Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.021
Поени од реакции
635
Очајно ни треба нов дефанзивец, не знам дали Брума би бил достојна замена за Тери \ Бане.
 
F

fantomX

Гостин
Интересна забелешка на 24фудбал, иако е апсолутно нереална, барем за Челзи. Друго шо е реално можно е да имаме Abramovich Stamford Bridge (на пример само) за 10 или 15 милиони фунти по сезона. Спознорство. :toe:

Некој го бараше Какута мислам.



Трет од лево во најгорниот ред, помеѓу Брајан Инглиш и Стуриџ - Гаел Какута.


--- надополнето ---

Chelselona. Roman Abramovich está enamorado de Can Barça y por ello ha decidido cambiar las estructuras del club para crear una nueva Masía. Txiqui Begiristain ha recibido una oferta irrechazable y, según me cuentan, éste será el nuevo director de fútbol del club inglés a partir de principios de enero. Y no será el único barcelonista que llegue en los próximos meses.
http://www.as.com/opinion/articulo/begiristain-director-futbol-chelsea/dasopi/20100831dasdaiopi_2/Tes

Од толку шо е очајно ова, немам намера да го преведувам. Ќе го разберите и така.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
ФантомХ,не ти го разбрав ова последново што си го напишал.Превод?



West Ham United
Boleyn Ground
16:00
Saturday 11 Sep 2010
 
F

fantomX

Гостин
ФантомХ,не ти го разбрав ова последново што си го напишал.Превод?
Ај не ме заебавај.

Челзилона - Роман Абрамович е заљубен во кантерата на Барселона поради што одлучи да менува во структурите на клубот со цел да создаде нова La Masia (така ја викаат школата нивна). Чики Бегириштајн доби една понуда (irrechazable кизнеј шо е), и колку што знам (не јас, туку Гилем Балагу од АС колку шо знаел) од јануари Чики Бегириштајн е нов спортски директор на англискиот клуб. И нема да биде единствениот „барселониста“ кој во наредните месеци ќе се пресели. (во Челзи, се разбира).
 
В

Вори

Гостин
Brilliant work by Chelsea...Neymar, a done deal.....at last.
На велико фановиве на Челзи по форуми го зборат ова.Мене не ми е верно затоа што потпиша нов договор,и рече дека сака да остане со Сантос уште некое време.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Само што започна првентсвото, и одма со повреди се мачиме.
Па после не ни требаат засилувања као шо вика дебилиот, ќе крпат место младинците..но колку се они спремни за да го издржат тој товар..
А шо бидна работата со Асмир, и него ли нема да го земеме?

--- надополнето ---

^ Дај боже да е тачно, тоа што го зборат.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Некој го бараше Какута мислам.



Трет од лево во најгорниот ред, помеѓу Брајан Инглиш и Стуриџ - Гаел Какута.



Јас го барав.Фала.:)
Иначе,кај можам да ги најдам сите фудбалери вака сликани со двете титули ?
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
На велико фановиве на Челзи по форуми го зборат ова.Мене не ми е верно затоа што потпиша нов договор,и рече дека сака да остане со Сантос уште некое време.
Пушти линк пошти нигде нема на нет...
 
В

Вори

Гостин
Оди на официјалнава на Челзи.
The Shed i Chat после...таму фановите дискутираат за тоа.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Аман бе луѓе неможам да ве сватам.

2ца стандардни одбранбени играчи ни се повредени, вие ми цмолите за Нејмар.
Абе колку пати треба да повторам дека само 1 стопер/бек и голман ни вршат работа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom