Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.708
Поени од реакции
11.136
Сезонава на ЛШ се ој, нема ништо од Премиер. Само Тери да помини „на бајачка“ во москва против Спартак и немаме гајле. :pos2:
Ај ај ако продолжите по 6 гола од утакмица, доџи јуче работава ќе биде, ко лани исто...а и башка Спартак ваши си се гајле немате :icon_lol:

Da ve prasham kako gledate premier liga koga nikoj od televiziive ne najde za shodno da go otkupi pravoto... gleam ima neso po ovie drugive kablovski nekoj programi sto emituvaat... ama jas sum na telekabel i planiram da zemam reciver pa ako ima nekoj da mi kaze dali se isplati, ili da smenam neso po asalno da zeam
Земај, не се мисли. :wink: Штедиш нерви, време по кладилници итн...
 
F

fantomX

Гостин
Ај ај ако продолжите по 6 гола од утакмица, доџи јуче работава ќе биде, ко лани исто...а и башка Спартак ваши си се гајле немате :icon_lol:
И ја сакам ВБА секоја недела за противник, ама нема.

--- надополнето ---







 
В

Вори

Гостин
^

Good one!

Секоја екипа не е Виган или ВБА,па да ја полниме како сакаме.
Но,како и да е,мислам дека и Стоук ќе прими 2-3 гола утре,100 посто!

п.с.Да сменам аватар,да го ставам Рамирес..и така највише се радувам за него,кога веќе никој не купуваме.
Утре ќе дебитира,па да ви кажам искрено едвај чекам да го видам.Ептен верувам во него.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Пази еј, и пак појак тим од Челзи склопиле.. Тој Мет Базби бил ѕвер а?


Извинете на офтопиков, ама морав да му вратам на овој што се смее на туѓа несреќа...
Што провоцира за тоа ебано финале ??? :tapp:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Да ми каже утре некој дали ке не има на српски Спорт Клуб и ако може право да ми дадете линк каде проверувате да не досадувам секој викенд оти јас не најдов официална страна на српскиот Спорт Клуб :kesa:
 
F

fantomX

Гостин
Да ми каже утре некој дали ке не има на српски Спорт Клуб и ако може право да ми дадете линк каде проверувате да не досадувам секој викенд оти јас не најдов официална страна на српскиот Спорт Клуб :kesa:
Нема да има пренос ни на СК ни на СК +, пошто ПЛ пренесува и БХТ во БиХ, тие имале предност да бираат за саботниот термин од 16:00 и тие го одбрале Челзи.
sportklub.info e сајтот.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Што мислите дали утре имаме шанса за 5+ ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дај не бидете толку песимисти...што зедовме зедовме...тоа е..сега мора малку верба во Челзи и Анчелоти.

 
В

Вори

Гостин
Не сум песимист,туку само очајно сакав некој играч што ми е по мерак.
А,последниве три сезони,освен Рамирес никој не ми беше по ќеф.

Иначе утре Стоук ќе јаде еден немиен,убеден сум.


Чех​

Фереира/Бане Алекс Тери Кол
Есиен
Рамирес Лампард
Анелка Дрогба Малуда​


Ова очекувам за утре против ропачиве.
Мада искрено сакам Стариџ или Бенајун да играат пред Анелка,и Бане да е скроз фит,ама Анчелоти не мисли така.
А,Рамирес според мене не е земен за деструктивец или задњи везни.Типацот ќе ротира со Есиен.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Утре ќе игра Рамирес ?

Чех

Фереира Алекс Тери Кол

Микел/Рамирес
Есиен Лампард
Стариџ Дрогба Малуда

ова го сакам утре
 
A

Auditore

Гостин
Со играчиве што ги имаме мислам дека најдобар тим би бил.
Чех
Бане Алекс Тери Кол
Рамирес
Есиен Лампард
Анелка Дрогба Малуда
 
Член од
6 август 2010
Мислења
62
Поени од реакции
3
Добра авионска линија имате Манчестер-Белград-Минхен :toe:
Treba da si da ne kazam sto da go pises ova :S:S:S:S ja ne razbiram so covek si. Daj da pisese lani 2 kruni osvoivme gazime po 6-0 ajde da te razberam na Old Traford so izgubivme ajde.
No takva tragedija ti da ja koristis za provokacija mislam ne e vo red nesto so tebe.
PS. na kraj pisav (bez provokacija) i seuste mislam taka
 
В

Вори

Гостин
Во афект кажано,без нервози,не го мислеше тоа.
Ама и ти не не чепкај за тоа ебено финале,зошто алергични сме на зборот Лужники.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Со Стоук играме ништо страшно...Фереира нека трчни малце :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom