Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
На последниот тренинг кој се одвивал зад затворени врати, и кој е последен тренинг пред натпреварот со Парма, Чиро прво ја испробал 4-4-2 класичната, но на крајот била испробана и 4-4-1-1, и покрај 4-4-2 се најавува дека Чиро сепак на крајот може да се одлучи и за 4-4-1-1. Во нападот по се изгледа ќе стартуваат Диего и Трезеге, но можно е и место Диего да стартува Дел Пиеро. Исто така се најавува дека на Тиаго овој му е последен натпревар како играч на Јувентус. линк

Џовинко не е за на таа позиција. Тој игра многу поофанзивно и е речиси бескорисен за дефанзивни задачи. Идеална формација за Џовинко е 4231.
Освен тоа Џовинко беше добар само на неколку меча и на моменти. Не е играч кој можи да се носи цел меч. Мислам дека барем за оваа работа е во право ферара. И плус добро е шо го игра ДеЧеље наместо Маркизио на крило, бидејќи Маркизио е далеку попотребен во средината. Ако играат Поулсен и Мело в средина топка нема да префрлиме.
Mислам дека Џовинко може да игра и како крило. Минатата сезона на натпреварот со Болоња играше лево крило и изигра маестрално кога влезе во второто полувреме, и со него Јуве успеа да направи тотален пресврт на натпреварот (гол и асистенција за 20 минути игра). Џовинко сака да ја докаже својата вредност, така да сигурен сум дека ќе изигра сосема добро и како лево крило.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Е што имаме искркано?:tapp: Џабе е ако не го пуштат и таму нема ништо да биде од него:kesa:
Па таков е договорот.МОРА да го пуштат.Џовинко играше цело време у Емполи на времето.Тука беше и Паладино ...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
На последниот тренинг кој се одвивал зад затворени врати, и кој е последен тренинг пред натпреварот со Парма, Чиро прво ја испробал 4-4-2 класичната, но на крајот била испробана и 4-4-1-1, и покрај 4-4-2 се најавува дека Чиро сепак на крајот може да се одлучи и за 4-4-1-1. Во нападот по се изгледа ќе стартуваат Диего и Трезеге, но можно е и место Диего да стартува Дел Пиеро. Исто така се најавува дека на Тиаго овој му е последен натпревар како играч на Јувентус. линк

Mислам дека Џовинко може да игра и како крило. Минатата сезона на натпреварот со Болоња играше лево крило и изигра маестрално кога влезе во второто полувреме, и со него Јуве успеа да направи тотален пресврт на натпреварот (гол и асистенција за 20 минути игра). Џовинко сака да ја докаже својата вредност, така да сигурен сум дека ќе изигра сосема добро и како лево крило.
Да ама играше мнооогу офанзивно а за крило замисли само како трчаја Недвед и КАмора во одбрана Џио не е за таа задача

Па таков е договорот.МОРА да го пуштат.Џовинко играше цело време у Емполи на времето.Тука беше и Паладино ...
Џио имаше мака да влези во прв тм и во Емполи ме мрзи да барам ама побарај википедија ќе видиш колку настапи имаше.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Да ама играше мнооогу офанзивно а за крило замисли само како трчаја Недвед и КАмора во одбрана Џио не е за таа задача.
Toчно е дека Џовинко не е добар колку Камо и Недвед во дефанзива, но сепак со Дел Пиеро и Диего во тимот тешко ќе има повеќе минутажа на терен, а со оглед дека само Де Чеље е лево крило во Јувентус, тогаш мислам дека може и Џовинко да се употреби на таа позиција, бидејќи реално ако се планира да се употребува 4-4-2 формацијата, Де Чеље нема да може да игра постојано секој натпревар до крајот на сезоната .

Агентот на Макси Родригез изјави дека неговиот клиент нема да се пресели во Јувентус, и дека никогаш немал никаков контакт со Италијанскиот тим. Имаше најава дека Бетега и Секо сакале да го вметнат Макси во трансфер преговорите со Тиаго, но според изјавата на агентот Макси е многу блиску до комплетирање на трансфер во Ливерпул.

линк
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Toчно е дека Џовинко не е добар колку Камо и Недвед во дефанзива, но сепак со Дел Пиеро и Диего во тимот тешко ќе има повеќе минутажа на терен, а со оглед дека само Де Чеље е лево крило во Јувентус, тогаш мислам дека може и Џовинко да се употреби на таа позиција, бидејќи реално ако се планира да се употребува 4-4-2 формацијата, Де Чеље нема да може да игра постојано секој натпревар до крајот на сезоната .
Џовинко нема среќа,али мислам дека е во ред да почнува прв тим кога Дел Пиеро не е у форма и ете кога Дел Пиеро беше повреден Џовинко не играше,потценет е,Дел Пиеро може да седи на клупа не му смета тоа само треба да има некој похрабар да го седне како Капело ,ќе има место и за Џовинко и за Диего а Дел Пиеро нека влегува како резерва..а Камора повреден е или

за Молинаро како ми олесна кога дознав дека отиде у Штутгард:) за таа позиција ја викам овој дечко,каков Дренте каков Твенте:)
 

Attachments

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Абе какви сака претумбации нека праи у тимот, ако сака Диего на гол нека го стаи, САКАМ УСПЕХ!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
денес очекувам победа барем од 1 0 со оваа формација јуве е нај опасен и незнам зш до сеа чекаше ферара :vozbud::vozbud::vozbud: али не е битно дали ке е од 1 0 или повеке разлика очекувам победа а и мислам дека и нема да биди лесно оти парма ни има правено фрки стално позз

2 Caceres
3 Chiellini
4 Felipe Melo
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
10 Del Piero
11 Amauri
12 Chimenti
13 Manninger
15 Zebina
17 Trezeguet
18 Poulsen
20 Giovinco
21 Grygera
28 Diego
29 De Ceglie
30 Tiago
33 Legrottaglie
34 De Paola
41 Pinsoglio повикани играчи за денешниот натрпревар се овие а и мислам дека ферара ке почни со следни 11
манингер
касерес легро киело гросо или вака зебина касерес киело и гросо
брацо/мело мело маркизио џио
диего како полушпиц и трезеге

Juve verso il 4-4-2, scegli la coppia d'attacco anti Parma
Diego-Trezeguet
42.6%
Diego-Amauri
13.1%
Del Piero-Amauri
3.8%
Del Piero-Trezeguet
38.5%
Trezeguet-Amauri
2%
на туттоспорт имат гласајне кој е според вас најдобриот тандем за јуве за мечот со парма значи најмногу % има тандемој трезеге и диего позади нив е дел пиеро и трезеге па диего амаури и трезеге амаури
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Постои можност натпреварот Парма - Јувентус да биде одложен поради големите снежни наноси. Вчера вечерта наврнало 10цм снег на Тардини. Ако не успеат да воспостават минимални услови за игра тогаш сигурно ке биде одложен.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Постои можност натпреварот Парма - Јувентус да биде одложен поради големите снежни наноси. Вчера вечерта наврнало 10цм снег на Тардини. Ако не успеат да воспостават минимални услови за игра тогаш сигурно ке биде одложен.
дај боже да го средат тоа се надевам мора да се гледа јуве :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
1
Parma-Juventus & Sampdoria-Palermo Could Be Postponed :nerv::nerv::nerv:.Nemozev da docekam da dojde sreda da gledam i sega sakaat da ja odlozat...ne mi se veruva​
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Parma-Juventus & Sampdoria-Palermo Could Be Postponed :nerv::nerv::nerv:.Nemozev da docekam da dojde sreda da gledam i sega sakaat da ja odlozat...ne mi se veruva​
Па можеби и немаат друг избор исто како што се одложи фио-милан мн снег врне а стадионите се сра*е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom