Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Малуда е во форма нема што...мен оф д меч дефинитивно 2 асистенции 1 гол...

За Турбуљ не знам шо да речам..:toe:

А и нешто чудно имаше на овој меч..... 3 измени напрај дебелиот :vozbud:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Е тоа е вистинскиот Челзи!!!

Греота е да не ги користиме овие одлични скокачи шо ги имаме (неможе никој да ме разубеди дека имаме најскокачки тим од сите тимови во ПЛ и ЛШ, верувам секој познавач на фудбалот ќе се согласи)

Се шо ни треба против Интер е стабилни Тери и Алекс (во одбрана) расположени Тери, Алекс, Балак, Дрогба, Бане во напад, и расположени Малуда и Жирков :toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Е тоа е вистинскиот Челзи!!!

Греота е да не ги користиме овие одлични скокачи шо ги имаме (неможе никој да ме разубеди дека имаме најскокачки тим од сите тимови во ПЛ и ЛШ, верувам секој познавач на фудбалот ќе се согласи)

Се шо ни треба против Интер е стабилни Тери и Алекс (во одбрана) расположени Тери, Алекс, Балак, Дрогба, Бане во напад, и расположени Малуда и Жирков :toe:



И Лампард.:smir:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Само да не летаат премногу во облаци, Вест Хем немаа душа да пружат достоен отпор за да видиме колкав ни е моменталниот потенцијал.
Честитки за денешните перформанси на Малуда, да не погодеше Лампард статива, ќе направеше хет-трик во асистенции :)
Инаку за денес клучен момент е плајмејкерскиот излет на Капитенот за вториот гол на Челзи. Се надевам дека fantomX овој пат ќе му прогледа низ прсти за недисциплината:smir:
 
В

Вори

Гостин
После 15 дена бан,поради пушење,редно е да пишам и ја на форумов,и на фанклубов!

Прво не се навраќам наназад,ќе пишам за денеска.

Игравме добро и повеќе од тоа.
Имавме шанси,ги искористивме и победивме 4-1.

Не мислев дека некогаш ќе го кажам ова но,Малуда дефинитвно го изигра најдобриот натпревар на сезоната,можеби и најдобриот од кога е дојден кај нас.
Две одлични асистенции и супер гол.Секоја чест!
Исто така(и ова не сакам да го кажам ама ај...)Фереира беше солиден и корисен.
Ме изенадија позитивно овие двајца,браво!:tv:

Анелка е КАМЕН!
Не сакам повеќе да го видам да игра за нас.
И ова го имам приметено.
Тери кога игра со Алекс во одбрана,тогаш е стопати посигурен одколку кога игра со Карваљо.Се надевам дека Анчелоти мисли како мене.
И се надевам дека болната гримаса на крај,не е ништо посериозно.

Трнбал..хммммм..
Ипак не верувам во него,можеби не беше и којзнае колку крив за голот,ама некако не ми се гледа сигурен.
Здравје кога ќе се врати Чех,ве молам за него не зборите лошо,па колку и да е тој лош.
Зошто ќе кинеме живци со Хиларио и како што би рекол Игор-Дебилевски Трбуљ!

Дрогба не беше нај-нај,ама даде два голови.
Прав напаѓач,феноменале инстикт.

Ме фаќа еуфорија за со Интер,едвај чекам.
Никако не треба да ги потцениме,иако изгубија од Катанија.
Ако играме како денеска,крај краева малце подобро,тогаш ќе ги поминеме.
Единствено нешто што ме плаши е голманската позиција,и до некоја мера Мурињо.

Тоа е тоа!

Нека ни е честита победава,и првото место,да даде Господ да продолжи ваквата серија пред се со Интер па потоа и во ПЛ!

C'mon CHELSEA!:vozbud:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Анелка дрво најголемо...нема постигнато гол од 30 јануари со Барнли :nesvest:,и само се влечка со топката...:nesum:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Следен натпревар во ПЛ ни е со Блекбурн на гости...
 
В

Вори

Гостин
Како се извади ја пичкински..ц.ц.ц.ц.
Како неаме ние ваква среќа бе?
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Како се извади ја пичкински..ц.ц.ц.ц.
Како неаме ние ваква среќа бе?
зар заборави прво коло како вие се извадивте со хул :toe:
А и ако си ја гледал добро оваа утакмица сигурно виде дека за хул беше досуден непостоечки пенал
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Е тоа е вистинскиот Челзи!!!

Греота е да не ги користиме овие одлични скокачи шо ги имаме (неможе никој да ме разубеди дека имаме најскокачки тим од сите тимови во ПЛ и ЛШ, верувам секој познавач на фудбалот ќе се согласи)

Се шо ни треба против Интер е стабилни Тери и Алекс (во одбрана) расположени Тери, Алекс, Балак, Дрогба, Бане во напад, и расположени Малуда и Жирков :toe:
[/B]

И Лампард.:smir:

И сите :smir:
 
В

Вори

Гостин
Јасно де!
Само коментирам..и ние се извадивме,ама за жал така се ваѓаме еднаш на 100 години.Тоа ми е зборот дека немаме среќа,а многу е потребна

Ако ти гледаше добро,а гледаше,Хул играше добро и со играч помалку.
Под добро не подразбирам да напаѓа,да реди шанси,туку да се брани да го задржи веќе постоечкиот резултат.
Како и да е,честитки..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom