Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Aj cestito nova pobeda na Milan samo da se mnozat i ponatamu,i sakav da dodadam deka mislam treba da go stavat poveke vo igra Huntelar mnogu mi e krivo znam deka e dobar fudbaler ama nekako ne se snajde ama mislam deka mu fali da napravi sefte ednas pa posle ke e polesno.
Pozdrav do site navijaci na timot so najbrojna publika niz cel svet.
FORZA-MILAN....:helou::helou:

Moze li nekoj da mi kaze osven Bekam sto doaga na pozajmica dali e sigurno ili pa koj imaat vo plan za zimskiov preoden rok da go kupat koj znae moze da pise.Golem pozdrav do site na forumov.......
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Честито на победата! Честито три бода. Честитки на третата позиција во калчото :cveke:

Иако играта во второ полувреме ни беше мизерна. Секој момент очекував да ни шибнат некој гол. Али се добро помина на крај.

Него ме интересира нешто, не ми е јасно, не ми се смејте што вака прашувам :)
Автоголот му се запиша на Одо нели на натпреварот. Но што е со официјалните статистики? Во серија А како дадени голови ќе се рачуна голот на Одо? Во постигнати голови на Милан ќе се смета? :icon_lol:
Или се смета како на оној кој последен ја допрел топката од спротивната екипа, мислам Зарате беше.
Или нешто сосема трето?
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Добра утакмица.. иако мислев дека ке го примиме на крај пак :S..
Од сеа тек кога ке е 3разлика ке почнам да се радувам :)

Знам дека тимот кој има успех не се менува..

Ама Бориело е Т-Р-У-П невиден!!! и мора да се менува..
Незнам што гледаат у него,навистина незнам. :S
Ете инзаги ке влезе па ,нешто се дешава дали офсајд,дали ке падне у 16етник дали ке се сплетка и ке шутне некако ..али нешто се дешава..
Кај Бориело тоа го нема.. аххх ужасно е спор,ја сум побрз од него со топка :D

Ја би му давал почесто шанса на Хунтелар,пошто не му дадоа некоја којзнае каква шанса да покаже нешто повеке.. Сигурен сум дека ке изигра подобро од Бориело поготово сега кога Милан се ослободи од психолошкиот притисок што го имаа на почеток и почнаа да играат подобро . Сеа е прав момент да му дадат уште некоја шанса..
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито на победата! Честито три бода. Честитки на третата позиција во калчото :cveke:

Иако играта во второ полувреме ни беше мизерна. Секој момент очекував да ни шибнат некој гол. Али се добро помина на крај.

Него ме интересира нешто, не ми е јасно, не ми се смејте што вака прашувам :)
Автоголот му се запиша на Одо нели на натпреварот. Но што е со официјалните статистики? Во серија А како дадени голови ќе се рачуна голот на Одо? Во постигнати голови на Милан ќе се смета? :icon_lol:
Или се смета како на оној кој последен ја допрел топката од спротивната екипа, мислам Зарате беше.
Или нешто сосема трето?
Голот ке се смета во приметни голови на Милан..и мислам дека ке биде запишан како автогол на тиаго силва не на оддо тука имаа грешка....во примени голови ке се рачуна росонерке да си знаеш
Иначе честито победа
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
Cestitki za pobedata iako ovie ni se redovni pacienti sepak sme vo dobra serija,samo taka da prodolzime.Gledam deka se vraka moralot i motivacijata sto e odlicna i klucna rabota kaj starcive.samo dali ke izdrzat vaka cela sezona ne neznam.I redno e da mu dadat sansa na Huntelar da vrze nekolku natprevari po red da vidime dali ke se vlopi ili na kloci nazad u ajaks vo zamena za nekoj drug talent od podmladokot. FORZA MILAN........
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
И за да денот биде поубав и шинтер си го лапна намаливме два бода помалце и се кошите комшски ни бегаат само 7 бода, што до нова година ќе го решиме и во 2010 ќе влеземе со плус 1 поен на првата позиција. :drk:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Добро е, извлекоа Римјаните бод, можеа и да го јадат.
Инаку наредна недела репрезентации а после ни следува натпревар со Каљари каде што верувам ќе игра и Хунтелар. :/
 
I

InF3cTeD

Гостин
честито победа...конечно овој Милан наликува на стариот и страшен Милан :aplauz:
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Криво ми е таа од Фламини што не влезе... Али Зарате е убедливо класа играч! Денеска ни ја размрда одбраната во второ полувреме алал да му е :aplauz: ! Дињо и Сидорф дур играат добро супер ќе биде, ако еден забушава одма ќе тргнеме надоле!
Forza Milan!:vozbud:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Браво за утакмицава денес, второ полувреме дечките од Лацио се напалија после авто голот ама тапи once, тапи forever. Се враќаме на старите патеки! Ај сеа следнава Каљари да ги измлатиме...додуше они денес Сампдорија ја тепаа а Сампдорија го тепаа Шинтер, они нас така да ќе биде жустро :smir:

Dida- 7.5

Zambrotta- 6

T.Silva- 7.5

Nesta- 7.5

Oddo- 5.5

Seedorf- 6.5

Pirlo- 7.5: The Italian midfielder ran the show in the middle of the park this afternoon and was the spark behind the Milan counter.

Ambrosini- 7

Ronaldinho- 6.5

Pato- 8

Borriello- 4.5

Substitutes

Inzaghi- 6.5

Flamini- 6

Abate- N/A


Според goal.com оценките... не знам што си мислеле за Пирло, ја човеков не го видов денес освен милион фаули што изнуди у второ полувреме
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Како тече сезонава се појќе и појќе ми е мило што Лусио заврши у другиот дел на Милано. Колку што знам и нашиве беа заинтересирани за него :tapp:

7 бода минус, не е малце, не треба да се занесуваме тоа се 3 кикса на интер минимум. Рано е уште да мислимо за првото место. До Јануар барем до 4 да намалимо супер ќе биде, и со 2-3 засилуења ке бидемо конкуренти у вториот дел на сезоната
 
P

PewDiePie

Гостин
Бориело труп Замброта труп Одо ТРУП-значи ме вади од контакт играчов :jaj: Следната нема да е лошо Хунтелар да почне а бога ми и Абате и Антонини по бековските позиции.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Како тече сезонава се појќе и појќе ми е мило што Лусио заврши у другиот дел на Милано. Колку што знам и нашиве беа заинтересирани за него :tapp:
''Тројанскиот ѕид", како што би рекле фановите на Принтер, не го сакавме многу-многу, тој сакаше да заигра кај нас, како и Снајдер. :)

Пирло супер одигра не го тупите. :smir:

А Коларов не знам што одигра за да дојде кај нас, освен што упропасти 5-6 напади на својот тим, што шутираше од секаде, тоа е, минатата сезона даде гол-два од далеку и летна у облаци. :angel1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom