Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419



нападот со Боатенг се подобро функционира, но ме интересира каде би се вклопил Пато. Дали евентуално би можело Ибра и Пато да бидат напред а позади нив Робињо... па во средината Пирло со двајца деструктивци. Како и да е во јануари ќе дознаеме :)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Дајте слика од Боатенг коа го боксира корнер знаменцето :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Вечер Јуве и Лацио да одиграат нерешено највеќе би ни одговарало :) Во таква ситуација би имале +5 во однос на Лацио и +7 со Јуве :vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.488
Поени од реакции
5.461
Ова е тој Милан што сакам да го гледам, што решава утакмици уште во прво полувреме!
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Овој Боатенг мора да се одкупи од Џенова да не се зезнеме да го вратиме многу јак е. 3 цава нови играчи ни ја држат играта.Идеме на титула одлично играме во Сериа А.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.861
ме интересира каде би се вклопил Пато
е он изглеа ќе се мачи малце.. Нема шанси да заседне на клупа пошто ептен има уште една утакмица до паузата. Да имаше уште две бар и Робињо да продолжи вака, богами ќе беше интересно да се гледа како седат со Роналдињо на клупа... Ќе треба право менаџирање сега да покаже Макс, како ќе ротира кој како ќе игра останува да видиме...

Мене на Пирло новата позиција е хитот овие две кола, алал вера му текна на некој да го мрдне од таа старата која бараше дефанзива која он одамна не знае да ја одигра. Овде си е таманка, скоро неприметни дваесет метра понапред -и одма цела креативност и вештина му доаѓа до израз. Прска пасови на сите страни, има и кој да ги брка и кој да ги пробере, све си е ко порано кај него.

ама Ибра без раце игра.. :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ова е шампионскиот Милан ! Идеме вака до крај... ФорцаА !
 
P

PewDiePie

Гостин
Пато ќе седи на клупа ако продолжи вака Бињо,реално многу јако игра. Ме интересира Рони што ќе прави ? Штом дојде време Сидорф пред него да влага за да го замени Боатенг тогаш..........
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Пато ќе седи на клупа ако продолжи вака Бињо,реално многу јако игра. Ме интересира Рони што ќе прави ? Штом дојде време Сидорф пред него да влага за да го замени Боатенг тогаш..........
Ништо Пато може да игра со Ибра во напад зад нив Робињо а за Роналдињо ќе си оди во јануари според мене нема место во тимов..
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Овој Боатенг мора да се одкупи од Џенова да не се зезнеме да го вратиме многу јак е. 3 цава нови играчи ни ја држат играта.Идеме на титула одлично играме во Сериа А.
mislam deka nemoze da go otlipi posto e non eu a vo italija smee samo eden igrac vo tim da e non eu!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom