Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
турете им кур на милито и снајдер. Милан има јебачки напад сеа. Допрва ќе гледаат интерашите самба на сан сиро.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
турете им кур на милито и снајдер. Милан има јебачки напад сеа. Допрва ќе гледаат интерашите самба на сан сиро.
Не бе шо ти е тебе,Милито и Снајдер се најјаки така кажа Платини:pos2:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе миланези ме изненадивте со последниве трансфери .... Нападот ви е ебење .... Пато Роналдињо Робињо и Ибра ... Ако ги склопи сите 4 да играат у 1 тим е тогаш вие сте први фаворити за Скудетото ...

--- надополнето ---

Убаво вика томче, на хартија е се. Во Европа го немате сигурно најдобриот напад на хартија, Барса го имаат Виља и Меси, Реал го имаат Роналдо и Бензема(на хартија де), Интер го имаат Ето(го знаеш сигурно) и Милито(најдобриот играч за минатата сезона во ЛШ)... ама се е ова на хартија :)
Милан го имаат Ибра кој не се виде во Барса и е играч за мали натпревари и Робињо кој беше избркан од секој клуб, премногу е глупо одма да се дигате во воздух по 2 нови имиња...
Aбе сине забораваш дека Ибра во Италија најдобро се снајде и италијанскиот фудбал му лежи ..

А може и не е убиствен нападот на Милан со ова формација ... http://yfrog.com/nffootballpitchj
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Абе миланези ме изненадивте со последниве трансфери .... Нападот ви е ебење .... Пато Роналдињо Робињо и Ибра ... Ако ги склопи сите 4 да играат у 1 тим е тогаш вие сте први фаворити за Скудетото ...

--- надополнето ---



Aбе сине забораваш дека Ибра во Италија најдобро се снајде и италијанскиот фудбал му лежи ..

А може и не е убиствен нападот на Милан со ова формација ... http://yfrog.com/nffootballpitchj
Добро де, направи букмарк на ова што го пиша, Ибра е играч кој сака да е главен во тимот, и воопшто не чека топка на тацна ко што некој негде пиша не знам каде.
Пример 3 гол против Лече може да успее само со тандемот Рони - Пато, Ибра никогаш нема да се најде во таква ситуација и така да отвори, он ќе чека топка на шеснаесетник и сам да си створи шанса за гол.
Него ај, ќе видиме/те...

И Форца 22, чекај нека дојде дербито де.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
^ Се ке се знае наскоро,и се зависи како ке се вклопат новиве у тимот и како Алегри ке ја намести формацијата,али знам дека не очекува доста возбудлива сезона.

--- надополнето ---

Добро де, направи букмарк на ова што го пиша, Ибра е играч кој сака да е главен во тимот, и воопшто не чека топка на тацна ко што некој негде пиша не знам каде.
Пример 3 гол против Лече може да успее само со тандемот Рони - Пато, Ибра никогаш нема да се најде во таква ситуација и така да отвори, он ќе чека топка на шеснаесетник и сам да си створи шанса за гол.
Него ај, ќе видиме/те...

И Форца 22, чекај нека дојде дербито де.
Добро бе бате,ние секако сме во плус,на хартија ко што викате добивме доста добар напад,замена за рони/пато стигна (робињо) нешто коа да го имавме минатата година гарантирам дека ке ве поминевме,кога ни се повреди Неста,игравме со Фавали,да го имавме Сократис пак ке се боревме до самиот крај.
Многу нешта оваа сезона се сменети и не очекувајте така лесно да го освоите скудетото,јас не викам дека сте слаби,али ептен не напнавте на фан клубов како сме у 7мо небо и остало,искулурајте и глеајте си работа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.521
Поени од реакции
47.833
ваков летен пазар не се десил од 2001 кога дојдоа Пипо и Руи Коста во едно лето.

Сезонава за разлика од добри 5 пред неа ветува многу, напад, на хартија, во смисол на имиња имаме сигурно број 1 на светов. Едноставно се што можеше да се посака се има, од брзина, техника, желба, искуство, креативност- се има во овие пет луѓе.
Средината покрај напаѓачи немоновно ќе се оправи и стави во ред, на големо ви го најавувам камбекот на Пирло сезонава во право светло, сега за разлика од статичарите со кои беше опкружен минативе три години, има добра подвижна напаѓачка тројка со која ќе може да игра. Сидорф ми е секогаш проблем мене, ама верувам во домино ефектот што ќе се створи и исто како и Пирло мислам дека ќе даде многу. Амброзини ми е секогаш најсигурен и не ми е предмет на муабет, во него 100%.
Единствен проблем мислам дека ќе биде тоа што не ни е покриено одамна, а ни годинава не го покривме-бековите.
Во Антонини верувам, има напредок голем кај него и ова му е сезонава за докажување. За дефанзивната двојка -види Амброзини, десно мудро-солидниот ми е многу шантрав и неконстантен а замените негови од кожа ме вадат, Одо поготово.

Најголемиот притисок е кај Алегри, он ќе треба да балансира цела сезона меѓу 5 напаѓачи од кои двајца тешко дигнати и самобендисани, што имаат проблем со клупа. После таканеречените сенатори(Гатузо, Сидорф, Пирло, Амброзини) лигавиот Замброта кој плаче за минутажа како Гатузо и нормално каприците на Силвио и неговите сенилни испади. Да не заборавиме дека треба полека да ги интегрира играчите како Боатенг, Страсер и гркот во тимот и за нив да води сметка.
Мора да покаже повеќе од тактичка спремност, мора да наметне голем авторитет, да се избори за слобода во носење на одлуки и бирање екипа, пошто ако тоа не го направи се у мамина има да отиде како лани.

Имам надеж за титула како никад до сега, многу верувам во домино ефектот од напаѓачиве и атмосферата која е добра, а за конечен исход ќе ви кажам 8 коло кога играме со Наполи у гости. Се деси ли чудото, невидено и незамисливо да ги тепаме тие гнаси за прв пат на гости-почнете да славите.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
pejo desni bekovi gi imame
zambrota odo bonera sokratis i montelongo eden od niv bi trebalo da se pokaze dobro ovaa sezona posebno ocekuvam od bonera ili ako iznenade urugvajceto
odo e za nigde sokratis podobar e centralno a zambrota ne mi se sviga
 

Commandos

Ultras
Член од
12 декември 2009
Мислења
23
Поени од реакции
5
Долго време се немав уклучено на форумо, па ете сега оваа сезона ке бидам еден од најредовните! Стварно последните поместувања во клубот ја затресија јавноста. Посебно интерОФЦИТЕ кои се траштат и ја губат надешта за скудетото ова година (нормално то не го признават и одма почнуват со провокации:smir:), Јуве,Рома и останатите немаат екипа за да ни се спротистават... За Ибрахимович мислам дека за калчото е стварно Џвер :vozbud::vozbud::vozbud:така да од него очекувам многу.. Е сега за робињо се зависи од почитуваниот Алегри кој ке мора да се снајди за соодветно место:toe:.. каде,шо и како со него! Пато некни со лече блескашее.. Дињо како Дињо гази и понатаму...мислам негде 7-8 асистенции имашее, значи тип топ ке се погодат со Ибрата...
Ова сезона за нас ке е најинтересната после многу години... Од Мафиосите нема појке шо да бараме освен за Нова Год. да не израдват со некое бекче. Карам врнам по репрезентаците за ова недела шо настапват... У ПМ кој ке чека до др недела да видиме тие од на Хартија како ке просперират и во Милан... За у ЛШ знам дека со ова екипа ке го скиниме Реал мушки... И едвај чекам да го видам мурињо кај шо плачи и се буни кај делегатите.. :tv: За овие другите Боатеннг го мразам пошо јади на секоја утакмица ќутек од Балак.. Гркот со аргентина стварно меси го затвори скрос.. Го заприметив мн добро, има нешто во него ама не ми се верва да му даде мн минутажа Алегри! За Јепез има време допрва ке се докажи:kesa:... И така.. и да за Амелија стварно сакам да е прв голман иако порано има примено мн лоши голој ко бранеше во др. :back:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Ибрахимович сега има играно за трите најголеми италијански клубови Јувентус,Интер и Милан. Дали некој има информације на колку играчи им има то успеано до сега?!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Ибрахимович сега има играно за трите најголеми италијански клубови Јувентус,Интер и Милан. Дали некој има информације на колку играчи им има то успеано до сега?!
na nekolku :)
meaca
davids
vieri
badzo

na tie mi teknuva :)

--- надополнето ---


eve go boateng so lecce
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ауу се шинтераши почнаа по темава да се збираат уште одма почнаа да пукаат :(

Инаку може да се проба десен бек да игра и Фламини или Боатенг,Фламини играше во Арсенал а и Анчелоти кога беше тренер го стави неколку пати играше одлично може да проба и со тоа Алегри не со Бонера.
 
P

PewDiePie

Гостин
Шиттерашките гниди одма почнаа да цмиздрат,ги наполнија гаќите-ми се свиѓа :tv:

За десно бекче Монтеланго сакам да го видам во прв состав чим бил пред трансфер во Реал значи е квалитетен.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Направивте добар напад да...ама Неста Антонини и Бонера=0,реално гледано одбраната е ТАПА,нека си ја средаат одбраната зашто во дерби со Интер ке кркате пак голови...може и ке дадете ама со маки ...Лусио таму нема да го пушти Ибра да се шета ...Занети и Самуел??Според мене поарно е да земете играчи од младинската школа него овие...само Силва ви вреди во одбраната...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom