Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Фантом бачко, сериозно ако не купите играчи летово кој ќе ги слуша серковцине од арсенал како се на дофат на титулата...башка и потапа ќе биде англисково :wink:
Поздрав
Арсенал јас одмана го рачунам за крајно нестабилен состав. Добро организиран клуб ко таков, ама екипата е крајно нестабилна. Така да и не ги перцепирам многу. Сметам дека се способни и за титула и за 6то место.
Околу Челзи, па нема пари, шо да се прај. Одвај чекам да го видам Матич како замена за „изненадувачки“ повредениот Есиен на средината на Челзи за едно со Оби Микел против Манчестер Јунајтед. На Олд Трафорд. :kesa:
 
B

boki10messi

Гостин
Бенајун, Џо Кол.......

Да нема овде некои договори, па да им го лапнете Торес??? :raz:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Арсенал јас одмана го рачунам за крајно нестабилен состав. Добро организиран клуб ко таков, ама екипата е крајно нестабилна. Така да и не ги перцепирам многу. Сметам дека се способни и за титула и за 6то место.
Околу Челзи, па нема пари, шо да се прај. Одвај чекам да го видам Матич како замена за „изненадувачки“ повредениот Есиен на средината на Челзи за едно со Оби Микел против Манчестер Јунајтед. На Олд Трафорд. :kesa:
Ајде ајде, ке се повреди Руни и готоо. Газиња сте башка. :)
 
F

fantomX

Гостин
Ајде ајде, ке се повреди Руни и готоо. Газиња сте башка. :)
Се врти тркалото бе бачко. Со најголемиот газлак на планетава Мурињо искусвме да играме со Беларуж и Есиен во одбрана пред неколку сезони, и без двајца голмани, мораше Магнус Хедман или Хегман како се вика да го реактивираме за некоја утакмица. Додуша да го немаш Есиен појќе од пола сезона заради повреда и не е некоја среќа. Но токму тоа што Балак, Џо Кол и Белети беа тука за да не се осети отсутвото на Есиен беше можеби пресудно сезонава. Дури и со нив, му требаа неколку натпревари во декември на Анчелоти да најди систем кој функционира без Есиен. А што ќе биди без замени ко тие тројца? Матич? Да сме здрави и живи само.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.032
Поени од реакции
1.972
Бенајун, Џо Кол.......

Да нема овде некои договори, па да им го лапнете Торес??? :raz:
абе мислам дека не а и да дојде торес нема да ни ги реси проблемите за баиги да се засилиме ни треба
на секој линија по еден квалитетен играч не рачунајки ја голманскава
а и покрај тоа 50м за еден играч....:nenene:
 
F

fantomX

Гостин
JBruma Hi every1, haven't heard of anything bout me going out on loan,, they are just rumours. see it as a positiv thing... bless
 
В

Вори

Гостин
Еј да ве замолам нешто.
Да не спомнувате играчи од калибарот на Торес,Агуеро,Суарез или Озил,зошто такви играчи нема да видиме годинава во Челзи.Тоа да ни биде јасно!
Затоа ве молам ако има какви било шпекулации за нив,да ги игнорирате,не за друго,не сакам да имате лажна надеж.

Рамирес,Меирелес,Давид Луиз...е за такви играчи може да се праи муабет.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Со среќа нека му е на ЏО во Ливерпул...
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.032
Поени од реакции
1.972
Еј да ве замолам нешто.
Да не спомнувате играчи од калибарот на Торес,Агуеро,Суарез или Озил,зошто такви играчи нема да видиме годинава во Челзи.Тоа да ни биде јасно!
Затоа ве молам ако има какви било шпекулации за нив,да ги игнорирате,не за друго,не сакам да имате лажна надеж.

Рамирес,Меирелес,Давид Луиз...е за такви играчи може да се праи муабет.
така е потпуно се сложувам со тебе
 
В

Вори

Гостин
Иначе Кол потпишал за Ливерпул!
Епа ја нема да ја искористам онаа клише реченица туку вака ќе се изразам:
-Се најлошо во понатамошната фудбалска кариера во Ливерпул,да даде горниот да се повредиш и да не заиграш ич!
Ебате пичето,замина во еден од ривалите на Челзи,и докажа дека кај нас играл само за пари,а не играл со срце.

Једино што ќе му памтам е голот со пета лани на Трафорд со комшиите.

Фактички напраивме замена Бенајун-Кол,со тоа што Ливерпул го зеде овој ашљаков за безпари,а ние го плативме Бенајун 5-6 милиони.
 
F

fantomX

Гостин
За Џо имам читано дека ко мал бил фан на Челзи и бил едно од децата за подавање топка на играчите на натпреварите на Стемфорд Бриџ. Исто така, лани рече дека останува во Челзи до крајот на кариерата, само преговорите за нов договор привремено ќе прекинат за да се концентрира само на фудбалот.
Откако замина, тој рече дека причините се „политички“; а Анчелоти вчера (наводно) рекол дека причините се „економски“, помеѓу клубот и Џо, тој лично сакал да го задржи.
И последното на шо „налетав“ е дека Џо Ко имал речено како за Челзи би играл и беспари.

Ситуацијата е многу матна ко што можиме да заклучиме, како и многу други работи околу Челзи моментално.
Јас лично мислам дека се е за парите, и Анчелоти бил ко мал фан на Интер, молел да го пуштат на трибина. Ама имал 5 години, сега има 50 години; бил слаб ко стап, сега е дебел ко мечка.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Епа тоа е, ко не му текнува на глаучите да направат некоја трампа на пр. Џо - Ленон,,,,

--- надополнето ---

Ама имал 5 години, сега има 50 години; бил слаб ко стап, сега е дебел ко мечка.

Треба да намали малце...:pos::pos::pos::vozbud:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
За Џо имам читано дека ко мал бил фан на Челзи и бил едно од децата за подавање топка на играчите на натпреварите на Стемфорд Бриџ. Исто така, лани рече дека останува во Челзи до крајот на кариерата, само преговорите за нов договор привремено ќе прекинат за да се концентрира само на фудбалот.
Откако замина, тој рече дека причините се „политички“; а Анчелоти вчера (наводно) рекол дека причините се „економски“, помеѓу клубот и Џо, тој лично сакал да го задржи.
И последното на шо „налетав“ е дека Џо Ко имал речено како за Челзи би играл и беспари.

Ситуацијата е многу матна ко што можиме да заклучиме, како и многу други работи околу Челзи моментално.
Јас лично мислам дека се е за парите, и Анчелоти бил ко мал фан на Интер, молел да го пуштат на трибина. Ама имал 5 години, сега има 50 години; бил слаб ко стап, сега е дебел ко мечка.

Да? Јас па отсекогаш сум мислел дека е фан на Рома.
 
F

fantomX

Гостин
Да? Јас па отсекогаш сум мислел дека е фан на Рома.
Најголем дел од кариерата има играно за Рома, оттогаш е неговата „врска“ со Рома. За фан не знам дали има речено дека е, но сакал Милан, само Рома и репрезентацијата се работи кои би ги работел во Италија. Дури ни во Челзи немаше да дојди, ама очигледно Арбамович долго време запинал.
А ова за Интер ми беше чудно, и уште ми е чудно. Ама го спомнав кај Џо Кол како можен пример дека едно е дур си дете, друго е возрасен човек, дури и за вакви најбанални работи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom