Дали навистина Библијата е Божјо Слово?

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Да би била навистина Библијата Божјо Слово, т.е. да ја напишал самиот Тој, би биле зачувани оригиналите, не само нејзините „преводи“.
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
да и тоа е точно знчи ние имаме текстови кои не сме сигурни дали се тие тие
се пренесувале и наводно Бог стоел зад тоа да се сочува вердостојноста на Библијата ама кој гарантира дека денешната Билблија е иста со таа Библија правобитната?
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
да и тоа е точно знчи ние имаме текстови кои не сме сигурни дали се тие тие
се пренесувале и наводно Бог стоел зад тоа да се сочува вердостојноста на Библијата ама кој гарантира дека денешната Билблија е иста со таа Библија правобитната?
Никој ништо не гарантира. Затоа ви ја спомнав таа книга, а вие ме сардисавте од сите страни па Библијата па зошто не новиот завет?
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
ХАХАХХА добро не тоа е веќе решено ))))
Сега прашањата се општо за темава
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
ХАХАХХА добро не тоа е веќе решено ))))
Сега прашањата се општо за темава
Се повеќе сум убедена дека многу делови недостасуваат-извадени се најважните делови од страна на црквата (оној што најповеќе ме интересира за реинкарнацијата и за Марија-житие по Марија)

Така сум васпитан. Неодоливо да гледам.
Тоа ќе е повеќе тренинг отколку васпитање. Знаеш на што паѓаат „куклите“
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Извадено е името на Бог за тоа сум скоро сигурен а за други работи не знам ....
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Ех да можам да влезам во Ватиканската библиотека!!
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
Кузнај дали се таму )))) можда тоа е блеф само тие што се интересеираат мислат таму би биле оригиналните Библиски списи а всушност кузнај каде се и какви игри играат ...
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
И тоа е можно ама се што е скриено неодоливо привлекува. Се повеќе луѓе бараат одговори се близи изгледа крајот на времето.
 

The Mad Doc

Алхемичар
Член од
16 март 2009
Мислења
653
Поени од реакции
46
Пресметано е...за човек да го изоди цел свет)сметајќи ја и водата-океаните,му се потребни 45 години константно просечно пешачење без застој-апостолите користеле лемуријанска технологија која овие ја копирале од драконите-се телепортирале.
Абе незнам дали се телепортирале,летале или имале супер брзина ама 100% имале огромна моќ на уедување.Цела империја ја конвертирале.Значи тоа што викаш 45 години пешачење паѓа во вода кога ќе ја видиш доминантната религија во Европа.
 

@Dule@

Бананамен )))
Член од
24 ноември 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
2012 денес го гледав добар филм во него има крај на светот Откривение збори за крај на светот последната книга од Библијата
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Абе незнам дали се телепортирале,летале или имале супер брзина ама 100% имале огромна моќ на уедување.Цела империја ја конвертирале.Значи тоа што викаш 45 години пешачење паѓа во вода кога ќе ја видиш доминантната религија во Европа.
Доминантна во Кина и јапонија е будизам, во Индија хиндуизам на блискиот исток ислам
Нивните апостоли исто успеале со своите моќи да конвертираат големи површини и народи.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Зошто Бог би го поништил своето дело? Па нели не направил по негова лика? Лично не верувам во крајот на Светот, но можни се а можеби и потребни трансформации внатре во нас , во нашите ставови и размислувања. Кој би претпоставил пред десетина години дека денес ке разглабме за тема Бог? Можеби сега веќе се менуваме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom