Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Сум препишувал и ке продолжам да препишувам:)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
По некои предмети препишувам што ме мрзи да ги учам и тоа на ливчето зборовите ги пишувам од позади:):)така да и да ме види најверојатно нема да се снајде.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Секогаш!!!...
Имам еден другар, кој на тест математика збори со тетка му(професорка) на мобилен(седи во последни клупи, скриен од компјутери)...

Секогаш кријам ливчиња..Највеќе во некое кутивче, или пак во ракав(доколку носам долги ракави)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Ех, пред две недели физика ме фати како препишувам со мобилниот...:nerv:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Хах,за секој али баш за секој тест си се имам опремено,али скоро никад не си ја користам опремата :kesa:.Или страв ме фаќа или па таман ќе се одлучам да го извадам ливчето и да ѕирнам негде ете ја оп наставничката :pos2:па да не настануваат узбуни,пак си останувам со она што сум си го научила,ако воопшто сум пипнала книга пред тестот...:pipi:Тоа ви се вика : жив баксуз :toe:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
За писмена македонски најубаво ако имате опција на телефонот да снимате глас,издриктирајте ја цела писмена,пуштете на слушалки и раат препишувајте :)
 
П

Паган-др

Гостин
Имало некогаш од мобилен да препишам, тие што имаат Sony Ericsson знаат дека тие Notes што се можат и на дисплеј да се стават. Само го вадиш мобилниот и препишуваш.:)
За ливчиња такви ствари не, пошто дур го напишам ја тоа на ливче ке го научам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Имало некогаш од мобилен да препишам, тие што имаат Sony Ericsson знаат дека тие Notes што се можат и на дисплеј да се стават. Само го вадиш мобилниот и препишуваш.:)
За ливчиња такви ствари не, пошто дур го напишам ја тоа на ливче ке го научам.
Јас не сум знаел:)значи уште една финта,а кај нас во школо е дозволено да се слуша музика на час и кога ќе праша што правиш?Еве да сменам песна:):)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Јас не сум знаел:)значи уште една финта,а кај нас во школо е дозволено да се слуша музика на час и кога ќе праша што правиш?Еве да сменам песна:):)
Дозволено да пушташ музика на час?
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
цело средно препишувам и ме имаат 3-4 пати фатено па дури и кај директорот сум бил :uvo: и увек препишувам на ист начин ливчиња искуцани во ворд фонт 5 од двете страни ( направени мали обично по 2 лекции на ливче ( дупло ливче)) и си ги бутам по џебови и едно во рака обавезно ( се има десено едно ливче да го превртам по 10пати дур не го најдам вистинското :wink:) и си го дрџам во рака цело време ( лева рака) и нонстоп буљам накај професорт како стреа да си праам со другата рака и така си препишуем се

копу намбер 2 ( ако испадне нешто како што не треба) слики од лекциите на мобилниот/ ворд формат префрлен на мобилката и го стаам под нозе и си цепам
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Никојпат не ме имаат фатено како препишувам ..

Еве ви совет : купете си од пенкалата што имаа календарче со нив

приврзано и тоа календарчето може да се вади и да се става зад него

ставете си ги ливчето и само си го подигате и си препишувате :wink:

Никојпат не ме имаат фатено ... :vozbud:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
РЕДОВНО :pos2:Почнав од 4одд да препишувам кое за жал небеше успешно ама со тек на време се усовршив и сега редовно си препишувам и никој неможе да ме фати знам многу финти за преписување
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Имало некогаш од мобилен да препишам, тие што имаат Sony Ericsson знаат дека тие Notes што се можат и на дисплеј да се стават. Само го вадиш мобилниот и препишуваш.:)
За ливчиња такви ствари не, пошто дур го напишам ја тоа на ливче ке го научам.
Тие од Сони Ериксон треба да добијат некое одличје заради тие Notes.Колку пати ми спасиле г'з кога требало да се пишува за години, други глупи факти и дрн дрн.Математика пример отвораш дигитронот, а пред тоа на позадина ги имаш формулите:)
Многу корисно нешто е тоа, сериозно.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Никојпат не ме имаат фатено како препишувам ..

Еве ви совет : купете си од пенкалата што имаа календарче со нив

приврзано и тоа календарчето може да се вади и да се става зад него

ставете си ги ливчето и само си го подигате и си препишувате :wink:

Никојпат не ме имаат фатено ... :vozbud:
Јас овие финти ги праев уште во 6 оделение и тоа каленрачето го влечев скроз и си го ставав на клупа сега више е застарен модел тоа има многу други финти како на ПР.цел текст на салотејп,текст на КОКА КОЛА од малите и многу други ако ве интересира како е тоа со кока кола пиите це ви објаснам сликовито.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom