Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Имам гадно чувство за утакмицава со Шити.
Играме на гости,не сјебаа двапати лани,а и играме со тие баксузните црни дресови :)

Се надевам дека чувството ќе ме превари и дека ќе ги победиме,па макар и со непостоечки гол или пенал.
После мислам дека ќе се залетаме и ќе го победиме и Арсенал на Мостот.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Во врска со Анчелоти,сеуште нема потпишано нов договор.Ни тој ни Какута,така да ништо официјално.
Во врска со Кроос.Не мора да е копач,убаво рече еден фан на Јунајтед погоре.
А,во врска со Карлинг купов..нека играат младите,но нејќам уште од прво коло да испаднеме,и тоа од Њукасл.

--- надополнето ---




Против вас со 2-0 ќе почнеме,без секирации:smir:
Полека брат , не се залетувај толку многу , нека дојде натпреварот па тогаш ке мразговараме :):smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016


Која е оваа? :)

--- надополнето ---

Имам гадно чувство за утакмицава со Шити.
Играме на гости,не сјебаа двапати лани,а и играме со тие баксузните црни дресови :)

Се надевам дека чувството ќе ме превари и дека ќе ги победиме,па макар и со непостоечки гол или пенал.
После мислам дека ќе се залетаме и ќе го победиме и Арсенал на Мостот.
0-1 да тепаме супер би било...:):):)
 
A

Auditore

Гостин
Сега во среда играме со Њукасл (дома),па Ман.Сити (гости),Марсеј (дома),па Арсенал (дома),па Астон Вила (гости),па Спартак (гости)... За разлика од претходните екипи,сега екипите се за 1 до 2 класи погоре.Сега се зависи од нас.Ако победиме на 90% и прикажеме фантастична игра и со овие тимови,земајќи ја во обѕир и релацијата среда - сабота,тогаш би можеле да констатираме дека навистина сме созреале како тим,и сме способни и за поголемо достигнување од ланската двојна круна.
Со Шити имаме големи шанси да триумфираме, уште не се уиграни како екипа додека со Арсенал не очекувам многу.
 
F

fantomX

Гостин
Која е оваа? :)
Таа е жената шо молам Бога Лампард побрзо да ја ожени и да остај место Какута да почни да трча кај шо треба, на средината, а не ко некое си крило ко шо го пробува Анчелоти во последно време.

На здравје и Блекпул. Њукасл.....
Трнбул; Фереира, Брума, Алекс, Анхолт; Какута, Рамиреш, Оби Микел; Жирков, Стуриџ, Борини - моја желба за стартери. Мислам дека одбраната и така ќе изгледа, можеби Иванович место Фереира само; а средниот ред и нападот очигледно можат да бидат искомбинирани на најразлични начини, па ќе видиме.
Манчестер Сити? Многу тешка, комплицирана работа.

Малку да се насмејме сега...
"Arsenal are the best team," the Brazilian midfielder said after the draw at Sunderland.
Добро, нека јача на самодоверба, како и да е.
"We have the players and we have the touch. Chelsea have very strong players but they are old.
Јој?! Јас разбирам дека овај тим не е во цутот на младоста, но делов „very strong players but they are old“ е трагикомедија.
"This was just one game, we are still in a good position - and we play like Barcelona. Arsenal are going to win a trophy this season."
Ова е почеток - „and we play like Barcelona.“ :icon_bigg

Ништо од се претходново и не беше нешто многу смешно, ама следново...
"You can't expect to win at Sunderland," he said.
....е како размислува еден шампион во создавање кој играл како Барселона. :icon_bigg
 
В

Вори

Гостин
Полека брат , не се залетувај толку многу , нека дојде натпреварот па тогаш ке мразговараме :):smir:
Не се секирај,не се залетувам туку само коментирам.
Лани вие се залетувавте двапати,ние ќутевме,арно ама двапати ве изебавме поштено.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Не се секирај,не се залетувам туку само коментирам.
Лани вие се залетувавте двапати,ние ќутевме,арно ама двапати ве изебавме поштено.
Не се пали толку , брат не сваќај како провокација , немав таква намера само некако ми делуваш премногу сигурно па си ги впиша 3 бода...
робин ван перси , :)))) :vozbud::smir: колку што знам ретко кој ве победил на мостот освен ние неколку пати .... :) :smir:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Челзи е сеа за сеа најуигран тим у премиер лига ако сити толку пари потроши мислам дека сезонава тешко да се укопат некако ко муви без глави се според мене.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Аха да ...пријателка.:tv:
Нечија жена :pos2:

'I thought the one last week against West Ham was going to go in, it nearly did,' exclaimed Mikel.
'I have had words with the manager and he said when I score my first goal he is going to get up out of his seat and run round the pitch!'
Баш ме интересира дали ќе го направи тоа :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Таа е жената шо молам Бога Лампард побрзо да ја ожени и да остај место Какута да почни да трча кај шо треба, на средината, а не ко некое си крило ко шо го пробува Анчелоти во последно време.

На здравје и Блекпул. Њукасл.....
Трнбул; Фереира, Брума, Алекс, Анхолт; Какута, Рамиреш, Оби Микел; Жирков, Стуриџ, Борини - моја желба за стартери. Мислам дека одбраната и така ќе изгледа, можеби Иванович место Фереира само; а средниот ред и нападот очигледно можат да бидат искомбинирани на најразлични начини, па ќе видиме.
Манчестер Сити? Многу тешка, комплицирана работа.

Малку да се насмејме сега...
"Arsenal are the best team," the Brazilian midfielder said after the draw at Sunderland.
Добро, нека јача на самодоверба, како и да е.
"We have the players and we have the touch. Chelsea have very strong players but they are old.
Јој?! Јас разбирам дека овај тим не е во цутот на младоста, но делов „very strong players but they are old“ е трагикомедија.
"This was just one game, we are still in a good position - and we play like Barcelona. Arsenal are going to win a trophy this season."
Ова е почеток - „and we play like Barcelona.“ :icon_bigg

Ништо од се претходново и не беше нешто многу смешно, ама следново...
"You can't expect to win at Sunderland," he said.
....е како размислува еден шампион во создавање кој играл како Барселона. :icon_bigg
Братче дај стави асални линкови,ништо немаш на тие што ни ги даде.:)
 
F

fantomX

Гостин
Не се пали толку , брат не сваќај како провокација , немав таква намера само некако ми делуваш премногу сигурно па си ги впиша 3 бода...
робин ван перси , :)))) :vozbud::smir: колку што знам ретко кој ве победил на мостот освен ние неколку пати .... :) :smir:
Пост Абрамович порази на Стемфрод - Болтон, Ливерпул и Арсенал (со Раниери), Ливерпул и Арсенал (со Сколари), Манчестер Сити (со Анчелоти). Во ЛШ - Бешикташ (со Раниери), Барселона (со Мурињо), Интер (со Анчелоти).
Челзи е сеа за сеа најуигран тим у премиер лига ако сити толку пари потроши мислам дека сезонава тешко да се укопат некако ко муви без глави се според мене.
Тогаш се најопасни по најсилните екипи, ко ќе се ко муви без глави.
Баш ме интересира дали ќе го направи тоа :)
И тој знај колку е нереално Микел да дај гол, знај дека нема да има потреба да прај такво нешто. :icon_bigg

--- надополнето ---

Братче дај стави асални линкови,ништо немаш на тие што ни ги даде.:)
Какви линкој? Немам никакви линкој. Англиските реченици се то шо треба, со соодветни коментари после секоја од нив. :icon_bigg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom