Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Прекрасно“. Сезоната уште не започнала, а нашиве се мачат со повреди...
 
В

Вори

Гостин
Жирков па еднаш не заигра ко што треба,боље да го продадеме,да му ебам стаклениот.
А,Чех ја мислам дека се повреди уште со Палас ко игравме.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Па немаме толку повредени..само Чех и Жирков..и не верувам да се сериозни повредите...до Август ке се опорават.
 
F

fantomX

Гостин
Гледајте која расипаност е присутна кај англиските таблоиди, во конкретниов случај е Daily Fail....
http://www.dailymail.co.uk/home/article-1291864/Vanessa-Perroncel.html
А кој му се извини на Џон Тери за се шо беше напишано? А сите знајме шо беше, така? Тери е копито и е глуп, то е мое мислење, ама очигледно е дека со право избра да „седи мирен“ во целата таа бура пошто добро знај што се преживува Кешли Коле откако ги одра Сан/Њузоддаворлд со судска пресуда.

Горди Албиони, жими таквово...

--- надополнето ---

Не, не можам, морам да го извам настрана, не ми се верува шо гледам, т.е. читам....

On January 31, we published some personal information about Vanessa Perroncel concerning an alleged affair with the footballer John Terry.

We have since been informed she would have preferred this to remain private and it was untrue in any case. We apologise to Miss Perroncel for any distress caused.

Па добро бе, толку е распана таа дебилна и препотентна англиска јавност? После секоја моронштина мислиш дека не можат појќе да те изненадат и ќе налеташ на нешто вакво... :nesvest:

--- надополнето ---

http://www.dailymail.co.uk/home/article-1295643/Chelsea-FC-Steve-Atkins.html
Еве уште еден бисер, иако не е за смеење работата.

--- надополнето ---

Челзи и ОФИЦИЈАЛНО е во преговори за Нејмар, „пеле-то“ од Бразил. Одбиена понуда, се верува дека била околу 20 милиони евра. Додуша овде вика дека не се заинтересирани за преговори, но се сомневам дека Челзи ќе се откажи одма.
http://www.santosfc.com.br/noticias/conteudo.asp?id=22539
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Челзи и ОФИЦИЈАЛНО е во преговори за Нејмар, „пеле-то“ од Бразил. Одбиена понуда, се верува дека била околу 20 милиони евра. Додуша овде вика дека не се заинтересирани за преговори, но се сомневам дека Челзи ќе се откажи одма.
http://www.santosfc.com.br/noticias/conteudo.asp?id=22539
Зошто ми дава error на линкот? Кај тебе е во ред?
 
F

fantomX

Гостин
Зошто ми дава error на линкот? Кај тебе е во ред?
Оди директно вака прво.
http://www.santosfc.com.br

После одма прва вест е, ќе сретниш Chelsеa на прв поглед на страната.

--- надополнето ---

Бластер, скриншот напрајв ама нејќи да го аплоадира, отвори линкот?
Како и да е, брзо ќе се рашири ова, па не е ни битно кај ќе го прочитаме.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Оди директно вака прво.
http://www.santosfc.com.br

После одма прва вест е, ќе сретниш Chelsеa на прв поглед на страната.

--- надополнето ---

Бластер, скриншот напрајв ама нејќи да го аплоадира, отвори линкот?
Како и да е, брзо ќе се рашири ова, па не е ни битно кај ќе го прочитаме.
Да, да, го прочитав. Се обидував да ти дадам репутација, но ме зеза нешто. :smir:

Фала!

Мислев дека има уште нешто, подетално, но како и да е, се надевам дека ќе има и нова понуда. Да не знаеш случајно до кога му е договорот?
 
F

fantomX

Гостин
Подетално не можи да има, пошто и во Сантос им е јасно дека Челзи нема одма да се откажи, т.е. не откриваат детали пошто се свесни дека ќе има преговори.
Така да тешко ќе најме поконкретни информации: мислам дека селанине од Манчестер имаат право први да преговараат ако сакаат, некој договор ко го пуштија Робињо на позајмица, така шо треба да се надееваме дека не се заинтересирани; наводно имал клаузула откупна од 35 милиони евра. Друго немам сретнато за него.

--- надополнето ---

Договор изгледа има до декември 2014.

Тешка работа ова. :toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Подетално не можи да има, пошто и во Сантос им е јасно дека Челзи нема одма да се откажи, т.е. не откриваат детали пошто се свесни дека ќе има преговори.
Така да тешко ќе најме поконкретни информации: мислам дека селанине од Манчестер имаат право први да преговараат ако сакаат, некој договор ко го пуштија Робињо на позајмица, така шо треба да се надееваме дека не се заинтересирани; наводно имал клаузула откупна од 35 милиони евра. Друго немам сретнато за него.

--- надополнето ---

Договор изгледа има до декември 2014.

Тешка работа ова. :toe:
Чим има уште 4.5 години од договорот ништо не правиме.

Него нешто друго:

Cech May Miss august Month

Е сега колку е точно ова, немам поим, пошто официјално се чека на резултатите од снимањето. Ако е вистина, пиши титула + кај Манчестер во Комјунити (а во најлош случај - некое бодче)...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Cech May Miss august Month

Е сега колку е точно ова, немам поим, пошто официјално се чека на резултатите од снимањето. Ако е вистина, пиши титула + кај Манчестер во Комјунити (а во најлош случај - некое бодче)...
Фергусон изјави дека дел од фудбалерите што настапуваа на СП ќе ги одмара на почетокот на сезоната.. Во Комјунити ќе ви играме без Руни, Евра, Видиќ, Фердинанд, Керик, Чичарито.. (а може и Нани, Харгривс и уште некој да не игра) .. За Челзи не знам, ама не очекувајте многу од Јунајтед на тој натпревар.. Само деца ќе играат (според изјавата на Ферги)...
 
В

Вори

Гостин
Чим има уште 4.5 години од договорот ништо не правиме.

Него нешто друго:

Cech May Miss august Month

Е сега колку е точно ова, немам поим, пошто официјално се чека на резултатите од снимањето. Ако е вистина, пиши титула + кај Манчестер во Комјунити (а во најлош случај - некое бодче)...

Кој ќе го гледа Трнот на почеток од сезона у пм!

Иначе палец горе за детево од Бразил.
Имам гледано негови видеа,и стварно останав без зборови.
Само едно ме мачи.

На 30 и кусур утакмици има постигнато 12-13 голови што за напаѓач во таа бразилска лига е релативно малце.
Со оглед на тоа дека во таа лига се негува напаѓачки и атрактивен фудбал,и одбраната им е слаба,да не речам тиња.
Но,има 18 години и е млад,така да кажав палец горе за Нејмар.

Ама да не летаме во облаци,кога сите знаеме дека Јоси Бенајун е последниот трансфер на Челзи сезонава,така да...можеби нареден пат.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Шо зборите против Трбуљ бе, слабо ли бранеше против Интер у ЛШ?

Да не сакате Оливер Кан да го реактивираме?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Јас мислам дека оваа сезона, кога челзи или манчестер ќе играат против сити, групно ќе се навива против нив, без разлика дали ќе се работи за титули или срања....поздрав и извинете ако ви досаѓам на фан клубот, чисто ради муабет ми е : )
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Јас мислам дека оваа сезона, кога челзи или манчестер ќе играат против сити, групно ќе се навива против нив, без разлика дали ќе се работи за титули или срања....поздрав и извинете ако ви досаѓам на фан клубот, чисто ради муабет ми е : )
Може бе, или Гигс/Сколс или Лампард/Дрогба да ги пензионираме со титула
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom