Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Дали некој ќе биде доволно љубезен да ме информира кој ќе не брука оваа година?
 
Г

Господ

Гостин
Дали некој ќе биде доволно љубезен да ме информира кој ќе не брука оваа година?
Ѓоко Танески
Инаку,одличен избор,навистина сум презадоволен мислам дека оваа година имаме одлични шанси да победиме.





NOT
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Победи една од подобрите. Не викам дека песнава е WOW ама дефинитивно е мноооогу подобра од другите. А Ѓоко е и доста јак вокал, така да мислам дека имаме добар претставник за евровизија од сета бедотија која се појави оваа година.
 
M

marsovka

Гостин
Победи една од подобрите. Не викам дека песнава е WOW ама дефинитивно е мноооогу подобра од другите. А Ѓоко е и доста јак вокал, така да мислам дека имаме добар претставник за евровизија од сета бедотија која се појави оваа година.
теши се ....
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ja stvarno neznam dali nekad ke bideme SITE zadovolni od toj sto ke ne pretstavuva,site go pcuete ne vi se svigjal ona ova...mestenki valjda ovaa godina nemalo poso da imase ne veruvam deka goko ke pobedese poso covekot ne e voopsto takov nema smisla da zborite na prazno..kakov e takov e bitno Makedonija ke ja pretstavuva..a i Vlatko da pobedese sigurno nemase da bideme prvo mesto tuku 14,15 ko i sekad..Moj favorit bese Lozano,steta za covekot so se trudi tolku a nekoj toa ne go zabelezuva,jas da sum na negovo mesto nikad veke ne bi se prijavil..Pesnata bese super neznam sto uste barate..:nesum:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238
Победи тезгаџија шо пее у Динамик, тој ке ја претставува Македонија пред остали Свет, тоа доволно говори за нашата музичка сцена .... музичка сцена ? :wink:
 
Г

Господ

Гостин
Сите песни беа исти и затоа увек исти праќаме затоа и никад не биднуваме повеќе од 15то место....
Ти се посе*ам на баладите:tapp:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Сите песни беа исти и затоа увек исти праќаме затоа и никад не биднуваме повеќе од 15то место....
Ти се посе*ам на баладите:tapp:


Nekad i dobra balada pominuva extra..na primer Marija Serifovic..ali nie neame nesto top baladi taka da...Esmas da otidea ke dobievme dosta poeni..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.266
може ли некој да ја постира победничката песна? фала однапред :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Вие сте се засекирале ко да ни избега победата на Евросонг во Норвешка. Дали бил Ѓоко, Петко, Трајко...секако не забележуваме поголем пласман на Евросонг. Во иднина за нас успех ќе претставува само пласман во финале, друго ништо:smir:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Ja stvarno neznam dali nekad ke bideme SITE zadovolni od toj sto ke ne pretstavuva,site go pcuete ne vi se svigjal ona ova...mestenki valjda ovaa godina nemalo poso da imase ne veruvam deka goko ke pobedese poso covekot ne e voopsto takov nema smisla da zborite na prazno..kakov e takov e bitno Makedonija ke ja pretstavuva..a i Vlatko da pobedese sigurno nemase da bideme prvo mesto tuku 14,15 ko i sekad..Moj favorit bese Lozano,steta za covekot so se trudi tolku a nekoj toa ne go zabelezuva,jas da sum na negovo mesto nikad veke ne bi se prijavil..Pesnata bese super neznam sto uste barate..:nesum:
cel den si ja slusam na YT
preubava balada ♥ preubavo ispeana
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Добро бе, си доаѓам од град, и све супер таков расположен и ми се јавуе другар ми Крешо на мсн вика Ѓокица Лукаревски победил на евровиза изборов, и ја се израдуав викам им текнало нешо асално да пратат после оние анти-берберине лани.
И после ми вика не бе се шалим Ѓоко Таневски победи и ми се искрши филмот, па дечкото освен еден просечен вокал нема ништо, нема изглед, нема стил, нема никаков ама она баш НИКАКОВ сценски наступ нити имал некогаш.
Но ај си викам у себе може му напраеле добро песмиче, дај Крашо линк од песмата и кој отворив, шо да видим, само кој го видов Ѓокета и насловов на песмата ми дојде смеење , сепак не умре надежта у мене тука, ја дослушав песмата до крај, тапа како што и очекував, но врв на све беше сељачкиот декор Боби зверот или како беше.
Си викам, јебига научени смо на лоши песме да не представуваат на Евросонг ХХЛ, Некст Тајм итн, може и немало избор некој годинава пошо по рум дум и дин донг срањата лани решив годинава да не го глеам изборов.
И незнам шо ми текна да го прашам Крешо кој бил блиску друг до победа тј конкурент на Ѓокета ми вика Влатко Морал Лигушот, пошо го знам другар ми дека не го љуби Влатчета многу ( незнам дали има некој што му ги слуша песмеве али ај, други пут о томе ) реков ај сам ја да решим, и ми прати линк и бев позадоволен од првите 10 секунде од песмава од Влатко одколку од цела победничка песма. Боља песма, Влатче е добар интерперетатор, сценски наступ многу подобар, абе она СВЕ СВЕ СВе подобро.

Али јебига, годинава не глеав изборот а нема ни да глеам Евровизија ко што глеам.

Али ипак наш е Ѓоко и ќе го подржим, Ѓоко царе You got the power, and May the force be with you my Jedai


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom