Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Pa ja nemozam na cel forum da vi odgovaram be dugar ..
Ne sum jas meta ovdeka , da se ispraznite na mene ,pa da gi osuduvam ili branam nekoj koj sto voopsto ne gi ni znam .
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
za koj kako:) vidi na youtube cumovski kako go prasuva nekoj si komandant na mvr vo studioto,citiram"dobro eve vo aracinovo gi spasija amerikancite vikas,nego kazi mi vaka direktno zasto ne vlegovte vo aracinovo,1 mesec bevte tamu" toa batka...i molete se vie druze,nema sto da se molime nie na 3 drzavi se vee moeto zname,se uci mojata istorija,se pee i se zbore na moj jazik...
Моли се ти за пристап на некоја тема во која ќе покажеш малку повеќе почит кон дискутантите и земјата во која живееш. Паузирај недела дена. Продолжете со дискусијата.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
za koj kako:) vidi na youtube cumovski kako go prasuva nekoj si komandant na mvr vo studioto,citiram"dobro eve vo aracinovo gi spasija amerikancite vikas,nego kazi mi vaka direktno zasto ne vlegovte vo aracinovo,1 mesec bevte tamu" toa batka...i molete se vie druze,nema sto da se molime nie na 3 drzavi se vee moeto zname,se uci mojata istorija,se pee i se zbore na moj jazik...
Мене не ми е страв,а ако викаш дека и тебе не ти било страв во 2001 кога ви гореше под нозе,тогаш ОК...Ти знаеш подобро од мене како е да ти чури на глава...И не провоцирај за 2001,"вие добро знаете што направивте"
На!
 
C

cige

Гостин
Ова изгледа е планински ритуал за изразување благодарност за тоа што им ја признавме независноста:jaj:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
he - he , i protiv SAD ?
A proglasen Albanskiot narod kako naj PROAMERIKANSKI u svet ..
Pa i ti isto , ete gleas kako sam sebesi go udiras vo stomak , tamu kaj drugiot kade se karame (Istoria( , Tamu si Anticki Makedonec , a tuka go podrzuvas MANU , a istiot te pravi so sllavjansko poteklo .. kako da te razberam , kazi mi ?

На зборови сте про-САД, ама делата сосема друго говорат. Пред некоја седмица се палеа возила на КФОР и го бркаа КФОР од Косово.

И јас не се согласувам со многу работи од МАНУ, меѓутоа како припадник на цивилизираната македонска нација, јас моето незадоволство ќе го изразам со пишан збор и релевантни факти.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
На зборови сте про-САД, ама делата сосема друго говорат. Пред некоја седмица се палеа возила на КФОР и го бркаа КФОР од Косово.

И јас не се согласувам со многу работи од МАНУ, меѓутоа како припадник на цивилизираната македонска нација, јас моето незадоволство ќе го изразам со пишан збор и релевантни факти.
Исто како што се изразија и "децата" пред грчката амбасада, поради непризнавање на државата/симболите/народот?

Чудно, но, колку што ме служи меморијата, место пишани зборови, фрчеа камења... Лесно е да се правиш паметен кога се работи за туѓа болка.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Ова изгледа е планински ритуал за изразување благодарност за тоа што им ја признавме независноста:jaj:
Не бе, си викаат абе ќелеши со цел памет не признавте - и ни се смеат во лице и они и србите.

Вакви глупави работи прават глупави луѓе со ископлексиран живот и цел тој живот следат некого и чекаат наредби од него без многу да размислат, други мислат за нив. Не се и они криви, природата ги казнила.
 
M

marsovka

Гостин
Исто како што се изразија и "децата" пред грчката амбасада, поради непризнавање на државата/симболите/народот?

Чудно, но, колку што ме служи меморијата, место пишани зборови, фрчеа камења... Лесно е да се правиш паметен кога се работи за туѓа болка.
аха а каде вас не ве признаваме ?
Ве дискриминираме?
Ви забрануваме овде да зборите на албански ?
Ви менуваме имиња?
Ве оставивме да отворите универзитет кој сега служи за пример што се случува кога калашников -политичари влезат во политика и образованието ---->циркусот
Грција тоа го прави , ние го правиме врз вас ?
Тони еве ти тука живееш .
Ние одзгора и го признавме косово .

Ставаме ли економско ембарга и вето врз косово и албанија ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Би сакал да ги прашам Албанците како би се чувствувале некој да извади ваков транспарент со натпис

Analbanania?



Не е баш пријатно, нели?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Исто како што се изразија и "децата" пред грчката амбасада, поради непризнавање на државата/симболите/народот?

Чудно, но, колку што ме служи меморијата, место пишани зборови, фрчеа камења... Лесно е да се правиш паметен кога се работи за туѓа болка.
Група изолирани деца, кои не беа поддржани од македонските партии и општеството, демонстрираа зошто Грција не го признава основното човеково право на самоопределување.

Да се демонстрира против Енциклопедијата е протест против науката и против основното човеково право- СЛОБОДА НА ГОВОРОТ, нешто што никаде во светов не се случува. Пишаниот збор се демантира со друг пишан збор и факти, не со закани и палење знамења, методи кои припаѓаат на делечните времиња.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Чудно, но, колку што ме служи меморијата, место пишани зборови, фрчеа камења... Лесно е да се правиш паметен кога се работи за туѓа болка.
Ние фрлавме камења во право си, но исто така,претходно, безброј пати сме побарале од Грците да седнеме на заедничка маса и да ги решиме проблемите, но за жал другата страна не била заинтересирана за тоа.Друго ние немаме проблем со Грците, они имаат проблем со нас.Вашето и нашето сценарио имаат огромни разлики.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
О, и, навивачка група од Косово го запалила македонското знаме? По контроверзните натписи во Енциклопедијата на МАНУ? Па, па... Па, ја сам изненаѓен и увреѓен!!!
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ova e veke premnogu,toa ni e fala so gi priznavme.Toa ti e, necivilizirani indijanci.
Garant im bilo ritual ova:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Глупи ќе испаднат Албанците.Се размислуваат да го извадат јазикот од задникот на вујко Сем и сами да продолжат,а не знаат ако(кога) ќе го сторат тоа,за 24 часа ќе бидат збришани од планетата.


И да,би сакал да ги потсетам качачките банди(Косово) на бугарската милиција.
А сигурно ќе бидат они тука у случај на конфликт.
Само они имаат муда(т.е. се толку нечовечки).

:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom