Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Еве ја мојата песна за Евровизија, првите три места ни се гарантирани...

 

Macy Luv

hip hop dance
Член од
28 декември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
Да јајвме лања, ти ќе ни беше у тањир.
Он топик: Нумерава, арна, така за преку година слушање. Во секој случај нема да пасува на евровизискиот кич и шунд, каде победуваат или шок или еротика. Најчесто двете. Вака прописно стандардна песна, со убав текст и ненормален гитарист, не оди со севкупната евровизиска концепција. За таква манифестација, би упалиле оние Есмас бенд. Организација ќе коментирам у колумна, оти има едно 400 реда да се напишат.
Каде ја сместуваш Марија Шерифович? Во еротика можеби???
 
S

StereoLove

Гостин
Не сфакам зошто воопшто се чудите.Па секоја година мора да направат ваков вид на скандал.Што е битно со која песна ке настапиме кога и онака нема да сме мегу првите десет а дали па и во финале ке влезиме.
Можам слободно да се кладам дека ке бидеме мегу последните ако не и последни:pos:
Секоја година ист стил на песна.Не знаеме нешто да измислиме ново.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Според мене гласовите од публиката целосно треба да се игнорират, пошто секој шо е доволно ретардиран да си потроши пари да гласа не ни треба да има право на глас. Не можи секоја втора глува тинејџерка со вжештена гениталија екперт за музика да биди. Влатко Илиевски како прво НЕ е пејач, за да си пејач треба да пејш, а не да ги разкажваш песните. Да рецитират знат и деца од предшколска возраст, а песната можи да пројде за чинвање пред партија Ку-Ку ... Ени мени сени, сени чоколадааа, бур бур лимонадаа ... Ебати луѓето, па скандал имало, заслужил чоеко да победи :uvo::uvo::uvo:

За Ѓоко сум индиферентен, пејач тезгар просечен, непретставителен е многу то е лошото, ептен е грутка! Иначе песната уба е, рап не мораше да има, ама ај ќе му простиме.

Најбитен момент шо треба да се искористи за промоција е Пејчино (гитаристот), детето лично го знам и чуда прај со гитарата. Треба да измислат нешто со Ѓока за промоција по други земји, пошто во живо можат многу јаки импровизаци да прат и да остат впечаток. Кој не видел на шо е способен гитаристот, нека провери Јутуб. Според мене, во Македонија втор само после Влатко Стефановски.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве ја мојата песна за Евровизија, првите три места ни се гарантирани...

Апсолутно си во право и навистина прек уцела година се прават екстра песни а кога ке дојде да се прави песна за евросонг слаб квалитет.


п.с. дали е можно од сите песни преку цела година да се одбере најдобрата и таа да се прати на евросонг за наредната година? или има правило да мора да биде на фестивал? иначе вака ништѕо не правиме ако и догодина се организира по овој принцип.
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
п.с. дали е можно од сите песни преку цела година да се одбере најдобрата и таа да се прати на евросонг за наредната година? или има правило да мора да биде на фестивал? иначе вака ништѕо не правиме ако и догодина се организира по овој принцип.
Не е дозволено. Песната мора премиерно да биде изведена на домашниот Евросонг.
 

Macy Luv

hip hop dance
Член од
28 декември 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Влатко Лозановски

Мене тој дечко ми е многу симпатичен, шармантен и со убав глас - се надевам ќе не претставува во друга прилика:back:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Песната не ми се допаѓа многу, ама Ѓоко е квалитетен вокал и верувам дека ќе го извади најдоброто од песната. Со среќа нека му е. :smir: А на Влатко Илиевски ич не ми се свиѓа песната, таа лани што ја прати беше 100 пати подобра. Може он и подобро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom