Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Немој да се жустриш :icon_lol:
Блаканските мачо фраери тепаат само на форум и меѓу другари,а на само плачат како пи*ки.
Баш денес читав за еден „фраер“ тепачиште или незнам како назив да им дадам :
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116324
Кога он тепаше не пиздеше по весници,кога него го прекршија плаче како пи*ка.А овие што тепале,тројца мавале,јаки се нема шо :)Е такви се нашите мачо фраери.Среќа што се во изумирање,па нашите внуци нема да слушаат глупости.



Аман те молам прекини,аман.Статијава како за тебе да jа ставив :icon_lol:
Не ме интересира за него, негов проблем, друг е муабето тука.А тие тројцата, ко да не биле тројца, уште со шипки мавале.

Тука работата е дека чекаш некој од поситноумните тепачи за да се ситиш дека никој не излезе да тепа.Дали те исполнува то или нешто, незнам и не ме интересира.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Блаканските мачо фраери тепаат само на форум и меѓу другари,а на само плачат како пи*ки.
Баш денес читав за еден „фраер“ тепачиште или незнам како назив да им дадам :
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116324
Кога он тепаше не пиздеше по весници,кога него го прекршија плаче како пи*ка.А овие што тепале,тројца мавале,јаки се нема шо :)Е такви се нашите мачо фраери.
Го видов и јас на телевизија него жена/женска го има тепано срам му е од комшиите да пријави во центар за насилство па вели тројца го тепале нема врска тоа. Ти мачо фраер не познаваш и имаш погрешна перцепција за тоа нешто.
 
S

smart ass

Гостин
Не ме интересира за него, негов проблем, друг е муабето тука.А тие тројцата, ко да не биле тројца, уште со шипки мавале.

Сега која е разликата дали имало голи газој...тебе ти е јасно дека времето е ладно:toe:

Си кажа ма ги мавам бе и точка...педер е педер-така,гол,облечен не е важно...ете испаднаа и ништо не се случи,пу пу вакви мужишта имаме само на интернет јаки...вода може да им носите на србите:pos2:

они барем докажаа дека коа ќе речат си стојат на зборот МАШКИ!!:kez:

Го видов и јас на телевизија него жена/женска го има тепано срам му е од комшиите да пријави во центар за насилство па вели тројца го тепале нема врска тоа. Ти мачо фраер не познаваш и имаш погрешна перцепција за тоа нешто.
Не глеј филмови....истепан е нели гледаш,нема шминка,а ја виде колата-жена му ја демолирала???
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не ме интересира за него, негов проблем, друг е муабето тука.А тие тројцата, ко да не биле тројца, уште со шипки мавале.

Тука работата е дека чекаш некој од поситноумните тепачи за да се ситиш дека никој не излезе да тепа.Дали те исполнува то или нешто, незнам и не ме интересира.
Не ме исполнува тоа,не се ситам.Туку обожавам кога сум во право,како во случајов :) Цел месец лаење,кукање,заканување и оп на денот никој со шипка.Тој е нашиот менталитет,кој ќе го тврди спротивното е во заблуда.
Иначе зарем има и тепачи со ум? :)Не би рекла,паметните секој проблем го завршуваат со збор,а не со шипка.Само оние што немаат во умот се бодрат со мускули.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Сега која е разликата дали имало голи газој...тебе ти е јасно дека времето е ладно:toe:

Си кажа ма ги мавам бе и точка...педер е педер-така,гол,облечен не е важно...ете испаднаа и ништо не се случи,пу пу вакви мужишта имаме само на интернет јаки...вода може да им носите на србите:pos2:

они барем докажаа дека коа ќе речат си стојат на зборот МАШКИ!!:kez:
Ти кажав, педери,голи,облечени,слечени,феминизирани,нашминкани или во суќна навлечени, ич кур не ме боли какви се и шо е до мене можат хебла да си пикнат во чмарката и нема да бидам ни 1% тангиран.

На „граѓанскиот марш против нетолеранција на маргинализираните групи“ „испаднаја“ граѓани за протест против разните видови на дискриминација.

Значи, немаше ни п од парада, како шо потврдија и самите водачи.

Пред 4 години видов 3ца педери во протестите во Битола против албанската гимназија, па никој не зеде да ги тепа.

Јасно ?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Педерски сменето име на Геј прајд и педерски криење зад други наводно дискриминирани.
 
S

smart ass

Гостин
Не ме исполнува тоа,не се ситам.Туку обожавам кога сум во право,како во случајов :) Цел месец лаење,кукање,заканување и оп на денот никој со шипка.Тој е нашиот менталитет,кој ќе го тврди спротивното е во заблуда.
Иначе зарем има и тепачи со ум? :)Не би рекла,паметните секој проблем го завршуваат со збор,а не со шипка.Само оние што немаат во умот се бодрат со мускули.
И мускулите бараат повеќе крв...па така да вообичаено имаат проблеми при Е..ерр..:vozbud:

Може затоа сакаат да тепаат:pos2:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Не ме исполнува тоа,не се ситам.Туку обожавам кога сум во право,како во случајов :) Цел месец лаење,кукање,заканување и оп на денот никој со шипка.Тој е нашиот менталитет,кој ќе го тврди спротивното е во заблуда.
Иначе зарем има и тепачи со ум? :)Не би рекла,паметните секој проблем го завршуваат со збор,а не со шипка.Само оние што немаат во умот се бодрат со мускули.
Епа тогаш почни да се јадосваш, оти не си во право.Да имаше парада, ќе имаше и мавање.

Немаше парада, немаше и мавање.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Абе имаше гејови и вие ѕтребаше да ги тепате...името не е важно-гејови се така.
Нема цел да зборам поќе :uvo:

Ама ај уште еднаш, целта на тие шо му се мава е да се спречи педерската парада, а не да масакрират кој ќе му дојди при раце.
Значи ... (имам верба во тебе, ќе разбериш)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Педерски сменето име на Геј прајд и педерски криење зад други наводно дискриминирани.
Леле кој се јави еј :pos2::pos2::pos2:
Зарем не ти е срам?Мене би ми било да сум на твое место,три месеци нема да пишувам на кајгана:pos2:

Зоро :icon_lol: кога јас сакав да укажам дека ќе биде протест против дискриминација,Вас ви одговараше да се јачате на парада.Прашај го или Принц,или врти наназад низ страните,ќе видиш како стоеле работите.Сега,денес не одговара некому,чисто да си го исперат газот што се испокака на темава :) (не мислам лично за тебе)
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Абе имаше гејови и вие ѕтребаше да ги тепате...името не е важно-гејови се така.


Да не го мавнам Фуере па да ме тужат да дискриминација кон евреите.Ѓеј џо нинџа скриен у туѓа парада.
 
S

smart ass

Гостин
Епа тогаш почни да се јадосваш, оти не си во право.Да имаше парада, ќе имаше и мавање.

Немаше парада, немаше и мавање.
Како немаше парада,имаше марш=парада...само не воена туку против дискриминацијата вклучувајќи ја и сексуалната малцинска група Т.Е гејој ахххх си реков има мажи кои ќе решат вакво нешто да не се повтори ама НЕМАШЕ НИ ЕДЕН...Пи**И:toe:

Признајте и готово+коче беше таму и уште 30-сетина гејови...фаланга:pos2::pos2:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Значи се е во ред помина мирно, невладините ги потрошија доделените средства за деструкција педерите не се маргинализирани, тепани, дискриминирани си имаа протест добро медиумски покриен.....
И објаснав во еден претходен пост како парите се доделуваат за проект хомосексуалност, а не за обука во уметност на малолетни деликвенти кои што во таква прилика ќе научат што е добро, а што лошо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom