Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
А има ли ја Македонија тука?Јас беех се регистрирала ама никако да сфатам шо треба у играта да правам....
Ја нема сеуште.
dobro za peru ne ali za bolivija ili na Venecuela ili pak na Bugarija taka ke mozeme da gi oslobodime so nivni pari i da dokazeme na svetot deka sme brojni!!!!!!!!!1
Исто ти е и за државите погоре за 4-5 месеци да имаш 120 државјанства не вреди до тогаш којзнае колку играчи ќе имаат, а Бугарија е во PHOENIX.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
абе што е ова што мерите за што се работи ?

еј абе ни го зедоја пловдив овие романциве ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Си направив нов акаунт, стариот го пријавив за бришење :vozbud:
Ај сите адд за пријател: Клик
е зашо го напраи тоа, 17ти левел си бил...сеа вака може и да те банираат, боље да си ги прашаш админите, пошо ке те фатат.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
е зашо го напраи тоа, 17ти левел си бил...сеа вака може и да те банираат, боље да си ги прашаш админите, пошо ке те фатат.
Пратив тикет и ми го избришаа тој, и ми рекоа може нов да си направам... :)
А за 17 левел ке се стигне за неколку недели :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Пратив тикет и ми го избришаа тој, и ми рекоа може нов да си направам... :)
А за 17 левел ке се стигне за неколку недели :)
не ми е јасно зошто. барем да си соберел некој денар, да си ги префрлел на некој од нас и да ти ги вратиме на новиот после тоа, за да имаш пари од одма.

океј ти си знаеш, голем си :)
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
не ми е јасно зошто. барем да си соберел некој денар, да си ги префрлел на некој од нас и да ти ги вратиме на новиот после тоа, за да имаш пари од одма.

океј ти си знаеш, голем си :)
Сите пари ги донирав на тоа на 8 акцијата што беше (14/15 голд), така да ок си е :D
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
еј абе ни го зедоја пловдив овие романциве ?
Како НИ го задоа, мислиш им го зедоа? Што ни е гајле нас за Бугариве... Нека ги окупират, мамето нивно.. што има врска ако се во Phoenix, ние не сме сеуште додадени како земја, па сега и за тоа да се грижиме...

Кога ќе влеземе во играта како земја, тогаш можеби би не засегало тоа (да не тргнат Романците од таму и накај нас), но сега воопшто не не' засега тоа...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
dragi makedonci eve sega javno sakam da se izvinam na site makedonci za se sto im imam loso receno i zgreseno posebno na LazarosaMkD znam deka bev los i nekorekten a pred se glupav i vulgaren zatoa sega iskreno ve molam za proska oti navistina igrava mi znaci i mi prirasna za srce i nemozam da si dozvolam da me mrazite!!!!:kesa:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
dragi makedonci eve sega javno sakam da se izvinam na site makedonci za se sto im imam loso receno i zgreseno posebno na LazarosaMkD znam deka bev los i nekorekten a pred se glupav i vulgaren zatoa sega iskreno ve molam za proska oti navistina igrava mi znaci i mi prirasna za srce i nemozam da si dozvolam da me mrazite!!!!:kesa:
:pos::pos::pos::pos::pos:
да пукнеш ме изнасмеа :pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom