Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Незнам кој погоре го ругаше малиов, мене ми остави топ впечаток. И центрашутеви добри имаше и борбен беше добро е млада крв малце да гризе за прв тим.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Прво да им честитам на нашиве лавови морски за фантастичната победа над Јуве 3-0 страшно ме расположија иако бев малку песимист пред натпреварот со страв дека нема да тепаме али ме негираа страшно. Се надевам дека ќе им вратиме и на градскиве ривали за некоја недела за тоа што не снајде на почеток на сезона коа играа Милан со играч мањак и као гулуби некој по терен изгубени трчаа па не треснаа 4-0.

Иначе денеска натпреваров против Novara , убаво кажа погоре за Хунтелар ако неможе да влезе во шанса против ваква една екипа и да даде гол па мајку му стара против кого ќе влезе нек учи малку од Пипо како игра мајсторот на 36 години, а на Фламини голчето беше страшно ич нејќам чоеков да си иде од Милан ( иако кружат некој новини дека можно е да се врати во Англија ) зошто мислам дека е најмногу ќе се најде коа ќе биде најпотребно а и не му е дадена вистинска шанса од страна на Леонардо годинава :smir:.

поздрав Rossoneri
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.475
Поени од реакции
47.447
Само Де Вито има пролазна кај мене, Ди Џенаро време е да напушти пошто поима нема, Верди ми се виде слаб, се трудеше да се докаже и играше за него само, како и да е 17 години има и не е за отпишување.
Фламини после 825982390582 вакви удари изблокирани, конечно даде гол и браво за него, ако се иземе тој гол даде многу просечна утакмица, која против нормален тим е подпросечна, човекон е тромав секој старт му е фаул, секоја топка која е над два метра дистанца му е промашена.Нека се продаде и он додека држи цена некоја, Жално е што релативно млад играч не може да се пробие во конкуренција на стари играчи кои се на негова позиција, ама моментално е чак и под Гатузо, а за Амброзини да не зборам.

Како и да е, овој Де Вито се надевам дека ќе го видиме уште некој пат сезонава, а и за очекување е оти да се купи лев бек нема некои шанси.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Prvo cestitki za pobedata protiv Juve znaev deka ke bide ili neresena ili ke pobedi Milan da bideme iskreni ne im igraa poveke od 6 prvotimci sto moze da se dodade deka i nie bevme oslabeni so neigraneto na Pato,Sidorf i drugi.
Kako i da e gi dobivme Juventus i mislam deka dosta dobro ni trgna ovaa godina.
Sakav da kazam za denesnava utakmica so Novara izigravme dosta dobro i koj ja gledase cela utakmica moze da se vidi deka so pomladi igraci imame mnogu pobrz fudbal mnogu dodavana i mnogu sutirana.
Deckoto De Vito mi ostana vo misli izigra mnogu dobro,a za Inzagi nema sto da se kaze legenda e na Milan.
Nekoj gore kaza deka ne mu e davano dosta vreme na Flamini ke go prasam nego znaci koga go kupivme jas mnogu se raduvav ama od Flamini vo Arsenal i Flamini vo Milan nema ama bas nisto da bideme iskreni,dade gol fenomenalen da ama pa igra mora da dade nego gore isto kaza eden dodeka drzi cena da se dade zasto mislam deka e dobar igrac ama za Milan ne e moe mislene moe gresam.Pak ke kazam za Huntelar deka mestoto mu e ovde vo Milan i ke napravime so nego golema greska ako go dademe.
Golem pozdrav do site fanovi na Milan:helou::helou:
 

sivco

Ac.Milan FoReVeR !!!
Член од
19 декември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Edvaj cekam da dojde 24ti i da im ja dupneme glavata na ovie picki od inter .....!!!!FORCA MILAN !!!!!!:drk::drk::drk::drk:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Само Де Вито има пролазна кај мене, Ди Џенаро време е да напушти пошто поима нема, Верди ми се виде слаб, се трудеше да се докаже и играше за него само, како и да е 17 години има и не е за отпишување.
Фламини после 825982390582 вакви удари изблокирани, конечно даде гол и браво за него, ако се иземе тој гол даде многу просечна утакмица, која против нормален тим е подпросечна, човекон е тромав секој старт му е фаул, секоја топка која е над два метра дистанца му е промашена.Нека се продаде и он додека држи цена некоја, Жално е што релативно млад играч не може да се пробие во конкуренција на стари играчи кои се на негова позиција, ама моментално е чак и под Гатузо, а за Амброзини да не зборам.

Како и да е, овој Де Вито се надевам дека ќе го видиме уште некој пат сезонава, а и за очекување е оти да се купи лев бек нема некои шанси.

Брате добар е ди Џенаро не зафркавај... добра лева нога има, се трудеше детето,трчаше,дриблаше,нафрлуваше..За де Вито се согласувам.. добро одигра детето, само на моменти трема и нервоза го фаќаше...
А што се однесува до резултатот, не ме ни чудеше дека милан ќе се мачи со Новара, земајќи у предвид дека тимот ни беше составен од деца,старци и пропаднени "ѕвезди"... Сепак, победа си е победа! се гледаме со Удине у 1/4 финале... поздрав и Forza Milan.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не блескаше Ди Џенаро нешто посебно ама не беше ни толку лош.
Не се плашеше да ја бара топката, му асистираше на Пипо за голот, и имаше 5-6 топки јаки накај напаѓачите.

Ко за замена добар е, да трча против Киево, Сиена и остали комињарници
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Е тек сега интер ќе го јаде....Бидете сигурни во тоа...А и во Лондон ќе го изеде дебело
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Е тек сега интер ќе го јаде....Бидете сигурни во тоа...А и во Лондон ќе го изеде дебело
Од нас ќе го јадат 100%, ама нешто не сум убеден дека вие можете да ги поминете, незнам може само така ја осеќам, ама до сеа не сум се излажал.
Од нас дупло од јуве ќе го јадат.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Од нас ќе го јадат 100%, ама нешто не сум убеден дека вие можете да ги поминете, незнам може само така ја осеќам, ама до сеа не сум се излажал.
Од нас дупло од јуве ќе го јадат.
Челзи е со години меѓу најдобрите во ЛШ,а интер четвртфинале не знаат што е...Ќе го јадат дебело верувај ми...
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Челзи е со години меѓу најдобрите во ЛШ,а интер четвртфинале не знаат што е...Ќе го јадат дебело верувај ми...
Воопшто не оспорувам дека Челзи во последниве години е меѓу најдобрите, ако не и у Топ 3 тима, едноставно, мислам дека оваа година ќе земете премиер, а ќе изгубите од Интер, немам некое објаснување зашто, али осеќам дека нема да ги поминете. Лично не сум од оние кои навиваат за Италијански екипи, напротив сакам сите да испаднат освен Милан, како и да е, има време ќе биде интресно, и на Челзи и на Интер нека им се вратат сите и нека победи подобриот. Едно нешто во кое сум сигурен е тоа дека ние влеговме у форма перфектна во која ни Барса неможе да не доби, до кога ќе трае незнам, али се надевам до моментот кога ќе го поминеме Интер на табела, после и малце среќа ќе бараме.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
во четвртфинале играме со Удинезе...90мин е Удинезе води со 2-0
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom