ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ќе се пикнат 20 души после школо и се смеат ко ретардирани пискаат се дерат.
 
P

PewDiePie

Гостин
А има и многу баби педофилЌи :(
Нагло закочил автобусот,па фаќаат млади момци за полов орган,демек да не паднеле...... При толку шипки :nenene:
Безобразни !
Батали бабите на секој може да му се деси да изманијачи во автобус,еднаш јас така идам накај задна да се симнам кога мајсторов кочење ја наназад почнав да запаѓам и да се задржам едно девојче за цицка фатив :kesa:
Јас си викам готово сега шамар ќе ми влепи и ќе останам запаметен како дечкото што испи шамар,и таман да почнам да се извинувам девојчево вика ок е ок е се насмеа виде дека треба да се симнам и куртулив.....после надвор ме фати смеа(тие лоши моменти кога идеш по улица и се смееш сам како чакнат :lud::icon_lol:) али ако ме ѕвекнеше девојчето тешко дека ќе се смеев. :wink:
 
В

викацот

Гостин
петок стана смртоносен ден
сеа ке ви раскажам случка
идам у школо со другарка и се качуваме у 24
првите неколку станици беше полу празен
после кога влегоа беше драма
и некако за 45 минути стигнавме до центар(а тргнавме од тафталиџе 2)
и на врата средна да се симнам ми се избацува 90 годишен и неподвижен пензионер кој одвај стои и на цел глас се развикува„јАС ИМАМ ЛИЧНА КАРТАА“
јас се скинав од смеење
и му викам чика дај да се симнам ке се качиш
а овој инает не и не јас прв
и ми пукна филм го повлеков нагло у автобус т.е го дигнав го седнав на едно празно место и му викам„другиот петок седи дома и еби нешто а не ми шетај тука“
овој се замисли и си преќуте
ама се умеша една баба која ми рече како вие вака ова е нешто невидено
а јас така изнервиран и викам дај седи мирна и не го тупи
така задоволен се симнав од конзервата и срекно си продолжив кон школо
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ќе се пикнат 20 души после школо и се смеат ко ретардирани пискаат се дерат.
Во 41 некаде околу 13 часот. Автобусот полу празен. На автобуската кај фиком (пред рампа во К. Вода) ќе се качат еден куп дечишта од Борис и тоа само за 1 станица! Ќе се натрупаат на врата и пискаат како да им фали нешто. Се смеат ко хистерични, урлаат како не можат да се држат, понекогаш се и болно вулгарни,... абе катастрофа.... Е кога ќе дојде време да се симнеш од автобус, е шипки. Дел ќе се тргнат од врата, а дел само ќе се повлечат до шипката или до преградата на вратата што е. И ајде ти излези во 10 цм простор! :tapp::tapp:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.652
Поени од реакции
9.866
^ Градски деца бе брат,не им се иде пешки:wink:
и за тие 2 станици имаат бесплатни слободни,а ја од Драчево шо идам плаќам по 1000 месечно :tapp:
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Во 41 некаде околу 13 часот. Автобусот полу празен. На автобуската кај фиком (пред рампа во К. Вода) ќе се качат еден куп дечишта од Борис и тоа само за 1 станица! Ќе се натрупаат на врата и пискаат како да им фали нешто. Се смеат ко хистерични, урлаат како не можат да се држат, понекогаш се и болно вулгарни,... абе катастрофа.... Е кога ќе дојде време да се симнеш од автобус, е шипки. Дел ќе се тргнат од врата, а дел само ќе се повлечат до шипката или до преградата на вратата што е. И ајде ти излези во 10 цм простор! :tapp::tapp:
У 2ка. У каропш 4. Ќе се изнакачат терористи, и се дерат на шоферот: „ој шофере не возиш копир!“ Никој нема карта, а доаѓа контрола и ги тера македоницте да платат карта, а нив ги симнуваат! Пуштаат муслимански црковни (џамиски) песни, се тепаат, палат и кршат столици, бараат мотив да те истепаат, коа ќе се симнеш пљукаат по тебе, фрлаат петарди у афтбус, а недај боже некоја девојка -македонка да отиде позади кај шо седат! Смрдат, неизбањати, мрсни у косите сите со маица фифти цент, и со дабарски заби .... доволно е?! (можам уште да ти кажувам, 5 години се возам со нив) Треба да си среќен шо се возиш у 41!:kesa:
 
S

StereoLove

Гостин
Вчера конечно да се најде паметен шофер,алелуја:cuc: :cuc: :cuc:
Значи упагаат едни момчиња кои се вракаа од училиште.
И едниот кога упадна почна да се бутка со кого му текне,кога се смести почна да мава по рафтот каде што се ставаат малите багажи...
Овој возачот стана и се изнервира и почна да му се дере на момчето.

-Што бе сакаш ти,каде мислеш кај се наогаш?во планина.Ова ти е последен пат влегување во овој автобус,а нареден пат не те качувам и ке си одеш со локалниот автобус.

А на вракање од училиште една жена зафатила две седишта со нејзини кесиња,а учениците стојат.Аман бе нека плати за тие седишта.Луге плакат за седишта а некои си зафатил 2:tapp:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Не памтам во цел мој живот да сум се шверцал ама ете се деси и тоа чудо.Неделата зимам и се шверцувам во 24-ка и викам на девојката да не се меша ако упадне контрола иако си викам кај ќе упадни коа прв пат се шверцам сигурно не сум до тооолку баксуз.Не викај два пати:pos2:
Оп ете ти ги:salut:
Му ја давам картата неискуцана:pos2:
"Не е искуцана,господине"
"Да"?-се праам на тошо и цацко ама ми е криво за мојата покварена среќа.
Па јас не сум крив што не ви работи апаратот што не ми ја искуцала,море коа сум удрил едно карање и на крај ми вика казна 200 денара.Неам.Лична карта?Закажана ми е дури до 2011 во мај така ми рекоа на телефон.И што сега ќе ме срамите пред народов?:kesa:
Они не попуштаат,ја не попуштам.
-Што да ти правиме сеа?
-Носете ме во станица(блефирам чекам дали играчот ќе прифати да иде понатака или ќе се откаже иако има појака карта од мене во рака)
-Срам да ти е.Сам се лажеш да знаеш.
Сеа нема да ги напаѓам јсп си ја работат работата ама зар мене бе што сум најредовен граѓанин?
Од сеа се шверцам у петок и така сум пензионер(невработен) барем ќе се вадам на таа карта:pos2:
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
Me нервира:
-Луѓе кои немаат појма како да се понашаат во автобус и немаат морални вредности, како најчесто другарчињата Албанчиња во 2ка или 57мица, кои пуштаат неартикулирани песни од мобилен и звуци од нив самите, а воедно и прават огромен неред и кавги. Ама не зборам за сите си има и културни рака на срце.

-Тетки/чичиња кои мислат дека само они имаат право на столче и нас (помладите) никогаш не ни се седи и никогаш не сме уморни, па кога гледаат дека не им стануваш ќе ти се набутаат у фаца или ќе ти ги стават нивните торби во скут.

-Луѓе кои не чекаат да се симнеш прво ти (а влагаат од задна врата) туку одма се качуваат и се буткаат, а тој процес се дешава 3-4 минути.

-КОГА АВТОБУС НЕМА ДА ДОЈДЕ!

-Проклетото капење на покривот кога врне.

-Неубаво затворање на вратите или дупки на самиот автобус од кои фуче ладно во зима.

-АВТОБУСИ БЕЗ ГРЕЕЊЕ!

-Луѓе кои немаат појма што е тоа сапун, вода, шампон и дезодоранс (исклучиво за про/летен период важи ова)

-Искршени седишта, нечисти автобуси, како од надвор така и од внатре.

-Кога ќе ме згазат по самошто исчистените бели патики и нема ни да се потрудат да кажат "извини".

-КОГА ШОФЕРИТЕ ИЛИ НЕКОЈ ОД ВНАТРЕ ПУШИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nerv: :angry3:
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Многу мразам:
--Терористите што ги има во секоја 65ка, нивните "песни и разговори" и што треба да се пазиш во секој момент да не ти го збрца ножот некој од позади.

--Тетки/Чичковци со празни кофи сирење, урда, расол... почнуваат да се шетаат низ цел афтобус и ќе почне да смрди ненормално

итн. итн...
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Кога несакаат да ми земаат поткинати пари ОМГ
 
В

викацот

Гостин
морам да се надоврзам
во понделникот ()не фе фаќајте за збор) со другарка се враќавме од школо
и на рекорд убаво си се качивме у 24 и се беше добро се додека не се прикључивме на партизанска
од автобуската кај соборна па се до лептокарија имаше трки на три автобуси од јас : 24,56 и 56а
на станицата кај соборна се погоди сите у исто време да тргна и на сите ри ленти беа застанати
возачиве од јсп ,ни на крај памет да им текне дека возат патници,ги стиснаа тоа конзервите до максимум
на следната станица едната 56 застана дури карши универзална сала бидејки слабо идеше кочењето
за потоа да продолжи со трката
нема везе што и 24 и 56 поминаа на црвено и за милиметар избегнаа сообраќајка
туку што е најтрагично и не застанаа на автобуската кај симпо()иако имаше патници за симнување)
јас мислам дека од јсп треба сериозно да разговараат со возачите и да им кажат дека ова не е рели скопје
 
С

Спенсер

Гостин
морам да се надоврзам
во понделникот ()не фе фаќајте за збор) со другарка се враќавме од школо
и на рекорд убаво си се качивме у 24 и се беше добро се додека не се прикључивме на партизанска
од автобуската кај соборна па се до лептокарија имаше трки на три автобуси од јас : 24,56 и 56а
на станицата кај соборна се погоди сите у исто време да тргна и на сите ри ленти беа застанати
возачиве од јсп ,ни на крај памет да им текне дека возат патници,ги стиснаа тоа конзервите до максимум
на следната станица едната 56 застана дури карши универзална сала бидејки слабо идеше кочењето
за потоа да продолжи со трката
нема везе што и 24 и 56 поминаа на црвено и за милиметар избегнаа сообраќајка
туку што е најтрагично и не застанаа на автобуската кај симпо()иако имаше патници за симнување)
јас мислам дека од јсп треба сериозно да разговараат со возачите и да им кажат дека ова не е рели скопје
баш вчера се случи мини сообраќајка... државна 22ка улетана ненормално мн,а врнеше... и влезе у еден објект,искрши ѕидот таму... ама нема повредени... пред надвожњакот у геге...
 
Г

Господ

Гостин
Многу мразам:
--Терористите што ги има во секоја 65ка, нивните "песни и разговори" и што треба да се пазиш во секој момент да не ти го збрца ножот некој од позади.
Кога ќе ги видам у дупла 65ка или 52 како висат од вратите ми се темни:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom