Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ова го планирате составот после 3-4 години кога ќе им истечат важечките договори на болдираниве и кога ќе дојдат на фри трансфер така? :tv:
Овој е составот за сезона 2010/11 Види на Википедија,овие се купени играчи више...уште бројките да им се дадат и готово,можат да истрчаат на терен.

БтВ ја не би му мењал бројче на Балотели,видете шубо му стојт !
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
^ Пасторе додај го таму и Роналдињо....и новиот циган што го имаме :) :)

како и да е летото ќе покаже што ќе биде од ова, до тогаш сите овие муабети се безпредметни, вие надевајте се дека нема да ви кидне во Милан, ние ќе си трипаме за нов Пирло/Сидорф и така. Битно сеа за сеа ова е невероватно смешно и ептен ми се свиѓа :icon_lol:

@Ф.А. , Антонини има 27 години, женет и две дробни дечиња има, младолик е само па ствара збунки. :)
Озбилно?

Јас мислев дека испаднал од младинска на Милан, но нема везе. Го спомнав како пример (мислев дека е од младинска). На негово место земете некој друг млад играч од Сериа А.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Интересна опција е ова, за ситна пара може да лапнеме солиден млад голман со потенцијал да биде ѕвезда.

Јебем га ја Милан уште плачам по Гуркуф каков талент испуштивме од раце колку само корист ке видевме од него сезонава....:uvo:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Гледајте мајмунов каков гол даде =)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Интересна опција е ова, за ситна пара може да лапнеме солиден млад голман со потенцијал да биде ѕвезда.

Јебем га ја Милан уште плачам по Гуркуф каков талент испуштивме од раце колку само корист ке видевме од него сезонава....:uvo:
Треба да се земи нешто и на таа позиција за наредниве 2-3 години, оти не се надевајте многу на Абиати:kesa:.
А за Гуркуф јебига ко е глуп, нека кисни во Франција, ама ко ќе се сетам малку нели бевме заинтересирани за голманот на Ница пред 2-3 сезони, некој млад бил, а сега разбрав дека е голманот на Лион, заборавив како се вика, ама многу добар голман сме пропуштиле у п.м. Ѕвер е човекот, и прв избор е во репрезентацијата на Франција...
 
P

PewDiePie

Гостин
Утре за Парма нема да игра "нашиот" Палоски......кај нас составот би требало да биде овој:Абиати,Замброта,Фавали,Тиаго Силва,Антонини,Пирло,Амброзини, Сидорф, Хунтелар,Бориело и Роналдињо. Чиста 2-ка би требало да биде :toe:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Луѓе што е работава што сите го имате стаено Балотели на аватар?:nesum: Гледам дека се сликал со дрес на Милан...Иначе има нешто официално или шпекулации само? позз :smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Нема логика Милан да го купи Балотели ,па црнчето има само 19 години :)

Јепес ке биде топ трансфер на Милан наредната сезона :)

Шала на страна,милан мора да фрли околу 60-70 милиони за квалитетен подмладок на тимот дека не им се случи јувентус втори дел наредната сезона.Ако имаш амбиции за Лига Шампиони мора да си го појачаш тимот,дека не дај боже да падне Барса ке се случи Барса многу-нула Милан :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Повиканите за утре:
Milan (4-2-1-3): Abbiati, Zambrotta, Favalli, Thiago Silva, Antonini, Pirlo, Ambrosini, Seedorf; Huntelaar, Borriello, Ronaldinho.
Subs: Dida, Abate, Jankulovski, Flamini, Gattuso, Mancini, Inzaghi.
Disqualified: none
Unavailable: Nesta, Bonera, Onyewu, Beckham, Pato
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Шо е со тој Оњеву една утакмица нема изиграно.:tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.082
Повиканите за утре:
Milan (4-2-1-3): Abbiati, Zambrotta, Favalli, Thiago Silva, Antonini, Pirlo, Ambrosini, Seedorf; Huntelaar, Borriello, Ronaldinho.
Subs: Dida, Abate, Jankulovski, Flamini, Gattuso, Mancini, Inzaghi.
Disqualified: none
Unavailable: Nesta, Bonera, Onyewu, Beckham, Pato

Oва официјално е ??

Ја све мислим дека Лео треба и ќе го пикне Пипо у прв тим, место еден од овја левиве двајца
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom