Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Оу јес, со две раце јес, ме мрзи сеа да ти објаснувам зошто, али очајно ни треба играч ко Баптиста у моментов, посебно ако Лео би го играл на позицијата у средина која ја играше у Севиља.
Според твоево мислење (т.е не е твое) можам да заклучам дека доста време поминуваш во фан клубот на интер! Значи форимирај свое мислење !:smir:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Nema nikakov pesimizam koj naviva za Milan ke naviva kako i da igra pa i da ne e prvo mesto,ima timovi po razni ligi sto sami znaat deka nikojpat nemozat da bidat 1 pa moze imaat pogolem broj na navivaci na primer od eden Inter a primerot e Liverpul.Nevikam deka nebile 1 bile ama od koga ne se 1 nikoj ne mu teknuva,a publika ima strasno dobra i pred sve verna sto e mnogu bitno za razlika od ke kazam nasava liga mislam na seria a zasto sme na forumov na Milan kolku samo znam sto bile za drug tim a sega se za Inter poslednive 3-4 godini.
Da nedolzam jas za Milan navivam i ke navivam i ponatamu sto i da e,a za utakmicata sto zborat nekoi luge sudijata bese kriv da moze bese ama eden e vo pravo sto rece pa nemoze sudijata i golovi da dade za nas.
Izigravme kako izigravme toa e da se gleda pozitivno i bez pesimizam mnogu Milam ima tim za mnogu golemi ambicii.
I nikako ne se slgam da dojde do zamena Huntelar-Baptista,nevikam deka e los ama kade kade e postar i ne e vo nekoja forma gree klupa vo Roma nemase da go davaat ama im dojde strasnata masinerija za golovi Luka Toni zatoa go davaat...
Ocekuvam glatka pobeda protiv Udineze i dosta golovi.
Pozdrav do site Milanezi....
FORZA-MILAN........:helou:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
од удине губиме 90% оти купот никогаш не бил сатисфакција за милан а шо се однесува до ростерот мислам дека абате не е милан материјал. за на клупа е добар ама за прва нема шанси.мора подитно бек да се земе инаку вака не а бива
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
Според твоево мислење (т.е не е твое) можам да заклучам дека доста време поминуваш во фан клубот на интер! Значи форимирај свое мислење !:smir:

Што има врска сеа ова со фан клуб интер ???
Дечкото беше зверка у Севиља, од кој е префрлен во нападот не игра како што играл тамо, а у средина место Гатузо би играл одлично :toe:
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Ќе ја има од 21.00 h.
Според мене ќе победи Милан вечер:wink:
Каде виде ова, пошто на МТВ1 има најава Ман. Јунајтед против Манчестер Сити.
Дали дадоа негде, на собранискиот ли ќе даваат, ако има прецизна информација, потврди ми ова што си го пишал.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Каде виде ова, пошто на МТВ1 има најава Ман. Јунајтед против Манчестер Сити.
Дали дадоа негде, на собранискиот ли ќе даваат, ако има прецизна информација, потврди ми ова што си го пишал.
Ќе ја има сигурно, само не знам дали на собранискиот или на другиот канал. А ќе ја има и на Sportklub+ 100%
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
од удине губиме 90% оти купот никогаш не бил сатисфакција за милан а шо се однесува до ростерот мислам дека абате не е милан материјал. за на клупа е добар ама за прва нема шанси.мора подитно бек да се земе инаку вака не а бива
Сега е,ако тепаме со Удинезе играме со Рома мислам,а Победникот Интер-Јуве со Фиорентина,значи има шанси пак да се сретнеме.:)
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Ќе ја има сигурно, само не знам дали на собранискиот или на другиот канал. А ќе ја има и на Sportklub+ 100%
Спортклуб+ ништо не ми значи, ако не ја даваат на собраниски, а големи се шансите да не ја даваат, пошто овие немаат толкава новинарска екипа за да можат да вршат два преноса од еднаш.
Ништо ќе си ја барам на стрим негде тоа е.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.876
Поени од реакции
8.731
Што има врска сеа ова со фан клуб интер ???
Дечкото беше зверка у Севиља, од кој е префрлен во нападот не игра како што играл тамо, а у средина место Гатузо би играл одлично :toe:
брат како бе Баптиста го ставаш на местото на Гатузо... јас го имам гледано и во Севиља, сепак не е толку дефанзивен играч како ти што го направи

околу трапмата мислам дека би била корисна за двата тима... Баптиста моментално повеќе би бил корисен во Милан отколку Хунтелар, сепак нема да ви недостига покрај разиграниот Бориело,Пато и Инзаги

Марли еве клип од Баптиста како играл во Севиља, па ти сам процени дали би го заменил Гатузо или повеќе би помогнал во нападот:toe:

 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
одма, Хунти за Ѕверот... ем Хантерот не го играте ем ви дааме Бразилец :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Баптиста во Севиља играше средина, не ко класичен деструктивец него нешто налик на Џерард на времето кога кај Улие играше централно во средината или ко сега Хамшик во Наполи ( помагаше и одбрана и напад ), ама по повредата на Кануте ( мислам тој беше ) беше пробан во нападот и истури, од тогаш во Реал, Арсенал и Рома игра на позиција полушпиц. На крај краева, на оние менаџерите тоа време беше стаен на позиција dmc, бар тоа они не утнуваат.

Сеедно, за било каде да го планираат мислам дека Милан има и таму и таму добри поединци, тука се Амбросини, Пирло, Гатузо, Фламини, да ги додадеме и Сидорф и Бекам плус Рони ( ипак Пато се враќа ) не глеам зашто би купувале играч на тој дел од теренот, сеедно за каде го планираат. :toe:

На бековски позиции се очајни тоа е апла очигледно, Абате се изгуби со Интер, Јанкуловски влезе им овозможи 1000% шанса на Интер на крајот, Антонини нема континуитет, истото важи и за Замброта, плус, немаат соодветна алтернатива за Силва и Неста.

Не гледам каква корист би извлекле Милан од оваа трампа, само ке наседнат грдо, Рома да, ке извлечат зашто Хунти каде и да иде ке биде ко Џила, ке си ја пронајде својата форма. У тимови ко Реал, Милан за жал се губи, го убива тежината на дресот очигледно.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Во лето да земат 2 бека,Џеко и Хернанес...тогаш можеме да очекуваме титула,Што ќе ни е Баптиста,копито невидено..па уште Хунтелар да го даваме за него..хах,глупости! Да го земеа Фабиано уште кога требаше сега немаше да дојде до ова ... :toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Каков Баптиста бе дрво невидено пс. вечер ќе не даваат на макдеонската или на собраниската или ќе треба стримови да се бараат??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom