работи....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom