Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Не може од една изиграна добра утакмица да се каже дека е сигурен Чиро
попладнево беше одржан состанок на бордот на директори и едногласно е донесена одлука дека проектот пролжува на чело со Ферара... и самиот Бетега изјави “проектот продолжува“ ... :wink:

Сигурно се ова е со негова согласност бидејќи според новата функција која ја има во клубот никој не смее да прдне без негова дозвола :tv:
 
С

сашенко

Гостин
попладнево беше одржан состанок на бордот на директори и едногласно е донесена одлука дека проектот пролжува на чело со Ферара... и самиот Бетега изјави “проектот продолжува“ ... :wink:

Сигурно се ова е со негова согласност бидејќи според новата функција која ја има во клубот никој не смее да прдне без негова дозвола :tv:

Нема шанси чиро да остане бе луѓе што зборите.Еве давам збор на сите вас ако Ферара не биде сменет со Хидник јас цела година зна4и од сега овој ден 13.01.2010 па се до 13.01.2011 ке ставам аватар од Ферара еве и банерот за потпис што со љубов си го праев за јуве ке го сменам и ке стаам нешо за 4иро или па вие одлу4ете со што ке си ја отплатам кладбава цела година ама јас тврдам дека " ВО НАРЕДНИВЕ 7 ДЕНА(максимално) ХИДНИК КЕ БИДЕ
НАЗНАЧЕН ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ЈУВЕНТУС".
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Со здравје да си го носиме Чиро до крај на сезона ...

и да Бетега го направи првиот потег - го потврди Ферара
Абе ајде доста ни продаваш памет,доста веќе со овие твоиве глупости.Преку К*ров веќе ми дојде од тебе да го тупиш у фан клубов!
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Абе ајде доста ни продаваш памет,доста веќе со овие твоиве глупости.Преку К*ров веќе ми дојде од тебе да го тупиш у фан клубов!
Момак ако си ментално заостанат или ако имаш пречки во развојот и по дифолт доаѓаш само на форумов а други сајтови не знаеш дека постојат , те разбирам дека имаш недостиг на информации или твојот мозок не може да прима повеќе од тоа што го имаш...

Како шо реков бордот попладнево донесе едногласна одлука дека Чиро останува
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Момак ако си ментално заостанат или ако имаш пречки во развојот и по дифолт доаѓаш само на форумов а други сајтови не знаеш дека постојат , те разбирам дека имаш недостиг на информации или твојот мозок не може да прима повеќе од тоа што го имаш...

Како шо реков бордот попладнево донесе едногласна одлука дека Чиро останува

Незнам дека постојат други сајтови,јас само овој го знам,ме фати;).

А те молам вака да ми кажеш од каде ти е таа идеја дека сум ментално заостанат?Пошто ти кажав да не кењаш со апла песимистички изјави на форумов?

Го сакаш Моџи ок,иди маструбирај на него само не го дрви тука.

Колку беше подобро без тебе,живеевме во заблуда во врска со Јуве и Моџи,фала што не просветли.

Дегенерија на тони!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
попладнево беше одржан состанок на бордот на директори и едногласно е донесена одлука дека проектот пролжува на чело со Ферара... и самиот Бетега изјави “проектот продолжува“ ... :wink:

Сигурно се ова е со негова согласност бидејќи според новата функција која ја има во клубот никој не смее да прдне без негова дозвола :tv:
Уште нема потпишано Хидинк нормално дека сега Чиро ќе остане,ако сега го отпуштат кој ќе го замени наредните утакмици?со Хидинк не се ни знае дали има преговори така да ќе почекаме да видиме што ќе се деси наредните денови
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Нема шанси чиро да остане бе луѓе што зборите.Еве давам збор на сите вас ако Ферара не биде сменет со Хидник јас цела година зна4и од сега овој ден 13.01.2010 па се до 13.01.2011 ке ставам аватар од Ферара еве и банерот за потпис што со љубов си го праев за јуве ке го сменам и ке стаам нешо за 4иро или па вие одлу4ете со што ке си ја отплатам кладбава цела година ама јас тврдам дека " ВО НАРЕДНИВЕ 7 ДЕНА(максимално) ХИДНИК КЕ БИДЕ
НАЗНАЧЕН ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ЈУВЕНТУС".
имаш моја подршка! ако треба и јас го менувам изет и го ставам Чиро! а, за доброто на Јувентус, да се надеваме дека нема да треба никој да менува аватари и слично:vozbud:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Па Јувентус моментално нема пари за Хидинк ... единствено ако Елканови го финансираат од свој џеб шо е малку веројатно бидејќи за нив клубот е на последно место и во него гледаат само за профит...

Не е работата дека Хидинк не сака да дојде , туку Јувентус не може (не сака) да му ги исполни финансиските барања ... реалноста е таа

само да напоменам дека Ферара заработува 1 милион годишно , а Хидинк 8
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
бре, бре немале пари...манчестер јунајтед да не имаат повеќе?
дали ќе сакаат, тоа е друго прашање...
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Па Јувентус моментално нема пари за Хидинк ... единствено ако Елканови го финансираат од свој џеб шо е малку веројатно бидејќи за нив клубот е на последно место и во него гледаат само за профит...

Не е работата дека Хидинк не сака да дојде , туку Јувентус не може (не сака) да му ги исполни финансиските барања ... реалноста е таа

само да напоменам дека Ферара заработува 1 милион годишно , а Хидинк 8
Да ти кажам право ептен си информиран, од каде волку информации?
 
С

сашенко

Гостин
Да ти кажам право ептен си информиран, од каде волку информации?

Леле зарем заборави?Тој е десната рака на Моџи хаха.Информиран е за се околу клубот.тој ги има секогаш првите информации...:pos2::pos2::pos2:хахаа
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ej стварно преку куров од песимизам на фан клубов, тепаме 3-0, отварам форум и гледам серење на велико. Доста!

Он топик:
Едвај чекав да даде гол Ѕверот, па остај тоа и асистенција со пеналот. Баш ме интересира што ќе напишат сега новинарчињата во Италија што мрчеа цело време за Диего.
Попот (со број 33) се исшишал може затоа тргна вечерва :pos:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.688
Поени од реакции
3.645
Головите, за оние кои не ги видоа - вклучувајки ме и мене (за двата на Дел Пиеро)



Се надевам дека Чиро нема да остане и покрај убедливата победа. На полусезона сме надвор од конкуренција во шампионатите каде најмногу целевме, ЛШ и Серија А.

Купот на Италија е прамалку за тим како Јуве, тим кој потроши 50 милиони летово. Оваа грешка на Ферара, не смее да му прости.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ланзафаме утре се враќа во Јувентус ... Зампарини опет прави идиот од Секо
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Победивме, не знам дали да се радувам или да тагувам за триумфот, ова може да значи останување на Ферара до крајот на сезоната што искрено не е добро!

Како и да е да ви кажам дека денеска сум задоволен од прикажаното, имавме добра течна игра, имавме шанси меѓу кои и една статива, одличен денеска беше Де Чеље а и конечно видовме добра партија од Дел Пиеро, Мело, Диего па и Легро беше добар, Киелини нема потреба да го спомнам тој не ни престана да игра добро сезонава, ајде да се надеваме дека вака ќе продолжиме али се сомневам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom