Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Дискриминацијата на сексуална основа е глупост.
И тие се луѓе па нека си бидат гејови нема потреба да ги браниме или дискриминираме поради тоа.
Но, геј парадата е глупост од проста причина што не е ништо повеќе од позирање.. Права за Геј популацијата се потребни но тие права не се стекнуваат со позирање туку со револуција.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
но тие права не се стекнуваат со позирање туку со револуција.
:pos2::pos2::pos2:

Koja revolucija be ? Aj ti kreni revolucija so 100 dusi protiv policija i vojska plus gragani kako mene na primer ( a veruvam deka gi ima mnogu ) sto se protiv pederlukot a i kako kje krenat revolucija koa se nesposobni mozat samo kjotekot da go izedat. :)
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2:

Koja revolucija be ? Aj ti kreni revolucija so 100 dusi protiv policija i vojska plus gragani kako mene na primer ( a veruvam deka gi ima mnogu ) sto se protiv pederlukot a i kako kje krenat revolucija koa se nesposobni mozat samo kjotekot da go izedat. :)
Друже кога се бориме за подобар свет ние се бориме за сите. Не викам дека само гејовите треба да се борат за своите права. Се сомневам дека и ти си во подобра ситуација од нив (со правата и еднаквоста).
Зошто треба да падне национализмот, капитализмот, дискриминацијата? - Затоа што светот веќе неможе да се развива така. Човекот беше примитивен и создаде општество како него, треба да го измениме тоа општество.. треба да престанеме на различните од нас да гледаме како на непријатели.
Zeitgeist имаат еден многу убав документарец на оваа тема за таа “Револуција“ за која јас ти зборам.
http://www.zeitgeistmovie.com/add_croatian.htm

:pos2::pos2::pos2:

gragani kako mene na primer ( a veruvam deka gi ima mnogu ) sto se protiv pederlukot :)
Што ти смета тоа тие што се хомосексуалци?
-Тебе те боли кога тие имаат секс меѓу себе?
Ај да не провоцирам иначе би ти го плуштил Фроид со теоријата дека оние кој имаат најголема хомофобија се уствари најголеми хомосексуалци.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Друже кога се бориме за подобар свет ние се бориме за сите. Не викам дека само гејовите треба да се борат за своите права. Се сомневам дека и ти си во подобра ситуација од нив (со правата и еднаквоста).
Зошто треба да падне национализмот, капитализмот, дискриминацијата? - Затоа што светот веќе неможе да се развива така. Човекот беше примитивен и создаде општество како него, треба да го измениме тоа општество.. треба да престанеме на различните од нас да гледаме како на непријатели.
Zeitgeist имаат еден многу убав документарец на оваа тема за таа “Револуција“ за која јас ти зборам.
http://www.zeitgeistmovie.com/add_croatian.htm


Што ти смета тоа тие што се хомосексуалци?
-Тебе те боли кога тие имаат секс меѓу себе?
Ај да не провоцирам иначе би ти го плуштил Фроид со теоријата дека оние кој имаат најголема хомофобија се уствари најголеми хомосексуалци.
Така е :helou: Мистер Гарисон синдром ти е тоа

:pos2:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Dobro be so biva utre pedofilite si gi baraat nivnite prava? jas ne mi preci homoseksualnosta ako e prirodna rabota denes baraat prava utre kje posakat deca da odgleduvaat i kako toa dete kje se razviva uste od mali nozi kje bara cevka vo gazot toa li e noviot svet ? Toa li e tvojata revolucija a ?

P.S Inace da bev peder nemase da se buntuvam protiv niv tuku kje bef so niv i neam fobija od pederi pederu (da ne provociram) :)

Yubo - КАЈГАНА КОМУНИСT :pos2: ovoa prv pat go gledam komunist sto podrzava pederi :pos2: od ovie novite da ne si so napredni svakjajna na svetot ? :pos2:
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Dobro be so biva utre pedofilite si gi baraat nivnite prava? jas ne mi preci homoseksualnosta ako e prirodna rabota denes baraat prava utre kje posakat deca da odgleduvaat i kako toa dete kje se razviva uste od mali nozi kje bara cevka vo gazot toa li e noviot svet ? Toa li e tvojata revolucija a ?

P.S Inace da bev peder nemase da se buntuvam protiv niv tuku kje bef so niv i neam fobija od pederi pederu (da ne provociram) :)
Брат си наебал чим викаш дека хомосексуалноста е неприродна работа:
http://zahovistika.blog.com.mk/node/253774
Види линков да видиш што вика науката за хомосексуалноста.
А деца не смеат да бараат за посвојување за тоа што тоа ги нарушува правата на децата.
Иначе, таа револуција значи СЛОБОДА!!! значи секој ќе прави она што мисли дека е најдобро за него а не тоа што владата или некој друг мисли. Како што е денес.
Погледни го документарецот и излези од промитивизмот. А иначе таквите како тебе одат против хомосексуалноста од проста причина што се плашат од својата сексуалност (која е хомосексуална).. НЕ мора да значи дека ти си таков, но од оние што имаат хомофобија доста голем процент во потсвеста се хомосексуалци кои не сакаат да си признаат.

Dobro be so biva utre pedofilite si gi baraat nivnite prava? jas ne mi preci homoseksualnosta ako e prirodna rabota denes baraat prava utre kje posakat deca da odgleduvaat i kako toa dete kje se razviva uste od mali nozi kje bara cevka vo gazot toa li e noviot svet ? Toa li e tvojata revolucija a ?

P.S Inace da bev peder nemase da se buntuvam protiv niv tuku kje bef so niv i neam fobija od pederi pederu (da ne provociram) :)

Yubo - КАЈГАНА КОМУНИСT :pos2: ovoa prv pat go gledam komunist sto podrzava pederi :pos2: od ovie novite da ne si so napredni svakjajna na svetot ? :pos2:
Ти знаеш што е комунист друже??
Ако имаш 2 збора прочитано од Маркс ќе ти биде јасно што е тоа комунизам и дека тоа нема врска со она што го живееле во СССР и Југославија..
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Ne me interesira Marks btw porado bi go cital Hitler otkolku Marks a ako pravi koj sto saka toa ti e anarhija znaci jas sakam da tepam pederi i po tvojata revolucija smeam neli ?
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Ne me interesira Marks btw porado bi go cital Hitler otkolku Marks a ako pravi koj sto saka toa ti e anarhija znaci jas sakam da tepam pederi i po tvojata revolucija smeam neli ?
Не прави секој што сака, секој прави што сака СО СЕБЕСИ! што е малце различно.
Иначе после револуцијата таквите како тебе што „Сакаат да тепаат педери“ нема да имаат предрасуди и ќе признаат дека се педери.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Brat ako si ti peder teraj filmot i vikaj go partnerot kaj tebe doma vo soba da ti go navre a jas ne sum peder i nema sto da priznavam jasno a drugo ako sekoj pravi sto misli deka e najdobro za nego jas mislam najdobro e da pocnam da ubivam i ti i tvojata sloboda bi me prifatile ?
 

Yubo

КАЈГАНА КОМУНИСТ
Член од
10 ноември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Brat ako si ti peder teraj filmot i vikaj go partnerot kaj tebe doma vo soba da ti go navre a jas ne sum peder i nema sto da priznavam jasno a drugo ako sekoj pravi sto misli deka e najdobro za nego jas mislam najdobro e da pocnam da ubivam i ti i tvojata sloboda bi me prifatile ?
Друже јас не сум геј, но кога би бил не би се плашел да признаам. - За разлика од тебе...
Тоа што мразиш некој само поради тоа што е различен од тебе е само твој проблем и на никој друг. НЕ мора да убиваш само свати дека како што ти си се ориентирал како хетеро сексуалец некој се ориентирал како хоми.. како што ти си се ориентирал да бидеш Македонец некој се ориентирал да биде Србин..
Постојат и различни од нас и нив треба да ги прифатиме а не да имаме фобија.
повторувам јас сум против геј парада затоа што тоа е позирање и е не продуктивно, но сметам дека не треба да се има дискриминација кон овие луѓе од проста причина што тие нас не ни нанесуваат никакво зло со тоа што се хомо сексуалци.
 
S

smart ass

Гостин
Da zaradi idiotive vo srbija posle 2001 godina probaa da organiziraat uste eden protest ili Gej parada ama i policijata ne bese spremna da gi odbrani dodeka postojat takvi idioti kako vo srbija na ovie pedercistava kje im bide strav da izlezat na ulica a kamoli da baraat prava a ne pa deca da posvojuvaat, i uste edno procitav gore nesto ko demek zaso da ne posvojuvaat deca
Епа фактот останува...ИДИОЈТИ се...а за полицијата-како велат и пијаниот од лудиот бега,а и полицаец од идиот,согласно стандардите идиојт е некој со 40 ај кју:toe:

За посвојувањето деца сум строго против...се додека искуствата од свенска(рај за педери) не докаже спротивно,а дотогаш......
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Brat ako si ti peder teraj filmot i vikaj go partnerot kaj tebe doma vo soba da ti go navre a jas ne sum peder i nema sto da priznavam jasno a drugo ako sekoj pravi sto misli deka e najdobro za nego jas mislam najdobro e da pocnam da ubivam i ti i tvojata sloboda bi me prifatile ?
Дечко, внимавај малку како се изразуваш.
Ако мислиш дека е најдобро да почнеш да убиваш иди пријави се со време во полиција и побарај соодветна помош.
Не ме сфаќај погрешно, си имаш ти твој став, ама не мора така сурово да се обраќаш.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Razlikata megu mene i tebe e sto velis NO KOGA BI BIL jas nitu bev nitu sum NITU bi bil peder i zatoa nema sto da priznavam a pederite nanesuvaat zlo so samoto paradiraje na plostad ili zamisli ucitel vo nekoe skolo im veli na decata da se bide peder e dobro so samoto nivno pojavuvajne nanesuvaat zlo kaj malite deca i zamisli nekoe detence go prfakja ucejneto na pederot pa go prenesuva na drugarceto pa podocna toj na nekoj drug i eve ti edna neproduktivna GENERACIJA se zaradi nastavnik PEDER! i zatoa se zlo

Inaku ako ne se spreci paradava kje bide interesno Na balkanot nikna uste eden pederski grad posle Ljubljana a toa e Skopje... (zatoa za cest na Drzavava i vasiot sakan Grad daj da ja sprecime ovaa teska glupost )

Дечко, внимавај малку како се изразуваш.
Ако мислиш дека е најдобро да почнеш да убиваш иди пријави се со време во полиција и побарај соодветна помош.
izvini brat ama jas ni planiram da ubivam ni ti sum ubiec...Samo sakav da kazam deka ako sekoj pravi kako sto saka i misli deka treba da pravi so samiot sebe ima luge koi sakaat da ubivaat dali poradi egzistencija ili pak samo da se zadovolat so ubivajne dali toa opstestvo i niv treba da gi prifati ili treba da gi osudi ? Bideki poentata na negovata revolucija jas ja razbiram pravi kako sto sakas ne kako sto nalozuva opstestvoto.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
izvini brat ama jas ni planiram da ubivam ni ti sum ubiec...Samo sakav da kazam deka ako sekoj pravi kako sto saka i misli deka treba da pravi so samiot sebe ima luge koi sakaat da ubivaat dali poradi egzistencija ili pak samo da se zadovolat so ubivajne dali toa opstestvo i niv treba da gi prifati ili treba da gi osudi ? Bideki poentata na negovata revolucija jas ja razbiram pravi kako sto sakas ne kako sto nalozuva opstestvoto.
Затоа ти реков дека те сфаќам. Не ме разбирај погрешно. Само лошо е со таков пример да се пристапи... Слушнавме тепања, набивања шипки во задникот, лупање шипки по глава... Па дури и тоа беше многу. Затоа убиства ни како пример:) Дури и како пример се лоши:)
Продолжете со дискусијата:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom