Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
комшиии се најачавте, блазе си ви за трансфериве се надевам дека ќе ви се исплатат на крајот
:salut:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ауу се шинтераши почнаа по темава да се збираат уште одма почнаа да пукаат :(

Инаку може да се проба десен бек да игра и Фламини или Боатенг,Фламини играше во Арсенал а и Анчелоти кога беше тренер го стави неколку пати играше одлично може да проба и со тоа Алегри не со Бонера.
Фламини одреден период во Арсенал играше како лев бек,а не десен.:))

Сезонава се засиливте доста,ќе биде многу поинтересна Серија А сега.:))
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Лев бек играше Фламини во Арсенал еден период, кога беше повреден Клиши мислам...

Иначе задоволен сум од тимов, единствена слаба точка ни се бековите.
Ќе биде тешко Алегри да ги склопи во прв тим четворицата ( Пато, Робињо, Ибрахимович, Роналдињо)
Можеби може со истата формација на Интер. 4-2-3-1 но ние во средината ги имаме Пирло и Амбросини/Боатенг а они ги имаат Камбијасо,Занети/Марига плус Пандев кој покрива во дефанзива. Знаеме дека Пирло во дефанзива е слаб а и четворкава нитуеден од нив нема дефанзивни задачи.
Со помалите тимови може да се игра така, но со поголемите еден ќе треба да седне на клупа.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Тууууу 2 коло колку далеку ми се гледа сега,кој одвај чека да ги гледа сеа Милан ? :)
Tелма сега ако не не дава секое коло со играчиве нека се распуштат.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Тууууу 2 коло колку далеку ми се гледа сега,кој одвај чека да ги гледа сеа Милан ? :)
Tелма сега ако не не дава секое коло со играчиве нека се распуштат.

ќе даваат сигурно Бране кажа уште во ова коло но сега има репрезентации па дури следната недела ќе има гостување кај Чезена
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Направивте добар напад да...ама Неста Антонини и Бонера=0,реално гледано одбраната е ТАПА,нека си ја средаат одбраната зашто во дерби со Интер ке кркате пак голови...може и ке дадете ама со маки ...Лусио таму нема да го пушти Ибра да се шета ...Занети и Самуел??Според мене поарно е да земете играчи од младинската школа него овие...само Силва ви вреди во одбраната...
nesta e sto pati podobar od vidic i rio ferdinand
antonini e dobar moze ne e svetska klasa kako nesta ili silva ama dobar e
i bonera ne e nesto los posebno za desen bek ama imase i mnogu povredi i zatoa ne e toa sto bese i mancestercite go dupea kako sakat minatata sezona

i milan ima mnogu pojaka odbrana od minatata godina sokratis e zver isto i yepes i onievu se dobri
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.523
Поени од реакции
47.834
...и после ова, 22ката ја губи својата значајност у Милан :P
ja изгуби она откако ја облече тој шо “Рома му е во крвта’’.. :)

Не рака на срце, му посакувам се најдобро на бориело, не беше тоа што требаше да биде, дојде во погрешен момент во Милан, погрешен и за него и за Милан, во секој случај не покажа ништо посебно. Мислам дека ова му е добар потег, добар зошто одличен ќе му беше нешто како Наполи и Џенова каде што сигурно ќе беше звер, а ужасен ќе му беше Јувентус каде што само ќе беше замена за далеку понеквалитетни играчи од него, кои ќе играа пред него без разлика на све. Исто така, добро е што во Рома дојде еден келеш од кој сум сигурен дека никад гол нема да примиме :)

Хунтелар ми е единствен од тие шо напуштија што ќе копка цел живот, нема збор дека останa недоискажан лани и дека сигурно ќе можеше повеќе да покаже ако само имаше малце простор и време. За него за разлика од Бориело, сум сигурен дека ќе експлодира и ќе има одлична кариера во Шалке, таму стилот и околината му одговарат, има фин проект и баш би сакал он да им донесе титула на тие јадници.

Каладзе мислам дека од неславната тројка(Одо и Јанкуловски) најмалце заслужи да си оди. За разлика од овие двајца, Каладзе во еден период од кариерата во Милан беше добар играч, тоа што после 10 години поминати со Милан требаше пославно да се раздели е друг муабет, жал ми е што не се разделивме со човеков на поубав начин ама и сам си придонесе кон тоа со испадите.
Како и да е, со среќа на троицата во животот.

На моја голема жалост морам да соопштам една лоша вест. Имено, Омњеву или попознат како љубовта на Дим6е е исфрлен од ростерот за ЛШ, он заедно со Монтелонго и Оду не се пријвени. Бидете сите со Дим6е во овие тешки моменти.

Еве кои се пријавени..

LISTA A:
PORTIERI - Abbiati, Amelia, Roma.

DIFENSORI - Nesta, Papastathopoulos, Oddo, Jankulovski, Zambrotta, Bonera, Thiago Silva, Yepes, Antonini.


CENTROCAMPISTI - Gattuso, Seedorf, Flamini, Abate, Pirlo, Ambrosini, Boateng.


ATTACCANTI: Inzaghi, Ibrahimovic, Robinho, Ronaldinho.

LISTA B:
PATO - STRASSER
 
P

PewDiePie

Гостин
цц колкав труп треба да си да го пријават Јепес а тебе не(алудирајќи на Оњеву)...........Монтеланго добро што не го пријавиле со оглед на тоа што претседателот на Ривер изјавил дека Милан за 5 месеци ќе реши дали ќе го одкупи дотичниот,тоа би му дошло Јануари негде кога е и трасфер пазар така да ако заслужи тогаш ќе го пријават. Друго,баш ме интересира почетната 11-ка што ќе ја извади Алегри,може ќе биде боље Робињо да стартува од клупа,а во средина да бидат Пирло кој оддамна го немав видено така разигран,истиот тој Пирло за кого уште кога играше Кака се збореше дека дента ако на него му оди и на Милан му оди,така да сезонава мислам дека и тој осеќа дека има со кого да игра и дека ќе си ја почне старата песна на која бевме навикнати,Боатенг у 15 мин изигра боље од Сидорф,кој Господ само знае како можеше да ги утне тие две 100% шанси кога излезе сам пред гол така да боље он да стартува,и Амброзини нормално,за у одбрана Бонера може да одмори,може да се проба со офанзивен бек како Монтелонго зошто тие Чезена ќе се затворат мама ќе си ебат може малиов ќе ги разбие.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Дали некој знае зошто Пато е во листа Б и што означува истата ?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Мислам дека тоа е за тие што се под 21 год автоматски дека се пријавени па немораш да ги пријавуваш во А, нешто као за повеќе место да ти остане или у тој филм нешто :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ало не скокај многу превреме!Сега знам се разбуди од зимскиот сон во шумските предели на Тонгузија и веднаш сонуваш цифра од 6-0 во мрежата на Билан.Крајот го краси делото затоа стрписе,сезоната е долга и неизвесна!
шиттераши дај бе ако толку ви е сеедно и толку сте јаки остајте не да си "фантазираме",што пенис се бавите со нас и наш фан клуб???
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Колку шо разбрав сме зеле некојси Дамини на позајмица. Ај некој ако знај нешто повеќе нека кажи.

Robinho: "I want to make history of this club"
Cristian Daminuţă

бил играч на интер....2 год го давале на позајмици сеа ние сме го купиле....централен дефанзивец,романец!!!!

па сеа ако немаме тим да ги пуниме интер пак по 6 комада незнам кога!!!!
исплашени се до максимум,ке го јадат сезонава!!!
Еве, читнете тука

п.с. не ме тепајте :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom