Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
OK, сите сакаме победа. Но ке видеме мене ме плаши фактот оти имаме 2-пораза по ред и тоа од Интер да не им паднал мотивацијата за игра оти вејке со 9-ка ни избегаа копуците. :toe:
Хаха Ливорно ке ги тепаат и без мотивација:smir:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ај кој има пасош и услови нека иде...знам на сите ни е желба :)


Некој од најпознатите брендови како Gucci, Prada, Versace, Missoni, Dolce & Gabbana, Armani, Valentino, Trussardi, Luxottica and Moschino......
Програма на патувањето:
14 Февруари /недела/
Состанок на групата на договореното место во 10.00 часот. Тргнување во 10.30 часот. Патувањето до Милано трае приближно 24 часа со попатни паузи за одмор и царински формалности.

15 Февруари /понеделник/
Пристигнување во Милано во претпладневните часови. Сместување во хотел. Факултативно, полудневен разглед на Милано со локален туристички водич- Миланската Скала, Катедралата Дуомо, Галерија Виториа Евангелие...Слободно време. Ноќевање
.
16 Февруари /вторник/
Појадок. Факулкативно, посета на шопинг центарот Serravalle Designer Outlet во околина на Милано. Враќање во Милано. Почеток на натпреварот AC Milan vs. Manchester United во 20.45 часот. По завршувањето, слободно време. Ноќевање.

17 Февруари /среда/
Појадок. Одјавување од хотел. Состанок на групата во 13.00ч пред хотелот. Тргнување за Скопје во 13.30ч. Патувањето се одвива со попатни паузи за одмор и царински формалности.

18 Февруари /четврток/
Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 18.500,00 денари
ЦЕНАТА
ВКЛУЧУВА:
-Автобуски превоз Скопје-Милано-Скопје
-сместување во хотел 4*на база 2 Н/П (ноќевање со појадок)
- организација и придружник на патувањето
- 1 Влезница за натпреварот AC Milan vs. Manchester United (3° ring)
ЦЕНАТАНЕВКЛУЧУВА:
- Патничко осигурување ( 300 ден )
- Посета на Serravalle Designer Outlet ( 15 еур )
-полудневен разглед на Милано со туристички водич ( 7еур)
- влезници за културно историски знеменитости
ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- краен рок за пријавување 05.02.2010
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА ПАПИЛОН
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ај кој има пасош и услови нека иде...знам на сите ни е желба :)


Некој од најпознатите брендови како Gucci, Prada, Versace, Missoni, Dolce & Gabbana, Armani, Valentino, Trussardi, Luxottica and Moschino......
Програма на патувањето:
14 Февруари /недела/
Состанок на групата на договореното место во 10.00 часот. Тргнување во 10.30 часот. Патувањето до Милано трае приближно 24 часа со попатни паузи за одмор и царински формалности.

15 Февруари /понеделник/
Пристигнување во Милано во претпладневните часови. Сместување во хотел. Факултативно, полудневен разглед на Милано со локален туристички водич- Миланската Скала, Катедралата Дуомо, Галерија Виториа Евангелие...Слободно време. Ноќевање
.
16 Февруари /вторник/
Појадок. Факулкативно, посета на шопинг центарот Serravalle Designer Outlet во околина на Милано. Враќање во Милано. Почеток на натпреварот AC Milan vs. Manchester United во 20.45 часот. По завршувањето, слободно време. Ноќевање.

17 Февруари /среда/
Појадок. Одјавување од хотел. Состанок на групата во 13.00ч пред хотелот. Тргнување за Скопје во 13.30ч. Патувањето се одвива со попатни паузи за одмор и царински формалности.

18 Февруари /четврток/
Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 18.500,00 денари
ЦЕНАТА
ВКЛУЧУВА:
-Автобуски превоз Скопје-Милано-Скопје
-сместување во хотел 4*на база 2 Н/П (ноќевање со појадок)
- организација и придружник на патувањето
- 1 Влезница за натпреварот AC Milan vs. Manchester United (3° ring)
ЦЕНАТАНЕВКЛУЧУВА:
- Патничко осигурување ( 300 ден )
- Посета на Serravalle Designer Outlet ( 15 еур )
-полудневен разглед на Милано со туристички водич ( 7еур)
- влезници за културно историски знеменитости
ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- краен рок за пријавување 05.02.2010
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА ПАПИЛОН
Ах да имав некој денар стаено на страна сеа :/ Прв у ред ќе бев :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Moра да се издржи месецов со набијан распоред е ама може да се профира на крајот... А дека ќе има пренос нема на Телма, се знај отсега само Пандев:tapp:
 

sivco

Ac.Milan FoReVeR !!!
Член од
19 декември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Moра да се издржи месецов со набијан распоред е ама може да се профира на крајот... А дека ќе има пренос нема на Телма, се знај отсега само Пандев:tapp:
Da demek ke treba da drkame na negovite retardirani sutevi od 20m,so dida zaboravi deka ima race i deka e golman i deka treba da ja fati taa topka ......Sega samo Pandev i nikoj drug ama toa e realnosta ....pozz FORCA MILAN !!!!!!!!!:drk::drk::drk::drk:
 
P

PewDiePie

Гостин
Moра да се издржи месецов со набијан распоред е ама може да се профира на крајот... А дека ќе има пренос нема на Телма, се знај отсега само Пандев:tapp:
Ма кој го е*е бе прокелавено копиле,навива за Милан ама игра за шиттер,сега ќе се врати ушлето нема од клупа да мрдне,Дида што е месечар е башка. :tv:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Еј ај не ми го потите овде за Пандев, ајде иш, ме заболе 12-то влакно на левото маде за него.

Него овие од гол.ком секој ден ме смеат

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/01/30/1768000/milan-plan-summer-move-for-manchester-united-defender

:pos2:

Ај веста што е научна фантастика је, него делот кој ме убоде у очи е ова

Il Corriere Dello Sport claims that Leonardo's current Rossoneri squad will be revolutionised and the Serbian is expected to be the first to come.
Да видим да не веруем :toe:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Еј ај не ми го потите овде за Пандев, ајде иш, ме заболе 12-то влакно на левото маде за него.

Него овие од гол.ком секој ден ме смеат

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2010/01/30/1768000/milan-plan-summer-move-for-manchester-united-defender

:pos2:

Ај веста што е научна фантастика је, него делот кој ме убоде у очи е ова



Да видим да не веруем :toe:
Мене не би ме зачудило да го купат,ама тој сака Барселона.Видич е ѕвер назад тогаш одрбраната ќе ние е бомба ама нашиов ке сака да го земи за 20 м xD.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.866
гол ком почнаа онака сериозно да си играат курот со Милан, порано беа посуптилни некако, имаа осет, последно време мама ебаа, те Кака ќе се врател те Торес те Видич..
Како и да е, утре се затвара трансфер-пазарот, месец дена ништо не се потпиша останваме со овие какви-такви играчи, до крај ќе се крпиме, само на јуриш кого опнеме-опнеме :)
Единствена надеж да не освежи малце сезонава ни е оној цигојнерон на афрички куп шо е моментално, јадниот на пет телевизии гледав како го највуваа како играч кој ќе се прослави а од почеток на турнирот до сеа, на терен има поминато 7,4 минути :icon_lol:

Да гледа човек кој колку купува и да нема табела, ќе си помисли дека Интер е втор и брка предност, а на Милан ружи му цветаат :)

аххх колку само ќе беа полесни овие моменти со Али Сисоко и Горкуф :pipi:.....и Козмин Контра!! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom