Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.630
Поени од реакции
52.501
Гледам никој не спомнал...
Анчелоти напишал автобиографија. Се вика Beautiful Games of an Ordinary Genius.





"There are times when I stand up in front of a full-length mirror and act like a contortionist. I twist my neck and I stare at my ass. My fat butt cheeks aren't a particularly edifying spectacle but… over time it's taught me a lesson: my ass is earthquake-proof."
:pos2:

http://www.guardian.co.uk/football/blog/2010/sep/07/carlo-ancelotti-autobiography-winning-eating
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Бравос човекот има време и автобиографија да напише, нека освојуе титуле ако сака и романи нека пишуе у слободно време
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
знаете ли како мерат на натпреварите кој фудбалер колку истрчал?
не ми е јасна таа работа
 
F

fantomX

Гостин
Океј бе фантоме, ај кажи ми еден наш играч со максимум 20 години, подобар од Штох?
Абе на спринт веројатно нема никој поарен од него во Челзи, не само некој до 20 години. Ама не е то поентата. Едноставно му беше понуден нов договор зимоска, тој го одби оти не му гарантирале натпревари. Така, нека се носи.....во Фенербахче. На кого му се гарантирани натпревари во Челзи? Јас немав и немам ништо против тој да биди еден squad player во Челзи, ама тој имал. А со оглед на то шо догворот му истекуваше следното лето, многу јасно дека ова требаше да се продај.

Газда ни е човекот ;)
Шо газда ко никој не плаќа кирија? :pos2:

Гледам никој не спомнал...
Анчелоти напишал автобиографија. Се вика Beautiful Games of an Ordinary Genius.




:pos2:​



"only once in my life have I felt like I needed a psychiatrist … I was looking at Yuri Zhirkov and all I could see was a rib-eye steak." :icon_eek:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
знаете ли како мерат на натпреварите кој фудбалер колку истрчал?
не ми е јасна таа работа
јас колку шо знам имаат специјална камера која е директно поврзана со компјутер и која ги забележува движењата на сите 22 фудбалери (и на судијата ако не се лажам) и ги внесува во компјутерот како линија низ теренот. значи има на пример една точка со број 26 и во компјутерот на теренот се прави линија каде се движи. таа линија се измерува и се доаѓа до истрчаните километри на Џон Тери :) така бар иам слушано, можда и не е така :)
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
знаете ли како мерат на натпреварите кој фудбалер колку истрчал?
не ми е јасна таа работа
Има специални камери за тоа, а ако те интересираше за ти самиот да си мериш( како во мојот случај :kesa: ) имаш апликација за моб. се вика SportyPal.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Има специални камери за тоа, а ако те интересираше за ти самиот да си мериш( како во мојот случај :kesa: ) имаш апликација за моб. се вика SportyPal.
баш ќе пробам дали ќе биде на мојот мобилен. фала бро
 
В

Вори

Гостин
А,Дрогба ќе ја крсти ќерка му Интер,жими Џими :)))


Иначе Лампард и Тери ќе бидат фит за против Вест Хем.
Челзи во потера по Ван Дер Вил.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
А Фантом некој репер ви е ? Се како шо ке кажи тој...:pos2::pos2: Мајтап...


Поздрав
Не туку тој ги негираше квалитетите на Штох (бар така го бев разбрал, се до неговото последно мислење)

Фала секретарке, сеа може да си одиш у твој фан клуб кај твоите дечкурлии.

Поздрав и до тебе
 
В

Вори

Гостин
Тотално се согласувам со тебе.Е ваков пост треба да се напише,а не вие само нешто кукате,песимисти сте и остало.
Браво бе Ивица,волку добро мислење немам прочитано бааајги време,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom