Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Алегри е крив Дињо шо го имитира Ибра на терен и шо се пијанчи во ниедно време? Нормално дека нема да го става да игра.
ej bre,go fatile kako se pijanci pa ajde sea neka sedi na klupa celo vreme.Drugite ne pijat,ili golem bonus deka gi nemaat fateno kako se pijancat.Benzema,Riberi gi gonea za seks so maloletnicka ,so i niv ne gi izbrkaat od tim.Roni zasluzuva da igra uste
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
ej bre,go fatile kako se pijanci pa ajde sea neka sedi na klupa celo vreme.Drugite ne pijat,ili golem bonus deka gi nemaat fateno kako se pijancat.Benzema,Riberi gi gonea za seks so maloletnicka ,so i niv ne gi izbrkaat od tim.Roni zasluzuva da igra uste
Додека играме вака и додека си земаме по 3бода можебе и без Рони и без Пато, немам замерка за играва и тактиката се си е беспрекорно и сите си ги фатија позициите што им одговараат за да го даваат максимумот.... Рони имаше прилика од клупа да се покаже, но ни тие прилики не ги искористи. А и Рони беше стандарден на почетокот од сезоната и тогаш ни се тие киксови со реми и изгубени утакмици каде што изгубивме 6-7бодоа,а он си играше курташак! :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
sreka sto ne fati malerot na kolo pred kraj inace ke naebevme. Znaci so Roma igrame bez standardnite Pato,silva ,zambrota i gatuzo,ima li nekoj info sto e so flamini? Sory za lat.
3-4 месеца е аут Фламчо,барем така прочитав денот кога се повреди...само не ме држи за збор,може не е точна информацијава!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Додека играме вака и додека си земаме по 3бода можебе и без Рони и без Пато, немам замерка за играва и тактиката се си е беспрекорно и сите си ги фатија позициите што им одговараат за да го даваат максимумот.... Рони имаше прилика од клупа да се покаже, но ни тие прилики не ги искористи. А и Рони беше стандарден на почетокот од сезоната и тогаш ни се тие киксови со реми и изгубени утакмици каде што изгубивме 6-7бодоа,а он си играше курташак! :smir:
Потполно си во право
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
3-4 месеца е аут Фламчо,барем така прочитав денот кога се повреди...само не ме држи за збор,може не е точна информацијава!
Фламини заедно со Т. Силва ќе се врати
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Фламини заедно со Т. Силва ќе се врати
Ок,не бев сигурен за таа информација,али ми се чини дека така видов,али чим се враќа толку брзо,супер :)

А на местото на Гатузо кој ке игра со Рома? Страсер?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ок,не бев сигурен за таа информација,али ми се чини дека така видов,али чим се враќа толку брзо,супер :)

А на местото на Гатузо кој ке игра со Рома? Страсер?
- Сидорф -
Aмброзини - Пирло - Боатенг
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Според мене оваа победничка формација не треба да се менува,со Боатенг мн се гушат таму во средината...

-----------Боатенг
---Пирло--Амброзини---????(Страсер)

веќе имавме играно со таа формација како Боатенг десно крило или би можел да игра Сидорф таму во средината по повлечен не може да се ризикува со Страсер во вака битна утакмица..
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Според мене оваа победничка формација не треба да се менува,со Боатенг мн се гушат таму во средината...

-----------Боатенг
---Пирло--Амброзини---????(Страсер)
И јас мислам Страсер само не верувам Алегри да си направи таков ризик,со оглед на малата храброст за промена (случајот со Монтелого и Меркер) не ми се верува и мислам дури и дека ке го стави Сидороф да игра подефанзивно со Амбро заедно,сидорф одигра летото на пријателска на таа позиција и беше мн. добар (Мислан со Барса или Арсенал). Штета што со Рома нема да имаме деструктивец ..Тепач,, а баш за Рома ни требаше таков :tapp:.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
http://acmilan-mk.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1059%3A2010-12-14-01-52-53&catid=54%3A2010-08-25-19-04-06&Itemid=78

Забава за Божиќ(сликите не им се средени убаво но сепак има интересни фаци) :)
На црвениот техих продефиловаја фудбалерите на Милан
некоја печатна грешка ова, или нов збор научив?
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Текстот е лудница со 101 граматичка грешка, од Ац Милан , али ,техих,продефиловаја,Инзаги со штеки (Некој ке помисли цигари шверцувал). Не сум писател али вакви глупости на официјален сајт на Милан за Македонија е срамно,погледајте го сајтот на комшиките и направете разлика.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
767
Код:
[B][FONT=Verdana]Саботниот натпревар на Сан Сиро против Милан  фудбалерите на Рома би можеле да го дочакаат со непознат на својот гол. [/FONT][/B]
  

[B][FONT=Verdana]Да дебитира во стартната постава оваа сезона треба Александер Дони.[/FONT][/B]
  
[B][FONT=Verdana]Повредата  на Богдан Лабонт на натпреварот против Бари во минатото 16то коло во  Серија А го натера Дони да го прекини долгиот пост на ненастапување, а исчашување на коленото на десната нога брани Лобонт и овој пат. [/FONT][/B]
http://acmilan-mk.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1058:2010-12-14-01-27-38&catid=62:2010-08-25-19-43-12&Itemid=58

Само не знам како овие луѓе завршиле 8 одделение, покрај што го срамат името на Милан, покажуваат и непознавање на мајчиниот јазик. Аххх како само би се срадувал ако му текне на некое хакерче пак да им го обори сајтот. Срамота е ова.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom