Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
хаехада да, Редондо, Роналдо, Емерсон, Хунтелар, абе да ми го дадат Кака назад за без пари не би го земал од нив, се што се зема од таму се пепел се напраи овде! :icon_lol:
Па тоа е дека (освен Редондо кој несреќно се повреди) се чкартот од кај нив го купуваме,да видиш Серхио Рамос како ќе игра во Милан АМА.....:tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
И за тоа има решение... Не e само бошњакот напаѓач :tv:
За 80 % од људиве у фан клубов ЈЕ :pos:

Само незнам кој би можело друг да се донесе на тоа место, пошто очигледно е дека ни фали таков напаѓач.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^да:tv:.стварно одговара таков шпиц за овој тим на Милан,ама во случај да ни го грабнат ќе најдат друго решение 100%.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
А нели имаше Џеко клаузула од 20 милиони? И на миланљус и на гоал.ком истото го пишуваше непосредно пред да почне ноември или октомври.

Бензема, не фала.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
да се цитирам...

абе и јас периодов некако бев 100% убеден дека летово ќе премине во Милан, ама кога ќе размислам поубаво знаејќи ги Скржавиве... ми се чини дека ќе бараат поефтини опции:toe:

значи ако не се земе Џеко очекувајте нешто полошо. Според мене треба или Џеко или тие пари на одбрана и средина нека идат. Еден Красич/Хамшик доволно ќе биде за офанзивниот дел на Милан а останатото нека иде на бекови.

Инаку поради овие резултати на Милан каде има слаба реализација можна е промена на формацијата. Хунтелар и Инзаги се спремни за да стартуваат а тој што би “настрадал“ би бил Сидорф така да ако продолжат вака очекувајте понапаѓачки формации со 2ца напаѓачи


........Пирло....Амброзини......

Бекам....................Роналдињо

..........Пато...Бориело..............


во оваа формација Мансини би служел како замена за Дињо, Сидорф мислам дека би можел да игра по десната страна, а Хунтелар и Инзаги ќе бидат замена за нападот. Според мене вреди да се проба со ваква формација веќе кога е слаба реализацијата
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
ме плаши ситуациата со пато имаше најави за 1 недела еве 1 месец е надвор а спорет денешниот тренинг тешко да е спремен за мечот со ман утд а да не зборувам за мечот со удинезе
А овие нашите доктори што к.. праат сум читал дека ги имаме нај добрите во светот а за к.. не ги бидува тешко нас навистина
А за промена на формациата јас вака пи напраил
дида
Абате -----------------------Неста -----------Силва----------Замброта

-------------------Амброзини ---------Пирло------

Мансини (?)---------------------------------------------------Роналдино
Пато---------------Бориело
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.525
Поени од реакции
47.869
мислев, мислев и сфатив нешто, да се тури курот и на Бориело и на Хунтелаар, со Удинезе да се почне фино лепо со Пипо напред па што сака нека е.

Од овие двајца леб нема, не можам да ги гледам како се влечат по терен ко торби да им ебам тоа позерите, вака Пипо-обично се буди на пролет, ама оваа година ќе мора ја фати две недели порано работава.
Моментално преговара за продолжвање на договорот и има што да каже, поубаво нека се разигра колово и на Манчестер да им го пуштиме цел спизден и спремен, пошто јас ако не игра Пато, не гледам кој друг може да даде гол на таква утакмица.

Ако го изедеме од Удинезе во недела(што мислам дека ќе се деси) со Манчестер влагаме од позиција на ранет лав(у нашава ситуација ранета мачка-контињерка :)) и тука веќе се може да се деси.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Треба да се проба со Пипо сега озбилно..иначе пејо у паток играме..
А за Џеко 40 милиони никакви шанси...за 20 милиони може како што му е и клаузулата
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.367
Edin Dzeko Signs New Wolfsburg Deal

Dzeko has received a large pay rise, but the most important thing about his new deal is that it reportedly contains a minimum fee release clause. The prolific hitman will be allowed a move next year if an offer of €20 million comes in.
Ова е тоа што го зборам! По таа цена он може да си оди од Волфсбург ако он има желба да го напушти клубот! Значи ако пушиме некој напаѓач таму би дошло до 25 зделката!

Пејо ептен си итар за твои години :pos:


Што е боље,боље е.
За мене овој дрес е врв :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин

Што е боље,боље е.
Богами бољи се waaaa:drk::drk:
Edin Dzeko Signs New Wolfsburg Deal



Ова е тоа што го зборам! По таа цена он може да си оди од Волфсбург ако он има желба да го напушти клубот! Значи ако пушиме некој напаѓач таму би дошло до 25 зделката!

Пејо ептен си итар за твои години :pos:
Тоа е тоа..не викаат за Џеко 40 милиона..пфф тој како што не е у форма сезонава и 25 им се многу,така да рачунајте дека наш е на лето..:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom