Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Епа честито. Првата победа , годината кога освоивме ЛШ.:wink:
 
F

fantomX

Гостин
И друго нешто, новинарон на Канал 5 вчера шо рече, од Дневник мислам беше, а не е само тој, општо и по фудбалскиве сајтој, можда и кладилнициве, не сум сигурен за таму.
На која основа се темели проценката дека Челзи заедно со Барселона е прв фаворит за освојување на титулата во ЛШ? Можи не гледам малку на далеку, ама слеп не сум. Шо е то шо не го гледам, а шо го прај Челзи поголем фаворит од Реал Мадирд и Баерн Минхен за освојување на ЛШ? :raz:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
И друго нешто, новинарон на Канал 5 вчера шо рече, од Дневник мислам беше, а не е само тој, општо и по фудбалскиве сајтој, можда и кладилнициве, не сум сигурен за таму.
На која основа се темели проценката дека Челзи заедно со Барселона е прв фаворит за освојување на титулата во ЛШ? Можи не гледам малку на далеку, ама слеп не сум. Шо е то шо не го гледам, а шо го прај Челзи поголем фаворит од Реал Мадирд и Баерн Минхен за освојување на ЛШ? :raz:
Брат,не знам дали јас сум некаде грешка,али ...
Секаде каде што има дискусија во врска со рангирањето на тимовите и шансите за освојување на истото натпреварување го правиш Челзи ко тим кој што едвај се изборил за пласман во групната фаза.А што е тоа што Челзи не го прај поголем фаворит од ебаниот Реал Мадрид кој не поминал осмина финале 7 години и Баерн Минхен? Не знам дали го омаловажуваш Челзи или нешто друго ти е намерата,во секој твој коментар каде што се прават споредби за рангирањето на тимовите и шансите да го освојат тоа натпреварување го правиш Челзи ко Вардар во моментов.. :raz:
 
F

fantomX

Гостин
Брат,не знам дали јас сум некаде грешка,али ...
Секаде каде што има дискусија во врска со рангирањето на тимовите и шансите за освојување на истото натпреварување го правиш Челзи ко тим кој што едвај се изборил за пласман во групната фаза.А што е тоа што Челзи не го прај поголем фаворит од ебаниот Реал Мадрид кој не поминал осмина финале 7 години и Баерн Минхен? Не знам дали го омаловажуваш Челзи или нешто друго ти е намерата,во секој твој коментар каде што се прават споредби за рангирањето на тимовите и шансите да го освојат тоа натпреварување го правиш Челзи ко Вардар во моментов.. :raz:
Делумно си грешка, делумно не.
Јас не го правам Челзи „ко тим кој што едвај се изборил за пласман во групната фаза“, јас всушност на Челзи му давам шанси за полуфинале, какви такви. Поентата е шо многу, многу често - на фудбалските сајтој на интернет, при муабети за фудбалов во група ко ќе се гледа, а последно (воедно и инспирација за ова шо го пишав) и коментарот вчера на тој на Канал 5 кој ги стави Челзи и Барселона како ПРВИ фаворити, а цела емисија не се сеќавам да беше сериозно спомнат Челзи и неговата игра. Од дркањето на Мурињо, до „кај е топката, кај меси кај чави - не, в гол е“.
Значи, Челзи е главен - прв/втор фаворит. Мене ме интересира од каде тој заклучок? Врз основа на - ШТО? Реал не поминал осмина 7 години. Па шо е битно? И Челзи лани не помина, се посрамоти ко и Реал. Реал очигледно го гради тимот, вака или онака. Баерн Минхен? Мислам дека барем за нив нема потреба да зборувам.

Не, јас не го правам Челзи ко Вардар. Јас во Челзи гледам четвртфиналист или евентуален полуфиналист со многу среќа. Но не гледам победник. И затоа ме интересира каде другите го гледаат Челзи како освојувач на ЛШ догодина на Вембли. Зошто не гледам победник? Безрбој пати имам пишувано, сега ќе спомнам само една причина пак - пошто играат ко јајцата да им останале во......при......не е битно то ајде. Или накратко, не е најквалитетен тим (втор или трет можеби), менталитет далеку од потребното.
И пак, јас според претходново, не гледам победник. Ме интересира каде го гледаат победникот во Челзи, тие што го гледаат секако?
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
А каде па ја гледаат Барселона , или Реал Мадрид како фаворит ?

Не гледам што имаат тие а нема Челзи.
 
В

Вори

Гостин
Делумно си грешка, делумно не.
Јас не го правам Челзи „ко тим кој што едвај се изборил за пласман во групната фаза“, јас всушност на Челзи му давам шанси за полуфинале, какви такви. Поентата е шо многу, многу често - на фудбалските сајтој на интернет, при муабети за фудбалов во група ко ќе се гледа, а последно (воедно и инспирација за ова шо го пишав) и коментарот вчера на тој на Канал 5 кој ги стави Челзи и Барселона како ПРВИ фаворити, а цела емисија не се сеќавам да беше сериозно спомнат Челзи и неговата игра. Од дркањето на Мурињо, до „кај е топката, кај меси кај чави - не, в гол е“.
Значи, Челзи е главен - прв/втор фаворит. Мене ме интересира од каде тој заклучок? Врз основа на - ШТО? Реал не поминал осмина 7 години. Па шо е битно? И Челзи лани не помина, се посрамоти ко и Реал. Реал очигледно го гради тимот, вака или онака. Баерн Минхен? Мислам дека барем за нив нема потреба да зборувам.

Не, јас не го правам Челзи ко Вардар. Јас во Челзи гледам четвртфиналист или евентуален полуфиналист со многу среќа. Но не гледам победник. И затоа ме интересира каде другите го гледаат Челзи како освојувач на ЛШ догодина на Вембли. Зошто не гледам победник? Безрбој пати имам пишувано, сега ќе спомнам само една причина пак - пошто играат ко јајцата да им останале во......при......не е битно то ајде. Или накратко, не е најквалитетен тим (втор или трет можеби), менталитет далеку од потребното.
И пак, јас според претходново, не гледам победник. Ме интересира каде го гледаат победникот во Челзи, тие што го гледаат секако?
Ја сум сигурен дека ако паднеме да играме против Барселона или Реал,ќе ги елиминираме.
На сите им е преку кур да играат без титула во ЛШ,штета ќе биде ваквата генерација на Челзи да не остане без трофеј во тоа ебано натпреварување..со ваков предводник ко Анчелоти и со повеќе од зрели играчи како Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Анелка,Кол и Есиен,мислам дека можеме да освоиме.
Само да не служи среќата,и да не служат судиите.
Зошто ќе се најде некој како тој гомнарот од Норвешка и ќе ти ја заеба сезоната.
 
F

fantomX

Гостин
А каде па ја гледаат Барселона , или Реал Мадрид како фаворит ?

Не гледам што имаат тие а нема Челзи.
Талент.
А Барселона и карактер.

Ја сум сигурен дека ако паднеме да играме против Барселона или Реал,ќе ги елиминираме.
На сите им е преку кур да играат без титула во ЛШ,штета ќе биде ваквата генерација на Челзи да не остане без трофеј во тоа ебано натпреварување..со ваков предводник ко Анчелоти и со повеќе од зрели играчи како Лампард,Тери,Дрогба,Малуда,Анелка,Кол и Есиен,мислам дека можеме да освоиме.
Само да не служи среќата,и да не служат судиите.
Зошто ќе се најде некој како тој гомнарот од Норвешка и ќе ти ја заеба сезоната.
Не можам да зборувам дали им е преку кур кога очигледно немаат мадина. :toe:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Талент.
А Барселона и карактер.


Не можам да зборувам дали им е преку кур кога очигледно немаат мадина. :toe:

Очигледно дека Интер лани докажа дека искуството комбинирано со добар тренер е пред талентот , кој го има во Челзи.
 
F

fantomX

Гостин
Туку настрана то, резервниот тим во комбиниран состав со доста јуниори со оглед на то шо Борини, МекЕкран, Вокер, Анхолт и Какута беа со првиот тим вчера, победи на гости кај Њукасл од 3-2, спроед то шо читав во драматична завршница, со пенал во последната минута.

--- надополнето ---

Очигледно дека Интер лани докажа дека искуството комбинирано со добар тренер е пред талентот , кој го има во Челзи.
Интер покажа карактер шо би го споредил со биволски мадина. Не можам да го видам то од овие играчи на Челзи.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Баш сакам да освоиме ЛШ,да му видам коментар на ФантомХ кога ќе го дига Тери трофејот,што ќе каже тогаш.Или тогаш ќе треба добри голови да сме давале од поголема далечина.Не знам зашто толку го потценуваш Челзи,во секој коментар,буквално. :toe:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Интер покажа карактер шо би го споредил со биволски мадина. Не можам да го видам то од овие играчи на Челзи.

И пред некое време го пишав ова. Карактерот го нема поради недостатокот на самодоверба. А со освојувањето на двојната круна , и со супер почетокот на сезонава , во тој поглед се подобривме. И Анчелоти пред неколку дена имаше изјава во која кажа дека овој состав има сила да освои ЛШ , и мислам дека Анчелоти може да се справи со проблемот и да ја врати самодовербата ( карактерот ).

Сега Анчелоти подобро го знае составот , а и веќе и играчите имаат голема желба за осојување на ова натпреварување. Најтазе пример изјавата на Малуда која може да ја најдете на официјалната страна на клубот.

Покрај сево ова , и Анчелоти не е за потценување. Има освоено ЛШ и предходно , и тоа не во многу далечно минато.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
А што се другите тимови повеќе од нас ? Кој КУР се Барса,Реал,Баерн и остали....Зошто да не се сметаме за фаворити?

Јаки сме,нека ни го пушат сите...

:bip:
 
В

Вори

Гостин
И јас стојам на ставот од пред сезоната дека нема да освоиме ЛШ,но со малку среќа и големи јајца тоа може ќе се смени.
Факт е дека најмалце се засиливме на моја голема жалост,од сите останати екипи,факт е дека просечна старост на години кај нас е 29-30,факт е дека има бајги истрошени играчи,но ќе повторам..кога еден Кончески вика дека со Ливерпул ќе освојувал титули и кога еден Реднап вика дека со Тотенхем можел да стигне далеку во ЛШ,тогаш зашто ние да не стигнеме до тоа финале?

Не сум голем оптимист,ни за ПЛ ни за ЛШ,но потајно се надевам дека годинава ќе имаме мадиња за голем подвиг!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не, јас не го правам Челзи ко Вардар. Јас во Челзи гледам четвртфиналист или евентуален полуфиналист со многу среќа. Но не гледам победник. И затоа ме интересира каде другите го гледаат Челзи како освојувач на ЛШ догодина на Вембли. Зошто не гледам победник? Безрбој пати имам пишувано, сега ќе спомнам само една причина пак - пошто играат ко јајцата да им останале во......при......не е битно то ајде. Или накратко, не е најквалитетен тим (втор или трет можеби), менталитет далеку од потребното.
И пак, јас според претходново, не гледам победник. Ме интересира каде го гледаат победникот во Челзи, тие што го гледаат секако?
Победник Анчелоти,јајца мислам дека нема фудбалер со поголеми јајца од Тери на прво место а потоа дрогба ,лампард,кол и есиен, до некаде и микел ама ми есумњив оваа сезона на почеток перфектно игра без компромис...друго Анчелоти според мене освои ЛШ со многу понеквалитетни играчи од сега што ги има во милан, едниствено за издвојување беа кака и сидорф, додека во Челси го има Дрогба место Инзаги,Есиен место Амброзини, Тери место неста...Чао довиѓења...
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Гледам развивте една интересна тема, па еве мое мислење... Јас, како навивач на ваш ривал, ако го исклучам Арсенал, тогаш вака би ги поддредил тимовите кои би атакувале на ЛШ...

1. Барселона, 2. Челзи, 3. Реал Мадрид.... и то е то... Ако не си го сметам Арсенал, тогаш вие сте на негде горе и еден од главните конкуренти... Зошто ? Тимот игра доста долго заедно, има квалитетни играчи во Дрогба, Лампард и пред се Есиен и сл, има квалитетен стручнак кој знае како се освојува ЛШ и тоа е тоа... Тука се рецептите за успех.. Е сега, едино, она кое што ве ставам на второ место е само потанката клупа за разлика од Барселона... Од Реал не очекувам битка во ЛШ.... Па можно е и да гледаме повторно англиско полуфинале, или можеби полуфинале како она пред неколку години, кога бевте поуспешни од нас...

Вака јас ги гледам работите од страна, како ненавивач на Челзи, а навивач на Арсенал...

Фантон, можеби е скептик, бидејки го знае подобро тимот од мене, но мора да се признае дека сте фаворити... Па и кладилницте ве ставија на прво место за освојување на ЛШ... Заедно со Барса имавте по 4.50 чинам, коефициент за освојување или играње во финале...


Поздрав

--- надополнето ---

Победник Анчелоти,јајца мислам дека нема фудбалер со поголеми јајца од Тери на прво место а потоа дрогба ,лампард,кол и есиен, до некаде и микел ама ми есумњив оваа сезона на почеток перфектно игра без компромис...друго Анчелоти според мене освои ЛШ со многу понеквалитетни играчи од сега што ги има во милан, едниствено за издвојување беа кака и сидорф, додека во Челси го има Дрогба место Инзаги,Есиен место Амброзини, Тери место неста...Чао довиѓења...

:pos2::pos2::pos2: Па тогаш Милан беше најдобар бе... И не прави глупави споредби.... :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom