Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
не ме заболе толку поразов, веројатно оти е од омилениот ми тренер.
меѓутоа навистина ме заболе тоа што не успеавме да играме ко што знаеме да играме. челзи е тим кој секогаш знаеше to push up против секој противник и да ги натера да се збркаат до толку што не би знаеле каде е нивниот а каде нашиот гол.

сношти ко да беше тимот урочен. единствено малуда играше. дрогба за жал не доби солидна топка од оние од средниот ред кои требаше да го прават тоа. таму и го загубивме мечот, на средината. до година обавезно треба какута да добива повеќе шанса, посебно заради неговата младост и желба за докажување. не може да биде полош од оби микел трупот.

да не пишувам фрустрации, оти и така џабе збориме овде. да има некој да не чита од челзи ај, да анализираме, ама упм нема.

така да честито и браво за интер. ќе навивам за нив до крајов на оваа ЛШ. шо заради пандев шо заради мурињо. заслужуваат да ја освојат.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Фала за искрените честитки момци !

Се надевам ке стигнеме до Финале , да не биде залудна победава =(
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Не беше втор жолт, туку директен црвен, што воопшто не беше заслужен, но тоа е тоа.
Инаку Стемфорд Бриџ воопшто не беше добро среден, шо беше проблемот, требаше да кршат нози овие синоќа?
И колку натпревари ќе треба Дрогба да испушти во наредна сезона?
Срце ти пратиш фудбал или ме зезаш:tv:,втор жолт беше:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Ептен ми е криво што не поминаа Челзи даље но што е тука е. Фудбал е стално има наредна година, пред нив е Премиер Лигата и ФА Куп па да се надеваме дека ќе ви ги израдуваат срцата на крај на мај.

Чисто сумњав откако влезе Калу дека ќе се смени нешо , но малце живна играта по левата страна имаше некој убав продор но штета што остана само на тоа без никаква завршница али и толку му се квалитетите на чоекот сигурно да беше подобар ќе беше во првите 11 вечерва. :smir:

За примениот гол очигледно Тери забораи дека е централен дефанзивец па остана на средина на теренот каде што Снајдер му даде фантастична топка на Ето и каде што Бане мораше да покрива, па сосема оправдано целата кривица за примениот гол иде на Тери ( според мене ).


Него знае некој дали воопште се враќа Есиен и кога поточно ?
„Наредна година“ за Челзи не е на повидок од сегашна гледна точка. Бар тебе би требало да ти е јасно тоа, Милан е во слични гомна, само многу подлабоко отколку Челзи. Сепак, „аромата“ е иста.
Калу да смени нешто? Бар ти често пишуваш овде, и мислам колку-толку знајш каква е работата со Челзи. Калу да смени нешто? :jaj:

Гледав до влегувањето на погоре споменатиот Калу. Дотогаш Тери беше еден од најдисциплинираните и најдобрите во Челзи, колку што е тоа можно. Да ти кажам право, во 80 минута да ти треба гол, а немаш ни малку посед на топка, а камоли игра, го рабирам шо праел. Иако тое е еднакво на недисциплина. Но не го напаѓам. Пошто 0-0 е срам за средината и нападот, вака бар можам на цел тим да се истурам.

Малку е битно кога се враќа Есиен.

И вие тргнавте кон жестоко обвинување на тренерот?
Аман бре дечки, you should know better ... Влеговте во мечот во не баш најдобра форма, и игравте против Мурињо и неговиот Интер. Не загубивте од Барнли или што знам јас...
Се победува, се губи, то је то.
Тоа можи да го кажат Милан и Ливерпул кои се далеку од тоа шо треба да се. Не и Челзи.
И важи за сите, не само за тренерот. Со таа разлика што очигледно ваквиот состав е гнил, и не е решение појќе нов тренер, пошто и нема кој, сите се изредија.

На Роман многу му дреми, он си прави бизнис......

Сега само си го тера своето....... На него да го беше гајле за фудбалот ке направеше паметни потези.....:smir:
Ако решил Абрамович да прај пари од Челзи, се зеаебал. Добро бе, знајш колку е во дупка влезен од тој Челзи Абрамович? Преку 300 милиони фунти сигурно. Чисто фрлени пари. Најмалку.
Човекот едноставно и немаше врска со фудбалот професионален, Раниери, Кенион и Мурињо само го цедеа. Епа проблем, епа настана, ко рече: Не, чешмата можи да се се затвори. Мурињо за успех бараше нови и нови играчи. Секако, салам играчи. Што значи пари. Големи пари. А од неговото заминување кој и што купи Челзи? Жирков и Босингва.
Епа зато немојте да ми лупате (општо сите), не само ти, згрешил ова згрешил она. Едноставно со време навлегува во професионалниот фудбал, и нормално дека нејќи да го цедат, т.е. крадат. Друго шо сака, е атрактивен фудбал. И тоа го прај Анчелоти, и со оглед на О-талентираните играчи невидени досега кои ги има, многу добро го прај тоа.
Први кои сметаат на таквата игра се, да да, точно така....Френк Лампард и пред се, Дидие Дрогба. Играта се базира врз нив, пошто нема и врз кого друг реално, а кутрите технички се подпросек. Епа чорба...

Ја поголема вина гледам кај директорите во Арнесен и во Бак,тој Абрамович дава пари ама овие играат ташакот ни младина добра да направат па ми играчи кадарни да земат го купија Деко:tapp: ебати инвестицијата. Абрамович е главно тука да го финансира Челзи... Кога сме кај Абрамович


Ashley Cole and Michael Essien have a laugh as Chelsea slump to Inter defeat.

Овие се шегувале,па ќе се шегуваат кога гледаат што гомно соиграчи имаат.
Па нејќи бе да го крадат. Зошто и би сакал? И јас да сум, не давам. Зошто? Оти некои гомна не ја работат работата?

А шо да прават? Нивната работа не можеа да ја завршат од реални причини, а не се толку умствено надарени за да согледаат колку дебилно изгледаше Челзи вчера. Особено Кешли.


Да сум 30-годишник со најдоброто зад себе кој промашил пенал за победа во финале на ЛШ, и пак во тековната сезона испаѓам, и тоа од причина што во глобала се околу тебе е прилично дебилно и нема реална надеж за подобро догодина со тие лица....тоа што се извинил е стварно добро во ситуацијава, нема друга поинаква разрешница. Какво застанување, какви бакрачи... :toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
:tv:,втор жолт беше:smir:
Директен црвен беше другар (иако не го заслужи), нема врска шо имаше предходно жолт :smir:

Најверојатно 3 утакмици следна сезона ќе паузира.Се разбира се` зависи од дисциплинска комисија
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
директен црвен беше друже =) не му покаже жолт па црвен
Срце ти пратиш фудбал или ме зезаш:tv:,втор жолт беше:smir:
Директен црвен беше другар (иако не го заслужи), нема врска шо имаше предходно жолт :smir:

Најверојатно 3 утакмици следна сезона ќе паузира.Се разбира се` зависи од дисциплинска комисија
Ouch my mistake:smir: Мислев втор му покажа и незнаев дека ако имаш жолт може директ црвен реков 2 жотли затоа:kesa:

Па нејќи бе да го крадат. Зошто и би сакал? И јас да сум, не давам. Зошто? Оти некои гомна не ја работат работата?

А шо да прават? Нивната работа не можеа да ја завршат од реални причини, а не се толку умствено надарени за да согледаат колку дебилно изгледаше Челзи вчера. Особено Кешли.
Фантом ја тоа и го за првото, а за второво точно за Ешли така е.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
„Наредна година“ за Челзи не е на повидок од сегашна гледна точка. Бар тебе би требало да ти е јасно тоа, Милан е во слични гомна, само многу подлабоко отколку Челзи. Сепак, „аромата“ е иста.
Калу да смени нешто? Бар ти често пишуваш овде, и мислам колку-толку знајш каква е работата со Челзи. Калу да смени нешто? :jaj:

Гледав до влегувањето на погоре споменатиот Калу. Дотогаш Тери беше еден од најдисциплинираните и најдобрите во Челзи, колку што е тоа можно. Да ти кажам право, во 80 минута да ти треба гол, а немаш ни малку посед на топка, а камоли игра, го рабирам шо праел. Иако тое е еднакво на недисциплина. Но не го напаѓам. Пошто 0-0 е срам за средината и нападот, вака бар можам на цел тим да се истурам.

Малку е битно кога се враќа Есиен.


Тоа можи да го кажат Милан и Ливерпул кои се далеку од тоа шо треба да се. Не и Челзи.
И важи за сите, не само за тренерот. Со таа разлика што очигледно ваквиот состав е гнил, и не е решение појќе нов тренер, пошто и нема кој, сите се изредија.


Ако решил Абрамович да прај пари од Челзи, се зеаебал. Добро бе, знајш колку е во дупка влезен од тој Челзи Абрамович? Преку 300 милиони фунти сигурно. Чисто фрлени пари. Најмалку.
Човекот едноставно и немаше врска со фудбалот професионален, Раниери, Кенион и Мурињо само го цедеа. Епа проблем, епа настана, ко рече: Не, чешмата можи да се се затвори. Мурињо за успех бараше нови и нови играчи. Секако, салам играчи. Што значи пари. Големи пари. А од неговото заминување кој и што купи Челзи? Жирков и Босингва.
Епа зато немојте да ми лупате (општо сите), не само ти, згрешил ова згрешил она. Едноставно со време навлегува во професионалниот фудбал, и нормално дека нејќи да го цедат, т.е. крадат. Друго шо сака, е атрактивен фудбал. И тоа го прај Анчелоти, и со оглед на О-талентираните играчи невидени досега кои ги има, многу добро го прај тоа.
Први кои сметаат на таквата игра се, да да, точно така....Френк Лампард и пред се, Дидие Дрогба. Играта се базира врз нив, пошто нема и врз кого друг реално, а кутрите технички се подпросек. Епа чорба...


Па нејќи бе да го крадат. Зошто и би сакал? И јас да сум, не давам. Зошто? Оти некои гомна не ја работат работата?

А шо да прават? Нивната работа не можеа да ја завршат од реални причини, а не се толку умствено надарени за да согледаат колку дебилно изгледаше Челзи вчера. Особено Кешли.





Да сум 30-годишник со најдоброто зад себе кој промашил пенал за победа во финале на ЛШ, и пак во тековната сезона испаѓам, и тоа од причина што во глобала се околу тебе е прилично дебилно и нема реална надеж за подобро догодина со тие лица....тоа што се извинил е стварно добро во ситуацијава, нема друга поинаква разрешница. Какво застанување, какви бакрачи... :toe:
Многу напишано а кажано речиси ништо. Не може да с езборува дека Лампард и Дрогба се подпросечно тактичко технички !!! Доколку тоа го увиделе и останатите во врвот на клубот едноставно ќе ги продадат за огромна сума пари и ќе земат играчи кои можат да донесат атрактивен фудбал!!!

Вистината е дека вчера Интер го прегази Челзи пред се тактички (во што искрени ни јас не верував дека Мурињо може нешто такво).

Играчите что ги има Челзи се доволни за одличен фудбал но едноставно срања се случуваат нели? Мислите дека Манчестер има подобри играчи можеби !!!! Па тие од типо на ПАрк и Сколс, оној фердинанд позади како и старецон Гигс се катастрофа ама имаат троа поеќе срце и желба. Можеби треба на друг план да с епоработи во интернационалниот Челзи кој нема богата историја како некој друг и тек треба д аја створи за да биде гордост да се носи неговиот дрес!
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
...се мислам вака повеќе време што да пишам и навистина незнам...од сношти сум тотално разочаран од прикажаната игра на Челзи. Делуваа како без мотивација, и како да не ги болеше к** дали ќе идат понатаму или не. Единствено Малуда се трудеше да направи нешто, ама ни тој не успеа. Факт е дека оваа лето најмалку 4/5 играчи треба да го напуштат Челзи и исто толку да дојдат. Факт е и дека без Есиен Челзи не е тој што е, а исто така фалеше и Ешли. Но нема да барам оправдување овде...и така... Повеќе среќа догодина во ЛШ, а сега треба да се насочиме кон ПЛ, каде што и таму не се држиме на највисоко ниво, ама тоа е...:toe:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Многу напишано а кажано речиси ништо. Не може да с езборува дека Лампард и Дрогба се подпросечно тактичко технички !!! Доколку тоа го увиделе и останатите во врвот на клубот едноставно ќе ги продадат за огромна сума пари и ќе земат играчи кои можат да донесат атрактивен фудбал!!!

Вистината е дека вчера Интер го прегази Челзи пред се тактички (во што искрени ни јас не верував дека Мурињо може нешто такво).

Играчите что ги има Челзи се доволни за одличен фудбал но едноставно срања се случуваат нели? Мислите дека Манчестер има подобри играчи можеби !!!! Па тие од типо на ПАрк и Сколс, оној фердинанд позади како и старецон Гигс се катастрофа ама имаат троа поеќе срце и желба. Можеби треба на друг план да с епоработи во интернационалниот Челзи кој нема богата историја како некој друг и тек треба д аја створи за да биде гордост да се носи неговиот дрес!
Другар, се убаво у постот ама за болдираното :cuc: "свака ти част"...
 
F

fantomX

Гостин
Многу напишано а кажано речиси ништо.

Не може да с езборува дека Лампард и Дрогба се подпросечно тактичко технички !!! Доколку тоа го увиделе и останатите во врвот на клубот едноставно ќе ги продадат за огромна сума пари и ќе земат играчи кои можат да донесат атрактивен фудбал!!!

Играчите что ги има Челзи се доволни за одличен фудбал но едноставно срања се случуваат нели?

Мислите дека Манчестер има подобри играчи можеби !!!! Па тие од типо на ПАрк и Сколс, оној фердинанд позади како и старецон Гигс се катастрофа ама имаат троа поеќе срце и желба.

Можеби треба на друг план да с епоработи во интернационалниот Челзи кој нема богата историја како некој друг и тек треба д аја створи за да биде гордост да се носи неговиот дрес!
Обратно е, малку напишано а доста кажано.
Тактички никој ништо не рече. То иди и со годините, искуството. Технички, кој бре црн техничар е Дрогба?! Дрогба ТЕХНИЧАР?!?! ДРОГБА?!?! Дај бе изгледај уште еднаш некој дуел на Челзи со Дрогба во составот. Никој никош не го оспорил дека е голема напаст како напаѓач, животно. Но технички е труп. ТРУП!
Лампард, можи да се прај муабет. Ама ако некош го држеше средниот ред на Челзи, не значи дека и денеска е спсобен за тоа. И не ме интересираат дуели против Бурнли и Вулверхемптон (патем, и таму се покажа импотентен), за против нив нека тера со Астон Вила или Тотенхем. Ко ќе зборувам за Челзи, мислам на дуели со Реал Мадрид, Барселона, Интер, Милан, Манчестер Јунајтед. Во најдобрите моменти играше нешто (со Барселона поконкретно), ама пак ништо за историско одбележување. А сега што?
Ќе ги продадат? За какви пари? По 5 милиони за еден? И кои клубој?

Не се доволни. Поточно, не треба само нешто ново, туку треба и нешто старо да се „гониупичкуматерин„. Доказ на тоа е дека сезонава е полна со „срања се случуваат“, толку полна што затнува канализацијата. И тоа е патетично!

И Парк е подобар техничар од Дрогба, за Лампард можеби не. Ама Парк игра по 20 натпревари сезонски максимум, од кои, колку стартови? А Гигс е Бог технички и за Лампард и за Дрогба, ради годините игра поретко. Значи тие се понекогаш замени. А кој е замена во Челзи? Ветрушката Калу и препотентното детиште Стуриџ? Ко мојата надеж за магија Џо Кол го нема, како и моторот Есиен, работата е гомнарија.

Се што досега си пишал и јас реплицирав, го косиш со последната реченица. :toe:

...се мислам вака повеќе време што да пишам и навистина незнам...од сношти сум тотално разочаран од прикажаната игра на Челзи. Делуваа како без мотивација, и како да не ги болеше к** дали ќе идат понатаму или не. Единствено Малуда се трудеше да направи нешто, ама ни тој не успеа. Факт е дека оваа лето најмалку 4/5 играчи треба да го напуштат Челзи и исто толку да дојдат. Факт е и дека без Есиен Челзи не е тој што е, а исто така фалеше и Ешли. Но нема да барам оправдување овде...и така... Повеќе среќа догодина во ЛШ, а сега треба да се насочиме кон ПЛ, каде што и таму не се држиме на највисоко ниво, ама тоа е...:toe:
Баш така. И тоа значи дека или се презаситени, или се дебили кои само залутале во фудбал. А и во двата случаи - епилогот е сериозно преразгледување на состојбата.

И сега пријатели, главна вест по англиските медиуми е тоа шо Тери му скршил нога на работник на стадионот.... :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom