Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Небитно дал е јак Сандерленд,кога Манчестер е Манчестер,да не се заебаваме.

Иначе Венгер изјавил дека Челзи биле победливи и дека очекува победа на Бриџ.
Ваквите изјави се знак на слабост и страв според мене.Ама ај останува да видиме што и како утре.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Небитно дал е јак Сандерленд,кога Манчестер е Манчестер,да не се заебаваме.

Иначе Венгер изјавил дека Челзи биле победливи и дека очекува победа на Бриџ.
Ваквите изјави се знак на слабост и страв според мене.Ама ај останува да видиме што и како утре.
пуфффф...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Гледам деновиве низ медиумите многу се зборува за Дрогба.
Не дека е мало дете и неможе да поднесе притисок ама тоа ич не ми се свиѓа.
Да не му удри нешто во глава, и да почне да себичи...



П.С. Најс Манчестер најс, најс резултат...
Уше да победиме утре и колово ќе е премија
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Гледам деновиве низ медиумите многу се зборува за Дрогба.
Не дека е мало дете и неможе да поднесе притисок ама тоа ич не ми се свиѓа.
Да не му удри нешто во глава, и да почне да себичи...
За трансфер некаде го спремаат или?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Толку дечки му помина времето на Гејнајтед...ќе тонат и тонат....
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
За трансфер некаде го спремаат или?
Абе не ама се става акцент на неговата желба ко мал да игра за Арсенал, и дека можел за 100.000 фунти да премине кај Венгер, неговите 12 погодоци на 12/13 натпревари и сл
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Толку дечки му помина времето на Гејнајтед...ќе тонат и тонат....
Абе ајде! Кој те излажал така? Јас мислам дека вашето време поминвит иако кратко траеше, до кога со Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Кол?! Сите главни играчи ви се близу 30 или над 30 години и ако мислите дека е лесно да смените 5-6 главни играчи во 1-2 години и да нема пад на играта се лажете...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Абе не ама се става акцент на неговата желба ко мал да игра за Арсенал, и дека можел за 100.000 фунти да премине кај Венгер, неговите 12 погодоци на 12/13 натпревари и сл
Се замараат веснициве со непотребни работи, ќе начекаат така да искочи од игра една утакмица стандарден првотимец и одма нова идеја за колумна :smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Абе ајде! Кој те излажал така? Јас мислам дека вашето време поминвит иако кратко траеше, до кога со Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Кол?! Сите главни играчи ви се близу 30 или над 30 години и ако мислите дека е лесно да смените 5-6 главни играчи во 1-2 години и да нема пад на играта се лажете...
Имаме достојни замени...Брума,Какута,МекЕкран...плус ние не зависиме ни од Лампард ни од Дрогба ни од било кој...за разлика од вас.
 
В

Вори

Гостин
Абе ајде! Кој те излажал така? Јас мислам дека вашето време поминвит иако кратко траеше, до кога со Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Кол?! Сите главни играчи ви се близу 30 или над 30 години и ако мислите дека е лесно да смените 5-6 главни играчи во 1-2 години и да нема пад на играта се лажете...
Не знам зошто паѓаш на ефтини провокации.
Далеку од тоа дека ние ќе пропаднеме.Ќе купиме 3-4 играчи,имаме многу таленти од академијата кои во наредните години ќе го завземат првотимскиот статус.
МекЕкран,Какута,Стариџ,Борини,Анхолт,Брум и Матеј Делач сигурно ќе бидат едни од главните алки на Челзи во иднина.

И далеку од тоа дека вие пропаѓате,само поминувате во еден лош период,која секоја екипа го има.
Не сте во посакуваната форма,мали турбуленции во екипа,неколку повредени,тоа е епилог за лошата игра и лошите резултати.

ПИС!
 
F

fantomX

Гостин
ФантомХ баце, ги читам твоите постови и гледам дека донегде си у право! Потполно си во право за тоа дека тимот на Челси е стар и изморен и дека има танка клупа, како и за тоа дека има во тимот играчи кој воопшто не заслужуваат да играат таму ( од овие најистакнати по мене се Стариџ,Жирков и Фереира)!!! Но кога кажа дека играта на Челси е веќе прочитана мислам дека згреши а сега ќе ти кажам и зашто!
Значи вака и јас едно време мислев дека овие играчи се готови и прочитани но се излажав, затоа што овој Челси колку гот проблеми да имал, на секоја утакмица изведува нешто ново, т.е. посебно оваа година со врајќањето на Есиен добивме многу на универзалност, Рамирес исто така е фудбалер кој игра на повеќе позиции (се освен плаејмејкер во средината), Малуда исто така, Анелка исто така!
Во една пригода Карло Анчелоти изјави дека формацијата треба да варира врз основа на играчите кој се во тимот, а не таа да биде фиксна и да не се менува. Е тука лежи тајната на Челси и токму затоа лани бевме шампиони, бидејќи на формацијата од 4-1-2-1-2 диаманд се трансформираше во 4-3-3 триаголник или во 4-3-3 класична! Менувањето на концепцијата на игра во текот на еден меч е нешто кое ги излудува противниците и тотално ги разбива! Затоа и Челси лани постигнуваше толку погодоци и ги победи сите 6 дуели со биг 4, нели се сеќавате како Арсенал лани играше како бес компас и делуваа тотално збунети, како да не знаеа од која страна идат нападите на Челси!
Е токму ова е она по што се разликува Челси, но тоа се постигнува со добра клупа, универзални играчи и одличен плејмејкер, а годинава Челси има само една од овие работи а тоа е универзалноста! Клупата отиде на продажба (Балак, Кол и останатите веќе ги нема) а за плеј ни остана само Френк кој доколку се повреди ние сме како залутан брод ( тоа е она што сите го гледаат освен управата на Челси)!
Значи Челси само во ваква ситуација може а речеме дека е прочитан, но кога Лампард е здрав прикасзната е сосем поинаква и ние го добиваме ова што погоре го наведов, она по што Челси е препознатлив и уникатен во Европа, она што го нема ни Барса ни Реал ни Интер ни Арсенал ни Ман Ју.
Сепак не можеме да оставиме се на божја волја и да се моломе Френк да биде здрав или да очекуваме од младиот но неискусен МекЕхран да го замени, мора се превземе нешто уште во Јануари ако не сакаме уште една сезона во ЛШ да отиде во неповрат ( за тоа на почетокот реков дека до негде те поддржувам)!
И ште сакам да прокоментирам за мечот со Сити и за сите тие коментари поврзани со слабата игра на Рамирес, Па луѓе како очекувате тој да одигра добро кога тој мораше да го глуми Лампард т.е. плејмејкер што тој не е! Кога јас би бил на местото на Карло би го ставил во оган малиот Мекехран па шта год биде нека биде! И ако не приметивте тој почна слабо да игра откако Сити комплетно се затвори бидејќи тогаш од него се бараше одличен пас за напајѓачите кој тој не успеваше да го даде!
Така да нејќам да се повторувам но јасно е дека мора да се доведе плеј на зима или да се молиме за Френки, во спротива уште од сега можеме да се простиме од пехарот со големи уши, бидејќи во нокаут фазата сигурно ќе се најдеме во ситуација да мораме да разбиваме тврда одбрана или бункер, а тоа без квалитетен плејмејкер не е можно!

ПС: Сега открив дел од новата анализа која ја спремам за блогот али ајт!
ПС2:Ова се само мои мислења и со истите не мора да се сложите!!!
Никогаш не реков дека тимот на Челзи е стар и изморен. Велам дека тимот на Челзи е прочитан и нема ново шо да понуди, шо не е исто со стар и изморен. Ново можи да биди Џош МекЕкран сезонава, на пример само, но дали ќе биди? Јас мислам не, не е толку нешто посебно колку шо неговите 17 години прават да се мисли дека е.
Измеѓу вториот и третио болдиран дел си објаснувал дека грешам за таа моја прочитаност на Челзи. Но на крајот се гледа дека се шо ми пишуваш е за минатата сезона, за која реков дека тимот беше солидно избалансиран, но сепак до одредена доза прочитан.
Четвриов болд е интересна констатација, иако Лампард не е вчерашен за да знајме како поштено можи да се изгуби во таква апла касапска средина ко таа на Манчестер Сити, па и во помалку касапски средини. Неговото неиграње пред една недела е само едно замачкување на реалната слика, дека Лампард можи поштено да се изгуби против цврсти копачи на средина на теренот. МекЕкран пак има некакви други карактеристики, шо јас би ги нарекол комбинација на Пирло и Кака, и ако еден ден биди играчиште од него, можам да речам дека то е то шо фалеше конкретно против Манчестер Сити - некој да ги натера Јаја Туре и Герет Бери да се судрат меѓу себе, Милнер и Компани по некоја секунда да им го пикнат на првите двајца одпозади - а МекЕкран да замини напред пред сите нив.
Не знам дали мора да се преземи нешто или не, дали во јануари или не знам кога. Има кој треба да знај то. Мое мислење е дека ќе се оди со МекЕкран на форсирање. Шо ќе биди? Само севишниот знај.
Овај дел ја има целата моја согласност. Мислам дека Рамиреш е добро скаутиран и се знаат неговите квалитети и неквалитети. И тука доаѓаме на двете работи од претходно - дебелиот се губи и ростерот е многу мал, без можност за ротации. А можно е дебелиот и да не се губи, едноставно нема други опции (шо сепак за мене не е веродостојно, пошто во дуелот со Њукасл концепцијата беше тотално промашена, со 3 играчи на терен целосно вон позиции, без никаква можност за да придонесат нешто (Жирков, Стуриџ, Какута)).
Интерено во секој случај, конечно некој салам да проба да изнесиме поштен муабет за состојбата на Челзи и насоката во која се движи. :toe:
Абе ајде! Кој те излажал така? Јас мислам дека вашето време поминвит иако кратко траеше, до кога со Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Кол?! Сите главни играчи ви се близу 30 или над 30 години и ако мислите дека е лесно да смените 5-6 главни играчи во 1-2 години и да нема пад на играта се лажете...
До кога со тие? Јасно е дека уште не многу долго, многу мразам кога расправам за нешто очигледно ко то.
Дали мислиме ние дека е лесно да смениме 5-6 главни играчи во 1-2 години? Ние ништо не мислиме. Само сакаме победа над Арсенал утре.
Абе не ама се става акцент на неговата желба ко мал да игра за Арсенал, и дека можел за 100.000 фунти да премине кај Венгер, неговите 12 погодоци на 12/13 натпревари и сл
Се замараат веснициве со непотребни работи, ќе начекаат така да искочи од игра една утакмица стандарден првотимец и одма нова идеја за колумна :smir:
Уште поарно, нека биди цело внимание врз него за некој друг од втор план да распали.

Имаме достојни замени...Брума,Какута,МекЕкран...плус ние не зависиме ни од Лампард ни од Дрогба ни од било кој...за разлика од вас.
Маглата која ја спомнувам долго време е токму тоа. Односно ова е еден дел од таа магла - НЕ ЗНАЕМЕ, НЕИЗВЕСНО Е дали тие се достојни за замена за „старците“. Многу работи НЕ ЗНАЕМЕ и НЕ СЕ ЈАСНИ. Воопшто не се.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Абе ајде! Кој те излажал така? Јас мислам дека вашето време поминвит иако кратко траеше, до кога со Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Кол?! Сите главни играчи ви се близу 30 или над 30 години и ако мислите дека е лесно да смените 5-6 главни играчи во 1-2 години и да нема пад на играта се лажете...
Бриши од фан клубов бе,џукело една.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom