Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
тешко нас ако продолжат вака пато фали и тоа како :kesa:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.868
Оти Леонардо не проба вака 4-1-3-2

.................................... Дида ........................................

..... Абате ..... Неста/Бонера ..... Т.Силва ..... Антонини .....

.............................. Амброзини ......................................

......... Бекам ................ Пирло ................ Манчини ..........

................... Бориело ..................Роналдињо ...................
оти не е тоа проблемот пријателе, нема никакви проблеми со играта на Милан, има иницијатива има посед над 70 посто на сите овие утакмици со маливе тимови, се ствараат шанси, се ствараат прилики, фали убоит напаѓач, нешто што ни Бориело ни Хунтелар не се, а Пато е повреден.
Бориело нема никаков рефлекс и на утакмици под притисок паѓа. Он гази на решени утакмици, не се издефинира како класа, сум зборел за ова, не може он да открие резултат на гостински терен, он дава гол откако пред него Роналдињо ќе даде два, или Пато.
Не е таа класа што може да реши утакмица, он е класичен италијански напаѓач-лешинар, Хунтелар е нешто слично на него, го вади само малата минутажа иначе и он исто промашува, асален, школски пример на шпиц немаме од Шевченко и тоа не кошта сезонава.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
оти не е тоа проблемот пријателе, нема никакви проблеми со играта на Милан, има иницијатива има посед над 70 посто на сите овие утакмици со маливе тимови, се ствараат шанси, се ствараат прилики, фали убоит напаѓач, нешто што ни Бориело ни Хунтелар не се, а Пато е повреден.
Бориело нема никаков рефлекс и на утакмици под притисок паѓа. Он гази на решени утакмици, не се издефинира како класа, сум зборел за ова, не може он да открие резултат на гостински терен, он дава гол откако пред него Роналдињо ќе даде два, или Пато.
Не е таа класа што може да реши утакмица, он е класичен италијански напаѓач-лешинар, Хунтелар е нешто слично на него, го вади само малата минутажа иначе и он исто промашува, асален, школски пример на шпиц немаме од Шевченко и тоа не кошта сезонава.
Ни треба некој Killer у нападот нешто у стил на Торес,Милито,Дрогба,Џеко.... Играч што ќе може од шасна и од полушанса да дојде до гол,а Бориело многу променливо игра и + треба да работи на рефлекс многу...а Хунтелар незнае веќе што да праи,покушава све да стигне до гол али уште потапа се покажува :/
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Aу господе ако ме слушаш донеси го Мирко Вучиниќ у Милан :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Aу господе ако ме слушаш донеси го Мирко Вучиниќ у Милан :icon_lol:
ајј ајј и Јовановиќ од Стандард да не го сакаш? :pos2: Не се занасај нас ни треба класа напаѓач да не речам Џеко,со Пато можам да замислам што ќе прават другата сезона :vozbud:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
ајј ајј и Јовановиќ од Стандард да не го сакаш? :pos2: Не се занасај нас ни треба класа напаѓач да не речам Џеко,со Пато можам да замислам што ќе прават другата сезона :vozbud:

чекај прво оваа да ја завршиме

следната сигурно освајаме:vozbud:


ама ке тепаме против удинезе:kesa: кај се видело 3 пати еден ист тим да тепа друг тим у една сезона
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
ајј ајј и Јовановиќ од Стандард да не го сакаш? :pos2: Не се занасај нас ни треба класа напаѓач да не речам Џеко,со Пато можам да замислам што ќе прават другата сезона :vozbud:

А Мирко Вучиниќ у моментов не е класа напаѓач?
Не ми го споредуј со некој 30 годишњак на кој врв на кариерата му е што игра у Белгија.
Мирко е зверка кој сака нека рече, дечкото растура. Со Пато напред би биле перверзије :vozbud:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
И Зенит заинтересиран за Каладзе покрај Рубин. Да изцицаме 6 милиони на коњ сме.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=it&tl=en&u=http://www.milannews.it/%3Faction%3Dread%26idnotizia%3D17529&prev=_t&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhioxFE7LJPVsee95QkLza_nHJsTyw

Неста бил на тренинг и нема никакви проблеми!

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=it&tl=en&u=http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=17534&prev=_t&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhh6ewnSn-Nz6qMi0aVpyAqBIMW9Zw

Со Удинезе најдобро ќе биде Пато од клупа, па да влага од 60 та натаму. Инаку играме од 20:45 и нема да има на телма.
 
P

PewDiePie

Гостин
А Мирко Вучиниќ у моментов не е класа напаѓач?
Не ми го споредуј со некој 30 годишњак на кој врв на кариерата му е што игра у Белгија.
Мирко е зверка кој сака нека рече, дечкото растура. Со Пато напред би биле перверзије :vozbud:
На Џеко може вода да му носи :tv: ВО МОМЕНТОВ викаш,еден гол дал вчера и почна да :drk: на него не заебавај,уште еднаш ќе кажам нас ни треба елитен напаѓач. :pipi:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
На Џеко може вода да му носи :tv: ВО МОМЕНТОВ викаш,еден гол дал вчера и почна да :drk: на него не заебавај,уште еднаш ќе кажам нас ни треба елитен напаѓач. :pipi:

AЛо пријателе дан ти треба диоптер тебе ?

Мирко растура сезонава, главен играч е на Рома која е пред нас на табела, чукни си ја црпката.

Ме потековто со тој Џеко и ја сакам да дојде ама дечкото изиграл една добра сезона у Германска лига ебате не га дупи и ти.

У моментов за мене Мирко би бил далеку подобра опција од Џеко, зборим метафорички пошто мие несмо заинтересирани за Вучиниќ, дечкото е проверена работа. Со Пирло , Роналдињо, и Пато би се утепал од голои давање
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Џеко во Милан ? Ке видеме :smir:
- Кога ке изјави Берлускони: ОК давам 40-милиона за Џеко, тогаш да разговараме. :toe:
Инаку 20-милиона + Хунтелар тешко, не се глупи толку Германците. :nenene:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
AЛо пријателе дан ти треба диоптер тебе ?

Мирко растура сезонава, главен играч е на Рома која е пред нас на табела, чукни си ја црпката.

Ме потековто со тој Џеко и ја сакам да дојде ама дечкото изиграл една добра сезона у Германска лига ебате не га дупи и ти.

У моментов за мене Мирко би бил далеку подобра опција од Џеко, зборим метафорички пошто мие несмо заинтересирани за Вучиниќ, дечкото е проверена работа. Со Пирло , Роналдињо, и Пато би се утепал од голои давање
ццц како можеш да кажеш дека флегмата Вучиниќ е подобар од Џеко? па Џеко минатата сезона даде 20 и кусур гола а Вучиниќ нема дадено толку од кога е дојден во Рома:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom