Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Auditore

Гостин
Тери и Алекс не ги бива? Ти или нешто се заебаваш,не дупиш у ребра,или нешто не си во ред со себеси,или врска немаш од фудбалот,а уште помалку врска имаш со ФК Челзи.
Tери е добар затоа што имаше партнер покрај себе како Карваљо и голман како Чех,и самиот си сведок дека у сезона у сезона е се полош и послаб у дефанзива,сите го претрчуваат и ко некој балетан се мести на топката,едноставно Тери не е тој Тери што е бил и никад веќе нема ни да биде,исто и Алекс..
А колку сум ја во ред со себе си,тоа ја си знам,а не сум некој врвен критичар за фудбал али кажувам тоа што гледам,ти си никој да кажеш колку јас имам врска,тоа е мое мислење повели и ти кажи го твоето..
 
В

Вори

Гостин
Ама мислењево ти е копи-пејст од Фантомот прилепски признај:)?

Каков и да е,јас одбраната и воопшто Челзи без Тери не можам да го замислам,па сега дали е во истата форма како во изминатите сезони или не,не знам.
За мене е најдобриот дефанзивец,за другите не ме интересира.Иако моментално е во очајна форма,ама јебига да се надеваме дека формата наредна сезона ќе му оди во нагорна линија.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Кога ќе ја најдеш истата пожртвуваност кај Карваљо,каква што ја има Џон Тери,да ми се јавиш.Човекот се ќе даде за да победи,ми се свиѓаат такви играчи кои играат само и само за победа.Плус е и фантастичен капитен.Е сеа што е во лоша форма,во лоша форма е,да се надеваме дека сезонава ќе се здиви,и пак ќе блесне.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Tери е добар затоа што имаше партнер покрај себе како Карваљо и голман како Чех,и самиот си сведок дека у сезона у сезона е се полош и послаб у дефанзива,сите го претрчуваат и ко некој балетан се мести на топката,едноставно Тери не е тој Тери што е бил и никад веќе нема ни да биде,исто и Алекс..
А колку сум ја во ред со себе си,тоа ја си знам,а не сум некој врвен критичар за фудбал али кажувам тоа што гледам,ти си никој да кажеш колку јас имам врска,тоа е мое мислење повели и ти кажи го твоето..
Прво Тери е најпожртвуваниот фудбалер што сум го гледал,второ во скок игра за мене е најдобриот, кажими кој дефанзивец има повеќе голови од него дадено и сега лоша форма одиграл 3-5 утакмици што не се на ниво веднаш е лоша форма или му го нема карваљо, а мислам дека прошлата сезона имаме најмалку голови примено па како може тој да е во лоша форма кога беше најстандарден во екипата на Челси, додека Карваљо повеќе време беше повреден ,Алекс му беше замена!!!
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.013
Поени од реакции
1.952
Озстрјкер гадно гресиш човече за тери човекот е еден од најдобрите дефанзивци во светот(ако не и на сите времиња) има голема пожертвуваност виде и сам против Англија малку луге има што ке го направат тоа и да не ти објаснувам повеке за него го гледаш на утакмици
сега тоа што е малце слаб ова сезона со формата па сега на секој може да му се деси тоа
(дрогба предмината сезона бесе дупка но сега ова буквално експлодира )така да..............
а сега не дека карваљо е слаб и човекот е доста добар но има голема разлика во формата од некогаш па до сега
али јбг повредите и смена на тренери си го прават своето
алекс не е ни блиску како овие двајца но ајде а кажеме дека е добра замена
а иванович.....е играч чие време доправа доаѓа (али мислам дека повеќе дека би се снашол на централната отколку бековската
позиција) а и исто така мислам дека нема да ги надмине секако карваљо и тери но се
надевам дека грешам


али признај карваљо ти е омилен играч
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Тери слаб а ? Може ја изигра сезонава под неговото ниво , ама без Тери , Челзи неможам да го замислам. Капитен , најпожртвуван играч , и пред се играч со карактер. Играч кој знае да повлече во критични моменти. Се сеќавате ли на натпреварот со Барнли ? Неколку дена пред тоа излезе аферата на Тери. Духот на тимот падна. Кај секој играч мотивацијата беше падната на најниско ниво , нормално највеќе кај Тери ( добро и Ешли по малце ). Против Барнли , на домашен терен , едвај дадовме 1 гол , ама и 1 примивме. Барнли , тим кој имаше 1 или 2 победи на гости , тим кој моментално е второлигаш. И кога сите ги отпишавме 3те бода , и кога сите најмалку очекуваа , Тери дава гол во последните минути од натпреварот. Е тоа се вика играч , а не тука муабети не чинел.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.125
Поени од реакции
8.194
Прво Тери е најпожртвуваниот фудбалер што сум го гледал,второ во скок игра за мене е најдобриот, кажими кој дефанзивец има повеќе голови од него дадено и сега лоша форма одиграл 3-5 утакмици што не се на ниво веднаш е лоша форма или му го нема карваљо, а мислам дека прошлата сезона имаме најмалку голови примено па како може тој да е во лоша форма кога беше најстандарден во екипата на Челси, додека Карваљо повеќе време беше повреден ,Алекс му беше замена!!!
Алекс...

А за Рамирес и Нејмар добродојдени се..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
милнер сакал да си оди,за него се заинтересирани сити, треба да пробаме да го донесеме на бриџ играчот, млад и има потенцијал.
 
A

Auditore

Гостин
Тоа е мое мислење за Тери,иначе не го знам тој прилепски Фантом(нов сум на форумов и ме мрзи да ги читам сите постови) како и да е мило ми е што имаме заедничко мислење..Дај боже да блесне Тери..
Иначе Пикса омилен играч ми е Лампард кога се претставував тука на фан клуб пред некој ден пишав.
Поздрав

--- надополнето ---

милнер сакал да си оди,за него се заинтересирани сити, треба да пробаме да го донесеме на бриџ играчот, млад и има потенцијал.
Многу бараат,плус повеќе е исфорсиран од колку што е талентиран..оставнуме со Јоси :)
Иначе Рамирес е добредојден,добар играч со одлична техника баш го гледав на светсково и ми прави ќеф,паметен потег од глупавиот одбор :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Озстрјкер гадно гресиш човече за тери човекот е еден од најдобрите дефанзивци во светот(ако не и на сите времиња)
Најдобар дефанзивец, дефинитивно. Немам видено будала ко него, со главата оди и во ѕид, башка и е прав капитен ;)
Во финалето 2008ма, спаси 2 чисти гола...башка уште еден миљон такви ситуации.
А чудна работа, Видич или Рио кога се во слаба форма, примаат голови, ова магарево ваше, игра со раце со нозе само за да не примат гол...е такви играчи ценам, многу.
 
В

Вори

Гостин
^

Кога сме кај финалето,ако ти текнува го промаши и решавачкиот пенал,така да....:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
^

Кога сме кај финалето,ако ти текнува го промаши и решавачкиот пенал,така да....:)
Ама сепак, пенали не се негова должност, според мене Дрогба направи поголема глупост со шамарот на Вида, не му требаше тоа, ќе пуцаше он пенал и ќе го дадевме позерот во Реал уште истиот месец :D
 
В

Вори

Гостин
Да,во право си.Дрогба ја усра кога му закачи шамар на Тевез или Видич не знам кој беше...

http://www.goal.com/en-gb/news/2896/premier-league/2010/07/23/2038030/benfica-midfielder-ramires-set-to-decide-whether-he-will

Значи црниов утре ќе одлучува дали ќе иде кај нас или во Шити.
Ако е алчен за пари и глуп,ќе оди кај циганиве,ако сака да игра прв тим скоро секогаш,и да освојува титули ќе дојде во Челзи.
Мене не ми е јасно како би можел да оди таму,кога тие имаат по 30 играчи на секоја позиција,дури и на голманската.
Значи утре или најкасно до понеделник ќе знаеме дали ќе го имаме второто засилување или не.

Иначе Јунајтед изгледа ќе го зема Дефоур од Стандард,така да мора и ние да се засилиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom