ПАСОК бара ЕУтаназија за Македонија

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Абе се ова е јасно од самиот почеток,само јас да прашам:Зошто сеуште преговараме со овие изроди гејски??
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Jas stvarno ne znam koga ke gi kaznime izrodive.
Sudeno,presudeno, a nikako da egzekutirame!
Kje vidis kako ke gi kaznite po 19 Dekemvri, so redici i koloni avtomobili, vo Bitola i Gevgelija....:pos2::pos2:i so vrekja evra potroseni kaj niv za nova godina, uz uzo, i sirtaki...

Sad but true...:kesa:
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
323
Поени од реакции
7
Гркот е најгнасен можен трговец. Бидејќи овде се преговара за продажба на нашето име и нашиот национален идентитет пред очите на светот, преку оваа прва официјална понуда Пасок ја понуди најниската можна цена: најмногу што може да земе, а најмалку што може да даде. Гркот знае дека тоа нема да го прифатиме, но барем има добра појдовна позиција за ценкање ако воопшто успеат да не принудат да се продаваме самите себе. Грчките непријателски служби се длабоко инфилтрирани во сите клучни канцеларии во државава, и никој во тоа не може да ме разубедува, бидејќи постојат знаци за тоа. Целта им е наполно да не доскршат, пред се економски (што им успева повеќе од секогаш), а потоа да не дестабилизираат и да не поделат(стара приказна). Работава, Македонци, е довде:


Смрт за предавниците!!! Да живее Македонија!!!
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Kje vidis kako ke gi kaznite po 19 Dekemvri, so redici i koloni avtomobili, vo Bitola i Gevgelija....:pos2::pos2:i so vrekja evra potroseni kaj niv za nova godina, uz uzo, i sirtaki...

Sad but true...:kesa:
На 9 декември Вето на 19 Декември Шопинг и Сиртаки во Солун.:kez:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Kje vidis kako ke gi kaznite po 19 Dekemvri, so redici i koloni avtomobili, vo Bitola i Gevgelija....:pos2::pos2:i so vrekja evra potroseni kaj niv za nova godina, uz uzo, i sirtaki...

Sad but true...:kesa:
Za linchuvanje i besenje mislev, a ne dali nekoj odi na odmor vo gr ili bg
(Mada sega mislam deka i vo drugi pravci ke se razmrdaat rabotite otkako ke ukinat vizite). :pipi:
 

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
86
До сите подржувачи на продолжување на преговорите за нашето народоносно име
и најспецијално до т.н. втора страна во преговорите












пс. Брату Heidrich закон слика си смислил ,фала
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
А дали и на браќата Срби ќе им забранат да викаат Солун???
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Па 2001 селската кога ја среди БЦ за да си се врати на власт.Си исценира конфликт и си дојде на власт.Сега повторно се тера истата шема оти ѓубрето скапано знае дека цел запад вклучително и Атина ќе нема ништо против власт која е спремна да потпише овакви барања.А таков изрод е само еден во државава.Или најкратко местат тивка смена на власта.
Ѓубрето само сака да се добере до власт!

За потпишување на смена на името сдсм и бранко имаа премногу години на располагање......ама не се осмелија тоа да го направат.....си ги знаат последиците од тој чекор

..сега знаат дека и груевски тоа не смее да го направи, па користат прилика да го провоцираат кобајаги они одма би го решиле спорот.....јбг борбата за власт не признава лимити....така да не се чаталат многу со тоа дека тие се ќе решат

Е сега ова најновово.....од грчките педери......ако имаме добри дипломати кои знаат да искорисат шанса, подобра прилика за докажување на апсурдноса и бесмисленоста на „спорот’’ тешко дека ќе дочекаме......тоа денес беше екстремен излив на национал шовинизам и обид за геноцид.
 
H

HITCH

Гостин
Ѓубрето само сака да се добере до власт!

За потпишување на смена на името сдсм и бранко имаа премногу години на располагање......ама не се осмелија тоа да го направат.....си ги знаат последиците од тој чекор

..сега знаат дека и груевски тоа не смее да го направи, па користат прилика да го провоцираат кобајаги они одма би го решиле спорот.....јбг борбата за власт не признава лимити....така да не се чаталат многу со тоа дека тие се ќе решат

Е сега ова најновово.....од грчките педери......ако имаме добри дипломати кои знаат да искорисат шанса, подобра прилика за докажување на апсурдноса и бесмисленоста на „спорот’’ тешко дека ќе дочекаме......тоа денес беше екстремен излив на национал шовинизам и обид за геноцид.
БЦ заборава дека некој треба да го гласа!!! Не верувам дека во јуни народот на дпмне му подари 63 пратеници а сега ќе се предомисли па на сојузот ќе му дозволи да менува име
 
M

marsovka

Гостин
:pos:

мањебитно што државава во сред рецесијуа ги цеди „малите луѓе“ за пари
мањебитно што парите дадени на македонските војници и нивните смеејства како отштета ги бараат назад (со тоа намерно се слабее одбранбеноста на државава)
мањебитно што секој ден се повеќе каматите растат
мањебитно што ја спремаат државава да иде на делови
:pos:
О боже комедии
:pos:
се фатиле за името и готово, сите ко напалени глупи мивки џавкате со тоа *треба* *треба* *треба*
Бре бре мамата сите знаат што *треба* браво бе паметњиковачи мислите дека грција е слаба супер само што некој да ми објасни зошто еу ја издржува како спозоруша а?
зошто и е ќеив ? а ?
Туку зашто има добра географска положба , егејот и е на дофат.
Ние што иаме ? некој ќе ми каже што имаме да понудиме ?
Не знаевме да искористиме шанси на тацна понудени а камоли сеа
А бе што се лажете бре ебате децата пораснете , Грција е таа со подобра позиција од нас помирете се одамна се е таксано и името и историјата само што уште не завршиле со нас гвујо и компанија

Треба уште три години да ни мачкаат очи со тоа име .

Откако се случија горенаведените работи пак во медиумите почна да кружи пак прашањето со името :tv:
а вие пак се напаливте браос ...
Ко демек на крај од вас зависи како ќе се реши тоа прашање а?
:pos:
а бе македонска работра наместо да се фатиме за работа исправаме криви дрини каде не можеме :pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Народот и 120 пратеници да му подари на некој......тоа пак нема да значи дека добил и дозвола за продавање на се што е македонско.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Ти изгледа Марсовке не ги слушна "добрите" вести денеска од нашиот јужен сосед.Ама и тебе не ти е лесно ебаго.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Марсовке, тебе ако ништо не ти е свето, можеш гола да се шеташ по Тесалоники.
 
M

marsovka

Гостин
Ти изгледа Марсовке не ги слушна "добрите" вести денеска од нашиот јужен сосед.Ама и тебе не ти е лесно ебаго.
ги исчитав сите статии тука прикачени али очигледно не ја гледате големата слика мањебитно :back:
само не знам колку пати досега истото се случуваше и пак дозволувате а бре комедии :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom