Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Се плашам од Манчестер и Арсенал.Од друг никој во ПЛ.
Што ги ебам бе,кој се Сити па да стравувам сега јас дека ќе не победат.
И да не победат,пак ќе бидат 5-то место како лани,така да уживајте.
Ја веруам во дебелиот,тој ќе биде клучен фактор.

едит:давајте линкови за Сопкест..(ДОНЕВ кај си?:))
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
Chelsea are expected to start in the following 4-3-3 formation:

1 Petr Cech
2 Branislav Ivanovic
33 Alex
26 John Terry (c)
3 Ashley Cole
5 Michael Essien
12 John Mikel Obi
7 Ramires
39 Nicolas Anelka
11 Didier Drogba
15 Florent Malouda

Subs: 22 Ross Turnbull, 19 Paulo Ferreira, 38 Patrick van Aanholt, 18 Yury Zhirkov, 44 Gael Kakuta, 46 Josh McEachran, 23 Daniel Sturridge.

Man City are expected to start in the following 4-3-3 formation:

Hart; Zabaleta, K Touré, Kompany, Boyata; Barry, De Jong, Y Toure; Silva, Tevez (c), Milner.

Subs: Given, Boateng, Lescott, Vieira, A Johnson, Jo,Adebayor.

The referee is Andre Marriner.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Добро играме,фали малце креативност али чекаме на грешки нивни.
Овие па толку мизерни се од кај најдоа шутнаа,мислат Хиларио брани:pos2:
Рамирез многу брз бил...
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Добро играме,фали малце креативност али чекаме на грешки нивни.
Овие па толку мизерни се од кај најдоа шутнаа,мислат Хиларио брани:pos2:
Рамирез многу брз бил...
brz e brz e ramires samo malce da e pojak fizicki
mnogu dobro igrase za brazil uste pred da ode u benfica
 
В

Вори

Гостин
Пу пу да не урочам,добро играме,ја диктираме на некој начин играта,тие не чекаат на контри само,да им се пљукнам во пацерите.
Немавме многу шанси,освен пречката на Бане и неколку шутеви на Есиен.Кога сме кај него,треба да поработи на шутот дефинитивно.
Анелка е најголемо дрво,кај реков кај се запустив дека можеби тој ќе даде гол,кога човекот нема појма од животот.
Сега на крај Рамирес залетан беше,овој го сопна него и му ја зеде топката,и со право се лутеше бразилчево,кое изигра за мене супер полувреме.

А,овој Маринер има земено голема пара од арапите за утакмицава.Очигледно е дека суди за нив.Пет фаули имаше врз Дрогба што не ги досуди,вклучувајќи го и оној во шеснаесетникот каде што Бојата му направи опструкција на Дрогба,а овој се направи ко да не видел.
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Абе ајде не знам ни јас со кој играме...ако ова е фудбал што го игра Сити тогаш да не праиме муабет.Гледаат дека губат посед на топка па одма со тепање почнуваат.Прво на играч а после на топка!:toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Анелка дрво?Не би рекол...можеби направи неколку грешки,но сепак денес расположен е...:)
Добро изиграа сите...Микел се подобар е...:pipi:
 
A

Auditore

Гостин
Пу пу да не урочам,добро играме,ја диктираме на некој начин играта,тие не чекаат на контри само,да им се пљукнам во пацерите.
Немавме многу шанси,освен пречката на Бане и неколку шутеви на Есиен.Кога сме кај него,треба да поработи на шутот дефинитивно.
Анелка е најголемо дрво,кај реков кај се запустив дека можеби тој ќе даде гол,кога човекот нема појма од животот.
Сега на крај Рамирес залетан беше,овој го сопна него и му ја зеде топката,и со право се лутеше бразилчево,кое изигра за мене супер полувреме.

А,овој Маринер има земено голема пара од арапите за утакмицава.Очигледно е дека суди за нив.Пет фаули имаше врз Дрогба што не ги досуди,вклучувајќи го и оној во шеснаесетникот каде што Бојата му направи опструкција на Дрогба,а овој се направи ко да не видел.
Или ти врска немаш од фудбал или јас.
Анелка изигра солидно полувреме, главен беше во нападот сите топки преку него идеа а имаше и неверојатни дриблинзи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom