Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Само се чудам какви права му фалат на хомосексуалците,па ќе простестирале за права...оти парада нема да има,само некој протест против дискриминација ќе имало.
Право на слобода на изразување - да се во состојба да бодат она што се, без да треба да се кријат од цел свет поради нетолерантност и дискриминација.

Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?
На брак ајде може да се прогледа низ прсти...

Право на деца? Па нека протестираат кај дедо боже оти не ги створил да раѓаат мали гегови, а за посвојување нема шанси.
Не сакам син ми да расте со некои психичи заостанати деца.

Како прво овдека никој не ужива никакви права.
Каде ми е правото да бидам вработен после факс и да зимам плата и да клецам добри џенцки?
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Еј замисли си попови во мантии со кандила тепаат передлани на плоштад хехехехехехе

А верниците нека си бркаат работа (миси, летиургии и др работи) а нека ја остават полицијата да го спречи протестот ако е нелегален.

Мразам тавки протести но нема да одам да тепам гејови овај де жени.
поповите нема да тепаат али затоа ќе насскаат суеверен народ кој мисли дека за секој шлајм по педерите ќе има по еден благослов од црквата.

Ќе се сведе на стари баби што вриштат и пиштат по плоштад а инаку познавањето на верата им е поистоветување со да чукнам три пати во дрво или помести се од место.

Ќе има и неколку фраерчиња желни за слава и да ги има на телевизија па утре копиљите од маало да им купуваат цигари. Па машкоста ќе си ја докажат на педерите.

Јас сум против геј паради, не мислам дека има нешто нормално во педерлукот, ама сум против инквизиција. На крај краева слободна волја.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ќе има и неколку фраерчиња желни за слава и да ги има на телевизија па утре копиљите од маало да им купуваат цигари. Па машкоста ќе си ја докажат на педерите.
Па фала богу.

Јас сум против геј паради, не мислам дека има нешто нормално во педерлукот, ама сум против инквизиција. На крај краева слободна волја.
Педерлукот е ненормална работа.

Ќе го оставиме дедо боже да ги среди за едно 10 години и да нема гегоји веќе.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Добро бе сега се се сетив на саут парк муабето ... Оти верниците не пробаат со молитва да направат да ги снема хомосексуалците и нивните паради ???

Ok everyBody ... TRY TO PRAY THE GAY AWAY :pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud:
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Право на слобода на изразување - да се во состојба да бодат она што се, без да треба да се кријат од цел свет поради нетолерантност и дискриминација.

Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?
Pravo na brak... of lele majko mori!
Deca? pa neka si imaat prava...neka si gi ragaat...! sto samo navreduvate vie, toa znaete, a vie ne mislete so glavi... Ajde narode gej opstestvo da pravime... nie vernicive sme zaostanati! Pa posle ke nema nikakvo opstestvo!
vi se molam luge slusajte se sto zboruvate! sakale brak, deca...nekoj im e dolzen da im raga deca, oni da gi rastat nezdravo...ccc
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје
па го читам насловов и пак ми иде смеа ...
дали по дефолт треба верниците да се спротистават на гејовите или ?

и добро рече Келеш
па соберете се у црква и молете се сите заедно да исчезнат тие појави :toe:
или сепак ќотек а :tv:

си се чудам само нашиве Македонски верници тепаат на протести или е тоа појава кај сите верници без разлика :tv:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Па како не сте заостанати.
Молете се за да им израсне пичка и да немате проблеми со дедо боже.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
На брак ајде може да се прогледа низ прсти...

Право на деца? Па нека протестираат кај дедо боже оти не ги створил да раѓаат мали гегови, а за посвојување нема шанси.
Не сакам син ми да расте со некои психичи заостанати деца.
Да не навлегувам во детали и да објаснувам како може да се има свое дете иако си геј, имаш интернет, книги, можеш да прочиташ ...

А за посвојување зошто да не? Подобро е некое дете да остане без родители? Имаш студии кои за цел имаат истражување дали геј двојките се покажуваат како добри родители, и како израснуваат нивните деца - дали има некакви разлики, ама бидејќи гледам не си информиран за такви работи, ќе почекам да прочиташ нешто па после да правиме муабет.

Како прво овдека никој не ужива никакви права.
Каде ми е правото да бидам вработен после факс и да зимам плата и да клецам добри џенцки?
Тоа веќе нема никаква врска со права. Или имаш квалитети кои ги бараат на работа или ги немаш. Инаку тоа ги засега сите, не само тебе. Само што, ако веќе идеме по твоја логика, не треба да се жалиш, хомосексуалците и да имаат квалитети и таленти, ги отпуштаат од работа ако се дознае за нивната сексуална ориентација.

А за тоа зошто не клецаш добри женски е исто надвор од доменот на некој да ти го пружи како право. Ако имаш таков проблем, секако постојат добри женски кои без проблем го прават тоа и за пари :helou:.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?
Истите права кои ги имам јас ги има и секој геј.
Истите ограничувања кои ги има некој геј ги имам и јас. Нема никаква дискриминација.
И јас како и секој геј имам право да се оженам и да имам деца со мојата жена или ако немаме со одредена процедура да си посвоиме

Ни јас како ни било кој геј немам право да стапам во брак со маж и да посвоиме деца.

Кои тоа права кои ги имам јас ги немаат тие??
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје
па го читам насловов и пак ми иде смеа ...
дали по дефолт треба верниците да се спротистават на гејовите или ?

и добро рече Келеш
па соберете се у црква и молете се сите заедно да исчезнат тие појави :toe:
или сепак ќотек а :tv:

си се чудам само нашиве Македонски верници тепаат на протести или е тоа појава кај сите верници без разлика :tv:
Pa nikoj ne rece ni da pravime protest, sto znam anti paradi, javni "nastapi"... Rekov da napravime nesto! Da piseme statii, da razgovarame so luge, da se molime.... ...........
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Право на слобода на изразување - да се во состојба да бодат она што се, без да треба да се кријат од цел свет поради нетолерантност и дискриминација.

Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?
Не ги уживам ни јас.То шо смеам јас,смеат и тие,то шо не смеам јас не смеат и ти.

Јас немам право како хетеросексуалец да имам брак со маж,немат ни тие право.Нема тука абсолутно никаква дискриминација.

Копирајтс: Лет 3
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Pravo na brak... of lele majko mori!
Deca? pa neka si imaat prava...neka si gi ragaat...! sto samo navreduvate vie, toa znaete, a vie ne mislete so glavi... Ajde narode gej opstestvo da pravime... nie vernicive sme zaostanati! Pa posle ke nema nikakvo opstestvo!
vi se molam luge slusajte se sto zboruvate! sakale brak, deca...nekoj im e dolzen da im raga deca, oni da gi rastat nezdravo...ccc
Ај кога не знаеш што зборуваш, подобро не збори ич. Геј родители има многу, можеш да си провериш сам, колку добро ја остваруваат улогата на родители. Некои дури и подобро од хетеро двојки. Ама не, вас сите одговори и знаење ви лежи во една книга стара 20 века....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Да не навлегувам во детали и да објаснувам како може да се има свое дете иако си геј, имаш интернет, книги, можеш да прочиташ ...

А за посвојување зошто да не? Подобро е некое дете да остане без родители? Имаш студии кои за цел имаат истражување дали геј двојките се покажуваат како добри родители, и како израснуваат нивните деца - дали има некакви разлики, ама бидејќи гледам не си информиран за такви работи, ќе почекам да прочиташ нешто па после да правиме муабет.
Морее мајката не сум начитан..

Ти си читал или си гледал во пракса (животот) која е нормална средина каде што може да расте некое дете нормално?
Какво семејство?
Само со мајка?
Само со татко?
Само со татко и такто?
Само со мајка и мајка ?

или МАЈКА и ТАТКО?

Нека има посвојување од страна на гегојте и ќе видиш што ќе се случи со младината, кој ќе биде најголемиот процент на криминалци, наркомани и психопати.

значи МАЈКА и ТАТКО - цело е кога има се.
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Ај кога не знаеш што зборуваш, подобро не збори ич. Геј родители има многу, можеш да си провериш сам, колку добро ја остваруваат улогата на родители. Некои дури и подобро од хетеро двојки. Ама не, вас сите одговори и знаење ви лежи во една книга стара 20 века....
Da imas pravo osven Biblija ne sum citnal niso..nie sme ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom