Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
20 хомосексуалци испаднаа,а 243 според анкетава дома се дереле пред тв :icon_lol:

то4кест кис4е :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Да бе и Кочо не се исплашил од Титовите леви сили и верувал дека ќе нема инциденти :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Да плукаме по јавното куродрвење на педерите. Зошто? Затоа што ако си геј немора да си фејмс па да искачаш јавно на телевизија и по улици да парадираш. Едноставно тоа не те прави геј. Биди си геј, стрејт, би, уана би по дома у кафич у диско на тераса у кревет кај сакаш. Ама искачање јавно со тоа срање, и двеста камери и обезбедување околу нив не е океј. Шо со тоа? Кур до колена нема да им израсне, само јавно ќе се експонираат. Епа извини али да ви го наебам нехомофобското размислување кога не размислувате на малите деца кои секојдневно ги гледаат гадовите и кои можеби ќе речат Еј сакам да сум како нив..... Ваљда ти сега како шеснаес годишна те боли уво за тоа, ама незнам дали ќе бидеш горда мајка кога твојот син ќе го дрка на Боки тринаеска. Па ќе те видиме тебе што НЕхомофоб ќе бидеш



Да ќе живеам и нека ме остават и они да живеам без да го гледам раширениот кочо на телевизија
Јас не знам дали го погледна линкот што го постирав.

„Треба да се бориме за толеранција на религиска основа, расна, толеранција за различни идеи, сексуална ориентација, други однесувања и секоја форма на толеранција“
Така да нон-сенс ми е да го цитирам мислењето.
Но, да направиме еден осврт.

ама незнам дали ќе бидеш горда мајка кога твојот син ќе го дрка на Боки тринаеска. Па ќе те видиме тебе што НЕхомофоб ќе бидеш

Доколку син ти се одлучи на ваков чекор и се дрзне на хомосексуална ориентација наспроти твоите убедувања, како ќе постапиш? Баш ме занима :icon_lol:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
abe ovie se lazni pederi...cule nesto po zapad se desava, pa aj i kaj nas....glumat pederi:toe:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Доколку син ти се одлучи на ваков чекор и се дрзне на хомосексуална ориентација наспроти твоите убедувања, како ќе постапиш? Баш ме занима :icon_lol:
Најискрено ќе го лежам у затвор.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ете толерантна држава сме за разлика од други места каде што брутално ги претепуваат и убиваат :toe:.
И сега закон за дискриминација недискриминација кај што се спомнуваат хомосексуалци за живи тешко дека ќе се донеси тоа е мојата анализа, и не мора да излезам како експерт на ТВ да го кажам па за да се оствари.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Битно земавте пушките и дигнавте востание против хомосексуалците..
Кренавте џева за ништо! Вие најдовте да демагогирате и да ширите лажни идеолошки правила зацртани во вашите глави. Да плукате по луѓето ради нивната сексуална ориентација.
Секоја чест хомофоби, Браво ...:aplauz:
20 хомосексуалци испаднаа,а 243 според анкетава дома се дереле пред тв :icon_lol:

то4кест кис4е :)
Вие бевте на парадава или се однесувате нетолерантно кон "хомофобите" со тоа што само пишувате а не дејствувате?:toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Уште да ја прогласам анкетава како веродостојна и да ја заклучам темава,контрапротест 244 :pos2:

едит:Јас бев,собирав лешеви по улица,крв до колена,се масакар сте направиле,педер не остана :pos: :pos:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Така така самите хомосексуалци не се свесни што прават, кога ќе почнат бруталните претепувања и убиства нема да бидам многу горд дека го предвидов тоа.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Буци пази ти да не окркаш некаде во темното :)Не им ја мисли толку,глеј си за себе.
Туку не кажа ти како помина на контрапротестов? :pos:Вака како најагилен плукач на се,сигурно имаш импресии од денешниов ден,повели искажи ги :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
едит:Јас бев,собирав лешеви по улица,крв до колена,се масакар сте направиле,педер не остана :pos: :pos:
Koлку шо имаше педери пред протести во МК толку останаа и по
еден
Коче
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
ахеаххеах го гледам Коче мафта со бајракот ко да го ослободил Скопје... :icon_lol:
Немаше муда да ги собере другарите, и заедно да се покажат кој се, што се и што бараат, него се исшлепа чифетето пусто на некоја си иницијатива... прав буљаш, у секоја смисла.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom