NBA сезона 2009/2010

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
^^ За Рондо кога кажав дека ќе е отворен да шутира, сакав да кажам дека Лејкерс ќе го тераат да шутира и би требало да го остават отворен.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Еве доза на адреналин пред да почне натпреварот!!!

 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас мислам дека лејкерс на домашен терен не можат да изгубат.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
ако некој знае нека ми каже дали има шанси да ја даваат реприза утре преку ден?!!
не сум во можност да ја гледам вечерва а неќам ни под разно да ја испуштам!
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
ако некој знае нека ми каже дали има шанси да ја даваат реприза утре преку ден?!!
не сум во можност да ја гледам вечерва а неќам ни под разно да ја испуштам!
Сигурно ќе ја даваат реприза обично оди порано кај 12 преку ден ама не знам точно.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Конечно дојде и финалето,се надевам на атомски брза кошарка и пред се неизвесни утакмици во финалево.Ќе навивам за Бостон во финалево.

Come on Celtics BEAT LA !!!:vozbud:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
AJDE da gi demolirame LAKERS,kako sto bese dosega,i bas vo rodniot grad na PIERCE!!!

Uste najmalku 4 utakmici a najveke 7 vo moeto naj golemo ispolnuvanje i
zelba da gi gledam,bas kako 2008,LAKERS-BOSTON,za DUSA,ili REAL NBA.
SEKOJ DEN so se PLAYOFFS i FINALE,550 samo LIVE,GLEDANJE,kolku se
vakvi luge,ma sigurno ima,decki cto gledaat, GOLEM e SVETOT:),ISTORIJA
Za misijata da bide kompletna uste edna zelba a ne sumjam i veruvam vo,
BOSTON CELTICS vo "BIG THREE"sega i plus FANTASY RONDO i 2 TITULA.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ALL TOGETHER to the TITLE GO BOSTON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
ако некој знае нека ми каже дали има шанси да ја даваат реприза утре преку ден?!!
не сум во можност да ја гледам вечерва а неќам ни под разно да ја испуштам!
И да ја пропуштиш ќе ја има на торент до утре попладне сигурно :)

Вечер почнува големото финале конечно, ја као навијач на Детроит ќе је подржувам Источната екипа, а и некако по симпатични ми се зелениве.
Незнам што сте се фатиле толку иначе за Рондо, ако ЛА го допре Пирс ќе победи. У Орландо немаше кој да го допре Пирс затоа беа прегазени, Џамир фино си играше колку толку одбрана на Рондо

На Пирс според мене најверојатно ќе иде Рон, што ми е најлогично у ситуацијава. А за дефанзивата над Коби (ако постои таков некој израз у НБА :) ) мислим дека Аленовците ќе ротираат, а можно е Док да си иде по онаа финта од 2008, пушти го Коби да шутира допри ги Одом, Гасол и Фишер. Ризично но...

ЛА против Бостон, Бостон против најдобриот кошаркар на денешницата и најдобриот тренер во историјата. ЛА против традицијата, од 11 нивни средби во Финалето дури 9 пати Бостон излегувал како шампион.


Who will be the ruler of the Basketball world in the next 12 months

Let the show begin!


П.С Beat LA, beat LA
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Само Артест да се распуца ко неќна. Само тоа нека се случи и ќе има љубов во Лос Анџелес :):)

Ајдеееееееееееее уште малку има:):) Само да не се решава утакмицата у последен напад оти ќе треба мама да ги разбудам од спиење кога ќе се извикам :):)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Антипатично ми е да гледам НБА финале на МТВ со никаков коментар, па ќе си гледам на нет... Играат две екипи шо ги мразам ама дефинитивно Лејкерс ми е најомразена, така да ќе навивам за Бостон и сигурен сум оти ќе се шампиони пак без разлика на Коби. Сепак у едно вакво финале игра тимот , кој во овој случај е на страна на Селтикс кои имаат 12 играчи кои може да играат у секое време.


Прогноза 4-2 :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Само Артест да се распуца ко неќна. Само тоа нека се случи и ќе има љубов во Лос Анџелес :):)

Ајдеееееееееееее уште малку има:):) Само да не се решава утакмицата у последен напад оти ќе треба мама да ги разбудам од спиење кога ќе се извикам :):)
Не е до толку кадарен да сврзе два добри натпревари во нападот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Не е до толку кадарен да сврзе два добри натпревари во нападот.
Знам бе ама ајде надежта последна умира. Остај ме барем до кај 3 да се надевам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom