Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
само проблем ке направите поголем! може да дојде и до тепачки и поединци кои иницираат овакви работи да допринесат за нови конфликти во државата.
Па ти што мислиш дека они се толку увредени од тоа што го пишува во енциклопедијата?:nenene:Они бараа само причина за протест,каде меѓународна како и секогаш ќе застане во нивна одбрана демек сме ги увредиле и полека да почнат да реализираат долгогодишна замисла.Бараа да излезат на протест,знаејќи дека и ние ќе организираме контра протест,да дојде до инцидент,па конфликт и ете ти "природна Албанија".
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
P-S-G, постот ти е едитиран. Да ве потсетам (иако добро знаете, само така ви чини) дека не е дозволено користење на пцовки на форумов.
Се извинувам за грешката и фала за разбирањето друже , крајно изнервиран бев затоа . Извини уште еднаш:helou:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.394
Поени од реакции
6.509
Па ти што мислиш дека они се толку увредени од тоа што го пишува во енциклопедијата?:nenene:Они бараа само причина за протест,каде меѓународна како и секогаш ќе застане во нивна одбрана демек сме ги увредиле и полека да почнат да реализираат долгогодишна замисла.Бараа да излезат на протест,знаејќи дека и ние ќе организираме контра протест,да дојде до инцидент,па конфликт и ете ти "природна Албанија".
добро и ке паднете на провокацијава? ке истрчате на протест само колку да задоволите нечии партиски интереси?
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
кога ке го обереш бостанот за туѓи интереси ке попуваш во градска болница:helou:
Дечко ако ти е став не оди во четврток:helou:Јас ќе отидам и нема да завршам во болница 100%. Дел од браќава само нека запалат знаме пред мене или почнат да ми се закануваат:smir:
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Што добро е, зар тоа е доволно што направило министерството за надворешни работи ???
Треба под итно да се разгледа се во врска со Косово, неговото признавање, како и некакви блокади. Па да видат во иднина дали ќе прават такви или слични работи...
Аха, така ли?
Тогаш и Албанија треба под хитно да го услови Македонија со вето, бива така.
И кои блокади пиле, тие блокади ке ни наштетат и нас!
Викаш блокади, признавање, ова она куп глупости, како тоа, да знаемето го запалил Тачи, или Сејдиу, ало тие се навиачка група исто како што и комитите палат "албанско" знаме така и овие во знак на револт ке запалат македонско знаме, ке пцујат ова она исто како што така праваат нивните колеги комитите, војводите, чкембарите или незнам кој уште кураци такви.
Сега немој да ме сфатиш погрешно, не ги подржуваам овие нешта во никој случај, но овие медиумите сакаат уште повеќе да ја слошат ситуацијаата, па уште даваат простор да известуваат за натревар во косово каде се палело знаме.

A што правиме што напишаното е чиста вистина и што неможе секогаш да биде по ваше??? За палењето на знамето нема да коментирам таканаречените ШЌиптари уште еднаш покажаа дека многу ја сакаат нашата држава. Ќе речете што имале они везе не биле од тука. Епа еве ви уште еден пример. Балистите од тетово...
Ало проблемот е во тоа што нема факти, тие факти уште досега никој ги нема објавено, затоа и вашите академци признаа и одлучија да направаат корекции, а тоа резултат на тоа дека немаат факти за тоа е ова ситуација ваква како што е!


Како прво и основно,вие треба да почитувате прво,пошо сте гости во оваа држава од времето кога беше војната во Србија...

И немој да заборавиш ти која е причината поради палењето на знамето...Пандели Мајко со неговата “храбра изјава“
Прво и основно, за вакви размислувања како што си напишал погоре ти не заслужуваш да те почитуваам, и немој и да очекуваш да те почитува некој.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
добро и ке паднете на провокацијава? ке истрчате на протест само колку да задоволите нечии партиски интереси?
Друже не е тоа партиски интереси,напротив тоа е национална свест...
Денеска протест,пред некоја недела летоци со Голема Албанија фрлаа,следно ???
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.394
Поени од реакции
6.509
Дечко ако ти е став не оди во четврток:helou:Јас ќе отидам и нема да завршам во болница 100%. Дел од браќава ќе завршат само нека запалат знаме пред мене или почнат да ми се закануваат:smir:
јас ве поддржувам и вас и нив, и двете групи имате право на протести но сметам дека ако вторава најавена група се појави таму може само да и се наштети на државата а проблемот со албанците нема да се реши!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
добро и ке паднете на провокацијава? ке истрчате на протест само колку да задоволите нечии партиски интереси?
Аха, така ли?
Тогаш и Албанија треба под хитно да го услови Македонија со вето, бива така.
И кои блокади пиле, тие блокади ке ни наштетат и нас!
Викаш блокади, признавање, ова она куп глупости, како тоа, да знаемето го запалил Тачи, или Сејдиу, ало тие се навиачка група исто како што и комитите палат "албанско" знаме така и овие во знак на револт ке запалат македонско знаме, ке пцујат ова она исто како што така праваат нивните колеги комитите, војводите, чкембарите или незнам кој уште кураци такви.
Сега немој да ме сфатиш погрешно, не ги подржуваам овие нешта во никој случај, но овие медиумите сакаат уште повеќе да ја слошат ситуацијаата, па уште даваат простор да известуваат за натревар во косово каде се палело знаме.



Ало проблемот е во тоа што нема факти, тие факти уште досега никој ги нема објавено, затоа и вашите академци признаа и одлучија да направаат корекции, а тоа резултат на тоа дека немаат факти за тоа е ова ситуација ваква како што е!




Прво и основно, за вакви размислувања како што си напишал погоре ти не заслужуваш да те почитуваам, и немој и да очекуваш да те почитува некој.


Не ме почитувај бе,јас не ве почитувам вас,а немам ни намера тоа да го сторам во иднина...НЕМА НИКОГАШ ДА ГО СТОРАМ !!!:tv:
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
да да сите македонци се кренавте на нозе затоа што го запалиле македонското знаме
го запалија и македонци од струга албанското знаме и клипот го ставија на јутуб без никаква причина
вие викате дека албанците не ве сакаат вас а тие обратно
односно ни вие ни албанците не се сакате .. се мразите и никогаш нема да има соживот
и што треба сега да се прави војна од ова да страдаат невини луѓе
заради некој македонски и албански патриоти ???
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Еве добра вратка.

И сите на идиотски начин...

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=11586

Кој и да е, не треба да пали знаме.
Сами се запалија. А и онака што има да се вее албанско знаме во македонска држава. Оди стави во грција албанско знаме зошто и онака плачите дека имате големо малцинство таму.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Сами се запалија. А и онака што има да се вее албанско знаме во македонска држава. Оди стави во грција албанско знаме зошто и онака плачите дека имате големо малцинство таму.
И шо мислиш, сега мене ми е гајле кој го запали?
Важно запалено е. На нивно место знамиња на ВМРО-ДПМНЕ.

Маме да им ебам на сите тие што палат знамиња, се женско дома, се што му моча клечејќи, дали тоа биле Албанци, Македонци, Роми, Срби, Хрвати, Грци итн...

Се што претставува иницијална каписла за меѓуетнички немири!
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
[/b]

Не ме почитувај бе,јас не ве почитувам вас,а немам ни намера тоа да го сторам во иднина...НЕМА НИКОГАШ ДА ГО СТОРАМ !!!:tv:
Ех вака е подобро!
Сега да не ти слушнам глас, ако уште еднаш очекуваш од албанците да те почитуваат.
Ајде сеа:drk:!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Маме да им ебам на сите тие што палат знамиња, се женско дома, се што му моча клечејќи, дали тоа биле Албанци, Македонци, Роми, Срби, Хрвати, Грци итн...

Се што претставува иницијална каписла за меѓуетнички немири!
Дефинитивно, најпаметниот пост на темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom